Moja syrena 105/73r. :)

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Moja syrena 105/73r. :)

Post autor: Tomasz »

Oto jak stoję z remontem mojej 105/73r.
Prace postępowały od podstaw(od samiutkiej ramy itd...)
Powoli powoli pod lakier...Jeszcze podkład i konserwacja spodu od środka
Trochę mi się nie zgrywa krawędź lewego przedniego błotnika z krawędzią maski :/ .Z nowych blach powymieniałem:wszystkie błotniki i przednią maskę nie licząc rzemieślniczych progów :>.Odbudowałem przednie słupki,tylne nadkola,wymieniłem jeden profil(ten krótrzy)na spodzie i wstawiłem gdzieś z 5 małych wsawek na spodzie no i wsawiłem progi.Oto efekt dotychczasowych prac.Co o tym sądzicie???
Sorry za takie nieco"niewyraźne"zdjęcia :/ :D Na pierwszym zdjęciu tak w oddali widać R20 :D 8)

Pozdrawiam!!!! :D

Tomek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

No to ja pierwszy. Mnie sie bardzo podoba. Widać, że solidnie robione. Fajnie że wpakowałeś trochę nowych blach. A co do błotnika, ehhhhh..... Rozumie że masz na myśli ten od strony kierowcy ?? Ten typ chyba tak ma. Ja już ten patent widziałem w kilku Syrenach. Też tak mam. Pewnie da rade tego uniknąć. Tyle rzeczy zrobiłbym inaczej, jakbym moją Syrenkę składał jeszcze raz :P Ale to chyba każdy tak ma jak już skończy... Nic tylko składać drugą :)
Pozdrawiam serdecznie i wytrwałości. Kolor już wybrany ??? :>
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Porzadna praca u podstaw, nowe blachy i spawanko a nie zadne zywice czy blachy na nity :/
A jak zawieszenie silnik, czy narazie tylko blacharskie prace?
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Ten błotnik dostałem,bo był zrypany fabrycznie.Ten wytłoczek na obramowaniu nadkola też nie jest dobrze wytłoczony i jest nieco'płaski'.Oh...co z tym błotnikiem nie było robione...był przespawywany,bo był zadługi...ah szkoda gadać... :x
Starałem się podnieść ten błotnik na fartuchu aby zrównać krawędzie ale podniosłem go na maxa o jakieś 3-4mm.
Silnik,skrzynia,układ kierowniczy i pedały :P są już zamontowane a pod maską fartuchy i przedni pas polakierowany.Kolor wybrałem-BIAŁY!! :D
Blacha i konserwacja już dawno zrobiona.Teraz wszystko zmierza ku lakierowi!! :majk :D
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

będzie wyglądała świetnie już wygląda super kawał dobrej roboty :ok3 :ok3 robiłeś coś z zawieszniem bo zdaje mi się jakaś wysoka, chociaż może to dlatego że moja tak siedzi
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Solidna robota :helm Jakbym mial garaz to tez bym tak zrobil :/
Danek__105 pisze:Robiłeś coś z zawieszniem bo zdaje mi się jakaś wysoka, chociaż może to dlatego że moja tak siedzi
Chyba wszystko jest w porzadku, Syrena w oryginale ma dosc duzy przeswit :D Tylko, ze wiekszosc egzemplarzy na drogach ma nieco wgnieciona dupe od wozenia kartofli i zwisajace rury pod podwoziem- to powoduje pewne zludzenie niskiego zawieszenia :D :D :piwo:
No a ta Twoja to professional tjunink :grinser to nie ma co sie dziwic :devil3
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Dzięki Danek :D
Syrena była robiona od samiutkiej ramy.Wszystkmo jest fabryczne!!!Tyko tyle,że resory porozbierałem,pióra poczyściłem,następnie złożyłem i natawotowałem.Kupiłem je okazyjnie z innymi klamotami od 105l/83r.,która od nowości miała przejechane 5000km.Niestety poszła na złom...(u tamtego gościa) :x
Także resory były'prawie'nowe-fabryczne i w dodatku miały miedziane przekładki! :D 8)
Danek,wydaje mi się,że Ty masz taki egzemplaż jak i ja... :piwo: Mam deskę rozdzielczą jak w 104 i wieele innych cech ze 104 jak m.in.jednoobwodowy ukł.ham. ... :faja
Poza tym mam 1,92m wzrostu,także małe(niskie)auta u mnie nie wchodzą raczej w rachubę.. :)
Kolega Kierowca też ma rację :D Wszystko jest w porządku :D
Ps:Kurde,nie mogłem umieścić więcej zdjęć :evil: można jakoś to poprawić-nie orientuję się za bardzo :/

