Wasze modyfikacje/patenty

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Zamiast konraktonu nie lepiej użyć transoptora ?
Czy projekt już ukończyłeś w 100% i czy jest szansa że zamieścisz schemat budowy ?
Czy możliwe będzie przeprogramowanie uP tak żeby działało to jako obrotomierz ?
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Może zamieszczę schemat ale muszę go najpierw zrobić bo budowałem to "na żywo" bez projektowania czegokolwiek.
Transoptor to nie bardzo bo on służy do separacji obwodów elektrycznych, chodziło Ci chyba o coś na w starych myszkach czyli dioda nadawcza i odbiorcza przesłaniana tarczą.
Ja wybrałem metodę jak w licznikach rowerowych bo obroty są niewielkie a całość staje się niewrażliwa na zanieczyszczenia.
Żeby to zbudować trzeba mieć jednak trochę zdolności manualnych i nauczyć się ładowania programu do mikro kontrolerów.
Program jeszcze dopracowuje, żeby było więcej funkcji także obrotomierz.
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Co do tego transoptora to są dwa rodzaje ze szczelina ( w kształcie litery U) i bez (w kształcie kostki ) W pierwszym przypadku jest to dioda IR z fototranzystorem w obudowie. Ale to już dyskusja raczej na elektroda.pl :)
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Ja choc jestem zwolennikiem oryginalu to jednak mysle ze na pewne sprawy mozna przymknac oko.
Umnie z usprawnien /patentow zaliczyl bym alternator a co za tym idzie minus na mase
H4 w sumie dlatego ze takie nowe lampy dostalem.
Pompka reczna od malucha w miejsce syrenowskiej
Skrzynka bezpiecznikow od maluszka
najwiekszym patentem bedzie mechanizm recznego, gdzy byly wlasciciel przelozyl go w podloge co zlikwidowelem i teraz glowie sie jak to rozwiazac aby bylo pod podlaga.
Napewno dojdzie tez wentylator na chlodnice elektryczny najprawdopodobniej od Poldka
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Bartłomiejszw
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-06, 11:25
Lokalizacja: Czosnów

Post autor: Bartłomiejszw »

ja zainstalowałem sobie progi które pierwotnie były maską od BMW serii 5, dobra blacha to nie będzie z tym problemów parę lat, a oryginalnych już nie było.
I'm Boss, becouse i have Bosto :)
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Moje modyfikacje:
- reflektory przednie z żarówkami H4 (to raczej nie moja modyfikacja ale poprzedniego właściciela;) ),
- alternator z elektronicznym regulatorem - bodajże od Poloneza,
- lusterka zewnętrzne elektryczne od Audi 80, widoczność dużo lepsza niż w syrenowskich,
- przełączniki pod kierownicę (światła dł/kr, kierunki, wycieraczki) od jakiegoś nissana,
- halogeny w zderzaku od Mercedesa ML, nie wyglądają jakoś specjalnie atrakcyjnie ale dobrze spisują się we mgle a darowanemu koniowi sie nie zagląda :P,
- układ spryskiwacza do szyb od Seata,
- wentylator na chłodnice od Seata Ibiza III, plusem tego wiatraczka jest że montuje się to bezpośrednio na chłodnice bez jakiś pająków czy innych ustrojstw :),
- nagrzewnica od Seata, sporo cięcia, spawania plastiku i zabawy z dopasowaniem,
- fotele i pasy bezpieczeństwa od Seata Ibiza,
- skrzynka bezpieczników od Maluch nowego typu (na bezpieczniki płytkowe),
- tunel pomiędzy siedzeniami + dźwignia hamulca ręcznego od Seata,
- podsufitka, osłony przeciw słoneczne, lusterko wsteczne klejone do szyby od Seata Tolego,
- wykładzina podłogi od Seata Ibiza.

i to chyba wszystko na razie :). Kiedyś myślałem nad zmianą silnika na 4T ze względów ekonomicznych. Ale wizja braku dźwięku i zapachu silnika Syreny jest nie do przeskoczenia :)
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Bartłomiejszw
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-06, 11:25
Lokalizacja: Czosnów

Post autor: Bartłomiejszw »

- lusterka zewnętrzne elektryczne od Audi 80, widoczność dużo lepsza niż w syrenowskich,
ale wyglądać to musi wstrętnie.
I'm Boss, becouse i have Bosto :)
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

ale wyglądać to musi wstrętnie.
Ale nie wygląda :) (przynajmniej moim zdaniem)

Obrazek
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Bartłomiejszw
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-06, 11:25
Lokalizacja: Czosnów

Post autor: Bartłomiejszw »

pewnie gdyby syrena przeszła jeszcze jeden lifting dostałą by podobne, tylko że był by maluchowskie ale pewnie były by podobne, do tego "dostałaby" pewnie czarne zderzaki i inne duperele(ramki reflektorów, listwy progowe, chrom w latach 80-ych był już nie modny) może klamki z malucha i przełączniki z polda albo z malara i była by taka syrena 80's, ale dobra, co do lusterek faktycznie gorzej to sobie wyobrażałem, tylko od którego to audi (rocznik) bo nie kojarzę takiego kształtu lusterek w 80
I'm Boss, becouse i have Bosto :)
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Bartłomiejszw pisze: co do lusterek faktycznie gorzej to sobie wyobrażałem, tylko od którego to audi (rocznik) bo nie kojarzę takiego kształtu lusterek w 80
przy takiej ilości części seata i innych w Syrenie to te lusterka nie są jeszcze najgorsze...
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

kumpel miał w 80 tce takie lusterka a był to rocznik '93
Awatar użytkownika
enigmatus
-#Junior
-#Junior
Posty: 149
Rejestracja: 2005-08-05, 12:30
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: enigmatus »

Nie wiem od jakiego rocznika są moje. Szukałem lusterek montowanych na drzwi więc wybór był ograniczony. Zmieniłem oryginalne ponieważ przy każdym zamknięciu drzwi lusterko się przestawiało :) . A poza tym warstwa odblaskowa zaczęła się odklejać.

Z modyfikacji zapomniałem wspomnieć o plastikowych nadkolach od Poloneza.
A tu zdjęcie jeszcze ze starym lusterkiem :)
Obrazek
"Zanim zacznę źle mówić o "Syrenie" i jej twórcach - sprawdzę dlaczego nie mogę jechać" :)
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Galmot- poznań...arystokracja:) masz je jeszcze? byłbym chętny:)
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
ODPOWIEDZ