tylny pas

(karoseria, blachy, lakierowanie)
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

tylny pas

Post autor: hebel »

Koledzy popatrzcie i powiedźcie mi czy mam właściwy pas u siebie czy jest to jakiś skundlony stopiątkowy... Jak widac na drugiej focie miałem prostokątne odblaski i są otwory pod nie, natomiast na pierwszej focie widać otwory na górze wnęki na podświetlenie tablicy rej. i faktycznie w tamtym miejscu mam podświetlenie które wygląda na oryginalne. Zupełnie się już pogubiłem bo nie wiem czy tak było czy to twórczość poprzedniego właściciela.
Pacjentka to syrena 104 z końca 1967 roku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Radek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 419
Rejestracja: 2005-11-11, 18:01
Lokalizacja: Zalesie Górne k/W-wy

Post autor: Radek »

oryg, mam identyko tylko tycz prostokątnych odblaskó nie bylo

[ Dodano: 2009-03-06, 23:38 ]
szukam tych plastkikó jakby co bialych;) blacharz mi wywalil;/
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Pyza20 »

mam identyczny problem też mam 104.... nie wiem czy wywalić te prostokątne no i skąd wziąć okrągłe na błotnik. dodam że mam metealowe błotniki na tyle i nie widziałem żeby miały otwory na odblaski więc o co chodzi ?
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mp79 »

Pyza20 pisze:mam metealowe błotniki na tyle i nie widziałem żeby miały otwory na odblaski więc o co chodzi
Może po prostu masz stopiątkowskie błotniki :)
hebel pisze:powiedźcie mi czy mam właściwy pas u siebie
Wygląda na to, iż tylny pas jest taki jak w 105 z 1977 r. lub starszej, z tym, że zostały w nim wykonane dziury na podświetlenie, jak oryginalnie w 104.
PS. Lampy tylne zmień koniecznie. Są bez chromowanych ramek, więc pochodzą z ostatnich lat produkcji syreny w ogóle ;)
"młody" "syreniarz" - jak "zjednoczona" "prawica"... :D
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hebel »

Na tyłeczek już czekają czekoladki...
Mam tylne błotniki metalowe do 104 i również nie mam w nich otworów na okrągłe odblaski, co więcej między błotnikiem a zderzakiem niema za dużo miejsca na odblaski...
a tak w ogóle to jaką one miały średnicę?
Awatar użytkownika
Radek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 419
Rejestracja: 2005-11-11, 18:01
Lokalizacja: Zalesie Górne k/W-wy

Post autor: Radek »

Ciężko zdobyć oryg odblaski, mi blacharz wywalil oryginalne,potem w lodzi kupilem jeden a drugi po roku na allegro trafilem.
Polecam metalowe, niemieckie wielu syreniarzy pozakladalo i jest ok
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Pas wygląda na oryginalny, odblaski na pewno powinny być okrągłe pod lampą.
U mnie jest na 100% oryginał, nestety teraz tylko mam takie zdjęcie, jak chcesz, to mogę zrobić więzej detali (później).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hebel »

W zasadzie to i tak nic nie zmienię, pas jest bez dziur więc zostaje, otwory zaspawam i pozamiatane! Jako ciekawostkę mogę dodać że buda mojej syreny remontowana prawi 30 lat temu była robiona na nity!!! porobię foty i pokarze wam jak to fajnie wygląda :grinser nity jak na starym moście na niemal każdym elemencie :zdziwko
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

pas masz z wczesnej 105,,, dziury zaspawaj , okrog;e odblaski sa w kazdym rowerowym jak chcesz to moge ci podac miejsce tego otworu po lampa ale za tydzien musze zmierzyc stary blotnik !!!
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hebel »

Pewnie że chce znać tą lokalizację odblasków. Powiadasz ze odblaski do kupienia w rowerowym, kupowałeś czy tylko domniemasz? Jaka średnicę mają oryginalne odblaski?
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

kolego ja mam 104 po remoncie, , moje odblaski oryginalne nie sa bo
1-nie wiem jak wygldaja oryginaly
2 nie chce kupowac po 50 zeta na allegro dlatego mam tylny okragly odblask rowerowy i i tak wyglada 100x lepiej niz kwadratowe na pasie

[ Dodano: 2009-03-07, 21:39 ]
http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=45 na jednym jest zdjecie jak to wyglada
maciejowski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 301
Rejestracja: 2008-10-05, 02:52
Lokalizacja: krk

Post autor: maciejowski »

w temacie odblasków http://www.horpol.pl/index.php?option=c ... &Itemid=79

może coś by podeszło
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

pas wczesna 105, jak zaczeli trzaskac blachy pod 105 to zniknely pasy bez dziurek. zreszta i tak ich nikt nie chcial wtedy.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Odkopuje :) Zauważyłem, ze sporo tu sie mówi o odblaskach.
Czy ktos wie, jakie powinny byc odblaski z 103?
Zajrzałem do instrukcji obsługi 103 i tam na zdjeciach odblasków NIE MA. Wiadomo, choćby ze względów bezpieczeństwa lepiej aby były.
Do wyboru mam kilka opcji:
-w metalu niemieckie - ok 10zł/szt
-w metalu polskie - ok 2x droższe
-w plastiku (białym lub czarnym) lub całkiem bez oprawki po ok 1-2zł/szt
Czy w błotnikach były fabryczne dziury na odblask? Bo moze zamiast takiego na 1 śrubę były takie na 2 lub 3 śrubki?

I jeszcze jedno. Czy takie lampki oswietlenia tablicy w pasie można jeszcze gdzies dostać? Może ktoś miałby takowe na sprzedaż lub choćby obfocił i pomierzył a bym sobie (a może nietylko sobie 8) ) takowe wykonał.

No to jak już jestem przy podświetleniu tablicy. W jakich modelach było podświetlenie w kłach (kle)? Czy pierwsze 103 z kłami miały jeszcze swiatełko w kle?

Z góry dziękuje za bardzo liczne i konkretne odpowiedzi.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

hebel pisze:Pewnie że chce znać tą lokalizację odblasków. Powiadasz ze odblaski do kupienia w rowerowym, kupowałeś czy tylko domniemasz? Jaka średnicę mają oryginalne odblaski?
witam pas jest orginalny ..... tylko z pewnośća ktoś zmieniał błotniki i nie było wnich otforów tak jak i tych na listwy boczne niema w błotnikach nowych .... i ktoś założyłn w ramach tuningu prostakatne od 105 :devil3 a co do średnicy to około 6cm na zewnocz obwudki a sam odblask w środku około 5,2-3 cm ja kupiłem do swojej w "rowerowym " i pisze nanich solidarność a na starych pisąło wrzesinia i praktycznie pozatym niewiele się róznia .... deczko inna ramka na około ale nikt nie pozna ...... ważne ze ustawienie odblasków jest takie samo ..... ja usiebie założyłem obydwa nowe bo niemiałem jednego bo był rozwalony ... a przy drugim gwint się urwał przy odkręcaniu .... chciałem panu zdiecie pokazać obydwuch obok siebie .... ale ten orginalny gdziesi schowałem i niewiem gdzie , a te nowe można zobaczyci na mojm temacie : http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=11318



ps oto zdiecie nowego http://yfrog.com/f/n9p8240164j/
ODPOWIEDZ