Pozdrawiam!!! :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 22:10 przez Tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

No widać ze Syrena bedzie kozacka, i dobrze. Kolejna na drodze :piwo:
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

Mamy modele z pierwszej taśmy :ok3 tylko ze moja jest starsza bo z 72r. :)
Jeśli chodzi o mój tunig to nie moge zamieścić zdjęc, na przodzie nie ma już białej siatki tylko mam ładny origilany gril ktory wygląda o niebo lepiej :)
Niedugo zobaczycie ją na nowych polerowancych alufelgach
Ciekawe ile ludzi mnie za to pojedzie :devil3
Do "Kierowca" już nie będzie taka niska ponieważ będę podnosił zawieszenie jest za niska :/ nie polecam jej tak sadzać !! :/
To teraz jakiś ładny lakierek i auto jak z bajki, powodzenia miłych dalszych prac
Pozdawiam :piwo:
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Danek__105 akurat twoj tuning jest calkiem przyzwoity;-))) choc ja sam wole trend dazenia ku oryginalnosci.A od czego dobrales te alusy????????
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Jak będzie ładnie wyglądać to ja Cie Danek nie pojade :D
Tylko podnieś na zawieszeniu... :>
Jeszcze zdjęcie od ramy i tej nieszczęsnej nierówności... :/
Zdjęcia samej ramy nie mam,ale na tym zdjęciu widać jak jużbuda była nałożona :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

mam taką samą nierównośc ale z drugiej strony :/
od czego dobrałem felgi...zobaczycie :) jak narazie wszystko to mała tajemnica najlepiej zrobić i się pochwalić na samym końcu czeka mnie jeszcze ostra polerka :ok3 nowe fotki zamieszcze w swoim temacie.
Twoja do lata będzie gotowa zobaczysz jaka to przyjemnośc jazdy syreną zwaca na siebie uwage :), ostatnio za mną biegli jakieś oszołomy robili sobie przy niej zdjęcia itp.:)
pzdr.
Awatar użytkownika
Hassan
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 36
Rejestracja: 2007-02-13, 13:33
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Hassan »

Ładnie to wygląda!!!!!! Co prawda u mnie też dominuje trend dążenia ku oryginalności i to mega ale nice. Tylko co do koloru amm zastrzeżenie!!!! Nie biały tylko KOŚĆ SŁONIOWA!!!!
Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy:)
No i pierwszego wlania mixolu:)
Hassan
Syrenka - Królowa Polskich Dróg!!!!!!
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Nie będzie to biel totalna jak mleko,ale biel jaką to mniej więcej kiedyś malowali...
Taa...Danek.Tego to ja jestem bardzo ciekawy..,gdyż ludzie w moim środowisku nie za bardzo są za tym.. :/
ALE Kto wie????? :D
Narazie tylko czasem jakiś kumpel sie pyta jak tam z remontem... :???:
Pozdro!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 21:07 przez Tomasz, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Wszedzie tak jest, do póki nie zobacza to nie beda lubic. W każdym siedzi jeszcze ten wstręt.I chciałem dodać że ja równiez jestem oszołomem, bo równiez biegam za Syrenami 8)
ODPOWIEDZ