Silniki - literatura

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Silniki - literatura

Post autor: Franki »

Witam! Mam prośbę do wszystkich, którzy mogą mi jakoś pomóc...
Mianowicie poszukuję książek na temat układów dolotowych i ich wpływu na pracę silnika, w szczególności interesują mnie gaźnikowe oraz tzw. gaźnik wtryskowy. Jeśli ktokolwiek może mi podać tytuły i autorów, byłbym wdzięczny za info. Jeśli ktoś ma może jakieś książki w postaci elektronicznej, również prosiłbym o przesłanie na maila:
syrenka.frankiego@interia.pl
Materiały potrzebne mi są do projektu na studiach, jak dobrze pójdzie to powstanie ciekawy program... Jeśli będą Syreniarze z inwencją tuningowca, to zapewne przyda im się program pozwalający przetestować nowe pomysły, poprzez wirtualny tuning :) Potrzebuję jednak dobrych książek w tej tematyce... aha chętnie też przejrzę linki wszelkich stron, choć niektóre już znam i "wyssałem" je z informacji, które z reguły są bardzo ogólnikowe :/
Z góry dzięki i niech mixol będzie z Wami :)
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Z tego co mam pod ręką: Czesław Kordziński "Zwiększanie osiągów silników spalinowych", tego samego autora "Silniki dwusuwowe z zapłonem iskrowym", znów Kordziński i Janusz Pogorzelski "Małe silniki spalinowe".
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

Cypek

Post autor: Cypek »

Chyba nejlepsza ksiazka bedzie Uklady dolotowe silnikow spalinowych autorow Kordzińskiego i Środulskiego niestety nigdzie nie mozna jej znalezc :( poszukuje tez ksiazki Uklady wylotowe szybkobieznych silnikow spalinowych tez Kordzińskiego
ODPOWIEDZ