Malowanie OPON

Informacje techniczne innych pojazdów.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

co do samego malowania opon, to był o tym zamieszczony dosyć duży artykuł na nieistniejąctym juz(niestety) autko.com, autorstwa Pawła z Lublina. Polegało to mniej więcej na nałożeniu kilku warstw chlorokauczku.
Mi osobiście bardzo podobają się białe pasy na oponach- wygląda to przekozacko. Kierowco, skoro uważasz, że takie pasy to wieśniacki tuning, to równie dobrze można powiedzieć, iż kocia łapa na wydech to też tuning dresiarski. :/ moim zdaniem taki dodatek jak białe pasy zdecydowanie poprawiają wygląd wizualny samochodów. Pamiętam, że jako dzieciak strasznie jarałem się sposobem malowania felg w wojskowych ciężarówkach- felga pomalowana na czarno, tylko rant był biały
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Mateusz pisze:co do samego malowania opon, to był o tym zamieszczony dosyć duży artykuł na nieistniejąctym juz(niestety) autko.com, autorstwa Pawła z Lublina. Polegało to mniej więcej na nałożeniu kilku warstw chlorokauczku.
Mi osobiście bardzo podobają się białe pasy na oponach- wygląda to przekozacko. Kierowco, skoro uważasz, że takie pasy to wieśniacki tuning, to równie dobrze można powiedzieć, iż kocia łapa na wydech to też tuning dresiarski. moim zdaniem taki dodatek jak białe pasy zdecydowanie poprawiają wygląd wizualny samochodów
Jest jeszcze inna metoda zrobienia lampasów na oponach .....
A mianowicie, są specjalne nakładki na opony, które zakłada się miedzy oponę a felgę :) mnie również podobają się te nakładki i jak kiedyś trafię takie, to na bank sobie takie sprawię ;D
Tak wogóle to z tego co pisze kierowca to jestem drechem :grinser bo mam łapę na wydechu i nakładki na opony są w planach :P

Pozdro :!:
Ostatnio zmieniony 2006-08-04, 20:38 przez Lajer105l, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

Lajer105l pisze:Tak wogóle to z tego co pisze kierowca to jestem drechem :grinser
Lajer nie przejmuj sie ja rowniez :P bo mam dwukolorowa 105tke :P
no coz, wg mnie punk widzenia zalezy od punktu siedzenia... kolega ma syrenke jaka ma i bedzie jej bronil... tylko po co tyle krzyku i pretensji do tych co maja swoje autka zrobione na swoj gust?!? :???:
Ostatnio zmieniony 2006-08-04, 20:39 przez kemi, łącznie zmieniany 1 raz.
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Lajer105l pisze:A mianowicie, są specjalne nakładki na opony, które zakłada się miedzy oponę a felgę :) mnie również podobają się te nakładki i jak kiedyś trafię takie, to na bank sobie takie sprawię
Można kupić od Czechów, na allegro też się czasami trafiają. Pomijając to. że trzeba je czymś przykleić do opony, że może Ci na zakręcie zjechać opona z felgi i możesz sie pożegnać z bezdętkowymi oponami jeśli masz to wyglądają całkiem fajnie. Ale jak dla mnie to za dużo atrakcji jak na 200-300 złotych.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Sikor pisze:trzeba je czymś przykleić do opony
Pierwszy raz o tym słyszę ..... o_O Widziałem kilka samochodów z takimi nakładakim i żaden nie miał ich przyklejonych do opony ......
Sikor pisze:że może Ci na zakręcie zjechać opona z felgi i możesz sie pożegnać z bezdętkowymi oponami
W Syrenie i tak są dętki i tak ..... poza tym nie wierzę, aby opona mogła przez taką nakładkę zjechać z felgi ....... :P Choć kto wie ...... ale ja, o takim czymś jeszcze nie słyszałem .....

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Witam.
Odkopuję temat bo znalazłem białe nakładki na opony na ebay-u.
Cena wydaje mi się dobra 25 EUR za komplet plus wysyłka.
Nakładki wszystkim znanej firmy Atlas. Takie jak się pojawiają na Allegro za 200 zł :)
Napiszcie jeśli ktoś ma coś takiego założone jak się to sprawuje. Ewentualnie jakieś fotki mile widziane.

Pozdrawiam
arju01
Posty: 1
Rejestracja: 2007-05-15, 14:50
Lokalizacja: Śląsk

Białe nakładki.

Post autor: arju01 »

Sprawdźcie tutaj :
http://www.vw-garbusy.pl/nakladki.html
Ja mam zastawę 750, czyli rozmiar który mnie interesuje to 12".Koszt takich nakładek 52 zl +20 przesyłka.Niestety nie wiem,czy większe sa drozsze czy nie,musicie sprawdzić sami.
Pozdrawiam.
KOPUŁA
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-13, 22:06
Lokalizacja: WAWKA

Post autor: KOPUŁA »

Ja doświadczony posiadascz syren nie ubliżając nikomu twierdze że dużo lepiej jest pojechać do zakładu wulkanizacyjnego.W warszawie jest takich wiele , w których się sprzedaje opony z białą gumą. :ok3
SIEMA
ODPOWIEDZ