Malowanie silnika

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Kajojk
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2006-11-13, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Malowanie silnika

Post autor: Kajojk »

Mam pytanie Jaka farba malowaliście blok silnika ???Zamierzam niedługo pomalować blok silnika na kolor czarny taki jaki był w oryginale
Hura Hura juz mam Syrenke :)
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Są specjakne farby do silników, głównie spray - jakość przeważnie kiepska. Ale blok silnika nie rozgrzewa się do wysokich temperatur (ma ok. 80-90 st. C) także spokojnie można stosować farbę do pieców grzewczych i rur CO, tylko nie wiem, czy dostępny jest czarny kolor.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
Popatrz, tam jest odpowiedź (moja). Na pokrywkach czarny połysk "do malowania silnika", na kolektorze czarny mat "do malowania rur i kolektorów". Powierzchnie były czyszczone szczotkami (blok tylko odtłuszczony), a następnie kilkakrotnie natryśnięte farbą w sprayu. Jakieś 3/4 roku i nie złazi. Wojt, co masz na myśli pisząc o kiepskiej jakości?
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Jacek B. pisze:Wojt, co masz na myśli pisząc o kiepskiej jakości?
Ja tylko przytaczam swoje doświadczenie. Jakieś 10 lat temu, jak miałem skodę 105 to pomalowałem sobie kolektor farbą do kolektorów w sprayu, Spaliła się po pierwszym porządnym zagrzaniu silnika :grinser .
Natomiast jeżeli chodzi o farby do silników w sprayu, to kiepsko chronią przed korozją i mają słabą wytrzymałość mechaniczną - niektóre się ścierają lub odpadają przy delikatnym uderzeniu. Być może miałem po prostu do czynienia z mizernym producentem, a może obecnie te farby są lepsze, tego nie wiem - dlatego użyłem słowa przeważnie.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Draka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 252
Rejestracja: 2006-05-16, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Draka »

Jeśli całkiem blok ogołocisz to warto popytać o malowanie proszkowe. Tylko zabezpiecz wszelkie przylgnie, gładzie i ewentualnie pole numerowe - efekt super, trwałość bez zastrzeżeń a i cena do przełknięcia.
M-72 - 1951, AWO 425s-1957, MB W115-1975, ex Junak M10-1962.
ODPOWIEDZ