Kołpaki "słoneczka" czym zabezpieczyc?

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Kołpaki "słoneczka" czym zabezpieczyc?

Post autor: jasio »

Witam wszystkich. Mam pytanko wyczyściłem swoje kołpaki "słoneczka" [są zrobione z aluminium] i chciałbym żeby takie błyszczące zostały czy ma ktos na to jakiś patent, myślałem o pomalowaniu ich jakimś lakierem bezbarwnym, ale sam nie wiem jak to bedzie wyglądało.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Mówią o malowaniu bezbarwnym, ale nie wiem jak to się na dłuższą metę trzyma na aluminium. Jak ładnie wypolerowałeś, to zapastuj dobrze pastą woskową i czynność powtarzaj co jakiś czas, a blasku nie stracą...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

dzieki za rade spróbuje tak zrobić
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Często odwiedzam forum cultstyle.pl. Tam chłopaki polerują felgi aluminiowe. Nie polecają stosowania lakierów, bo wtedy tracisz efekt lusta. Najlepiej, jak pisał Wojt, co jakiś czas przepolerować pastą.
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1230
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

pasta i tak musi być ale zależy w jakim stanie są bo czasem wystarczy wyczyścić filcem i pastą a jak nie to właśnie będziesz miał problem bo wtedy jedzie się papierem ściernym od 100 do 1200 potem flanela i pasta i masz lustro na maxa. Tylko nie wiem jak to zrobić w słoneczkach, każdy promień odzielnie> :???:

[ Dodano: 2006-12-19, 17:30 ]
a do zabezpieczenia to niczm tego nie lakieruj, tylko dbaj to bardzo wolno matowieje.
Draka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 252
Rejestracja: 2006-05-16, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Draka »

Koledzy mają 100% racji - stanowczo nie lakierować. Ja kiedyś polakierowałem polerowane aluminium, nie powiem trzymało się super i wcale się nie łuszczyło ale pomimo lakierowania alu zaczęło się utleniać i ciemnieć. Gdyby nie lakierowanie przetarłbym szmatką i znów było by OK ale niestety lakier mi to uniemożliwił. Dopuszczam jeszcze lakierowanie np szrebrnym jak alufelgi ale to już nie to co oryginał.
M-72 - 1951, AWO 425s-1957, MB W115-1975, ex Junak M10-1962.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Re: Kołpaki "słoneczka" czym zabezpieczyc?

Post autor: KIEROWCA »

jasio pisze:Witam wszystkich. Mam pytanko wyczyściłem swoje kołpaki "słoneczka" [są zrobione z aluminium] i chciałbym żeby takie błyszczące zostały czy ma ktos na to jakiś patent, myślałem o pomalowaniu ich jakimś lakierem bezbarwnym, ale sam nie wiem jak to bedzie wyglądało.
Pozdrawiam
A najlepiej to po prostu nie jezdzic z nimi w zimie :faja :ok3 :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

dzieki za wszystkie porady. Musze sie zaopatrzyc w odpowiednia paste i do roboty. A jesli chodzi o jazde zima to majac taka zime jak teraz mamy to pozwalam sie wyprowadzic syrence na spacer celem przewietrzenia :P Musze sie tylko zabrac za górny sworzen zwrotnicy bo sie luz pojawił a przeglad sie zbliza 8)
ODPOWIEDZ