skladnie silnika - jak wlozyc walu do bloku?

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

skladnie silnika - jak wlozyc walu do bloku?

Post autor: artur.konkol »

remontuje silnik od 105 i zastanawiam sie jak samemu wlozyc wal wraz z Tlokami do bloku i nie polamoc przy tym pierscieni. odebralem wczoraj wal po regeneracji zalozylem tloki i zastanawiam sie co dalej --- JAKIES DOBRE RADY????
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Jedyna rada na wkładanie wału samemu - wyciągarka łańcuchowa. Stawiasz blok na podłodze, pod hakiem w suficie, wkręcasz dwie śruby w miejsce kół zamachowego i pasowego, zaczepiasz jeden łańcuch o te śruby i na nim wieszasz wał na wyciągarce, tak aby był w poziomie.. Potem powoli sobie opuszczasz, w międzyczasie upychając pierścienie. Ku mojemu zdziwieniu zajęło mi to 15 minut - szybciej niż przy metodzie klasycznej z dwoma osobami.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

dieki za pomusl mam jeszcze pytanko w jwkiej pozycji pirzykrecic kolo posowe do walu mam takowe nowe wraz z pierscieniani dlawicy ale pasuja cuyba w 3 pozycjach jan to rozegrac dzieki za podpowiedz
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

dobra rada powyżej------bo w 2 osoby można też połamać pierścienie.Czasem pomaga taka obejma z blachy x 3 szt. --używa sie takiej przy analogicznym montażu w Trabantach i się sprawdza( x 2 w Trabim)--nie wiem jak w Syrenie.Zaciska ona pierścienie zeby sie nie zahaczały......
Ta matoda "latający wał" dobra jest.... w domu gdzie nie ma wciągarek, można powiesić wał nieruchomo na jakiejs rurze od kibla czy od centralnego , na długim drucie i niech se wisi. A na podłodze pod nim stawiamy blok oparty na 2 szt. podnośnikach takich śrubowych prywaciarskich. I podnosimy pomalutku ten blok w stronę tłoków.
To są metody "na pomyślunek" i każdy ma to inaczej ale zasada ta sama.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

a koło pasowe- 1 tłok (ten od zapłonu) w górze to cypel na kole na godzinie 1.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

ja wkładam zawsze bokiem na rowniotkim stole , potrzebne jeszcze sa kawalki blachy metalowej o roznej grubosci lub drewienka zeby wyrowanac wyskosc walu i bloku , tzn blok lezy na tej czesci co idzie do skrzyni , wal tez jest postawiony na sztorc i powoli wsuwam jedno w drugie + maly srubokret do pierscieni i palce

pozdro
Awatar użytkownika
Angelo.
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 206
Rejestracja: 2006-05-14, 11:05
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: Angelo. »

ja zamiast wyciagarki lancuchowej uzylem mechanizmu podnoszenia szyb i tez sie udalo bez problemu :ok3
SYRENA - Bo stara miłość nie rdzewieje;)
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

udalo sie pomysl z wyciagarka - bomba wielkie dzieki . dzieki rowniez za podpowiedz przy kole jak sie okazalo w inej pozycji nie pasuje mialem lek bo silnik ktory robilem mial to kolo zryte i pasowalo w 3 pozycjach z nowym nie bylo problemu wielkie dzieki
ODPOWIEDZ