SAN

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Berliet
-#Junior
-#Junior
Posty: 138
Rejestracja: 2006-06-10, 19:05
Lokalizacja: Warszawa, KMKM
Kontakt:

San H100B nr tab. 160 - okien przybywa

Post autor: Berliet »

Miejskiemu Sanowi przybywa okien. Wszystkie szyby będą oryginalne; wszystkie osadzone zostaną w nowych, zamówionych w Sanoku (z katalogu komponentów Autosana), uszczelkach. Autobus przejdzie jeszcze drobne, kosmetyczne poprawki lakiernicze. W następnej kolejności na montaż czekają klapy dachowe i zderzaki. Koniec remontu nadwozia zbliża się więc nieuchronnie :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2008-10-27, 15:37 przez Berliet, łącznie zmieniany 1 raz.
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

tu jest jakiś san i chyba blisko trujmiasta

http://www.phototrans.eu/14,244157,0.html
krzych197
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Gratulacje Dla Marcina Ż. i innych przyjaciół z Warszawy zajmujących się Sanem. Już dziś widać, że to cudo będzie. Trzymać tak dalej.
W Krakowie czas nie stanął w miejscu. Powoli prace do przodu idą. Wpierw jednak skończyć trzeba naszego staruszka. Przypomnę, że jego serduszko jeszcze nie działa choć do wskrzeszenia 80-cio latka już coraz bliżej. Z kraju jego urodzin docierają raz po raz kolejne elementy. Jest już działający rozrusznik, a na tapecie jest prądnica i rozdzielacz. Poszukuję nadal kolektora, bez którego ciężko zakończyć będzie prace.
Dla tych co nie wiedzą jakimi pojazdami podróżowało się 70-80 lat temu i jak one wewnątrz wyglądały:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Bartek_RMI
-#Junior
-#Junior
Posty: 100
Rejestracja: 2008-10-26, 14:50
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Bartek_RMI »

krzych197 pisze:tu jest jakiś san i chyba blisko trujmiasta

http://www.phototrans.eu/14,244157,0.html
Proponuję zerknąć na mapę Polski 8)
Dżandos
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-22, 21:40
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Dżandos »

Wiesz Bydgoszcz jest blisko. Daleko to jest np. Zakopane. :P To co nikt nie wie nic o siedzeniach?
zadzior
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2006-09-04, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zadzior »

Dżandos pisze:Wiesz Bydgoszcz jest blisko. Daleko to jest np. Zakopane. :P To co nikt nie wie nic o siedzeniach?
Wymienione były trzy województwa i powyższy egzemplarz spełnia te kryteria. W zeszłym roku obfotografowywałem wrak ogórka stojący na terenie zajezdni SPPK Police. Miał chyba komplet siedzeń, ale wszystkie do renowacji. Nie wiem jednak czy ten pojazd jeszcze tam stoi, bo Police pozbyły się swojego "ogórka" nr 601 do jtórego użyto części wyprutych z wraku.
Pozdrawiam
Paweł Zadrożny
Dżandos
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-22, 21:40
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Dżandos »

Chodziło, że Bartek stwierdził, że Bydgoszcz nie jest blisko trójmiasta (przynajmniej tak to odebrałem). A co w Wielkopolskim, Łódzkim, Mazowieckim i Podlaskim? Mogą być nawet same stelaże.
Zycho
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-08-14, 09:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zycho »

O ile się nie myle, wrak z Polic jest juz w Poznaniu.
zadzior
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2006-09-04, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zadzior »

Dżandos pisze:Chodziło, że Bartek stwierdził, że Bydgoszcz nie jest blisko trójmiasta (przynajmniej tak to odebrałem). A co w Wielkopolskim, Łódzkim, Mazowieckim i Podlaskim? Mogą być nawet same stelaże.
Aha, to nie wiedziałem. A co on tam robić?
Pozdrawiam
Paweł Zadrożny
Dżandos
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-22, 21:40
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Dżandos »

Dostałem mejla od SPPK - rzeczywiście SKMKM sprzedał go do Poznania. Właściciel z Miedzieszyna jest skory do współpracy? Stoi tam jeszcze to auto?
fryta
Posty: 6
Rejestracja: 2008-01-09, 00:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: fryta »

Jeden Ogórek stoi na posesji jak sie jedzie do Stepnicy (zachodniopomorskie).
Biały,stan kiepski,brak zdjęć.
Dżandos
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-22, 21:40
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Dżandos »

Dzięki. Mógłby ktoś sfocić? Ma siedzenia w środku? Nie widziałeś?
Awatar użytkownika
Berliet
-#Junior
-#Junior
Posty: 138
Rejestracja: 2006-06-10, 19:05
Lokalizacja: Warszawa, KMKM
Kontakt:

San H100B nr tab. 160 - szklenie i kompletacja wozu

Post autor: Berliet »

Dzisiaj, tj. 5.11.2008, włożone zostały dwie brakujące szyby drugich drzwi pasażerskich. Tym samym końca dobiega szklenie wozu - dwie ostatnie szyby trafią do autobusu wraz z polakierowanymi klapami dachowymi. San otrzymał także zamek wraz z klamką drzwi kierowcy. W czterech oknach brakuje uchwytów - na dniach będą uzupełniane.
Trwa czyszczenie szkieletów siedzeń pasażerskich, wkrótce rozpoczniemy także szorowanie/odrdzewianie oryginalnych poręczy.

-Do poprawek lakierniczych zakwalifikowana została klapa tylnego bagażnika - dziś, wraz ze zderzakami i zrekonstruowanymi klapami dachowymi, znajduje się w lakierni.

-Tymczasowo (celem umożliwienia wykonywania manewrów na terenie zajezdni z możliwie dopuszczalnym ciśnieniem w oponach) założone zostało "nowe" lewe przednie koło. Docelowo pojazd otrzyma ogumienie bezdętkowe.

-Najpewniej w przyszłym tygodniu rozpocznie się czyszczenie i montaż listew zewnętrznych.
krzych197
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 384
Rejestracja: 2007-10-26, 21:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: krzych197 »

no coś pieknego jezdzący san h100a to jednak są w Polsce jezdzące sany
ze ja takiego nie spotkałem
bedzie go remontował jakiś klub czy to prywaciaz ma takie cudo?

[ Dodano: 2008-11-07, 20:18 ]
na jakiejś stronie w internecie widziałem zdjęcie jak stał właśnie ten san na polu i ktoś co robił to zdjecie pisał ze musi szybko uciekać bo duzo pszczół czy cośtam ale wtedy myslałem ze to wrak a on jest na chodzie oby wiecej takich NIESPODZIANEK
krzych197
ODPOWIEDZ