Wytężanie pamięci....

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Wytężanie pamięci....

Post autor: Cinek »

Rok 1988. Autor posta już "prawie" kończy podstawówkę.

Komuna upada.

Wizja otwarcia na zachód sprawia, że wiele osób stawia swoje pomniki demokracji ludowej na kołki po pierwszej większej usterce. Wałęsa, Solidarność......podobno będzie lepiej.

Kilka lat później. Solidarność u sterów, Garbusy na ulicach. Jeszcze bez prawa jazdy, za to już z planem. Będę miał Syrenę. Dlaczego? Bo tak pogardzany pojazd za kilka lat stanie się gatunkiem na wyginięciu.

Kumple ślepo zapatrzeni w niemieckie wytwory nie mogli uwierzyć...

Od tamtej pory co jakiś czas nawiedza mnie chęć ratowania świadków tamtych lat, może nie najlepszych ale MOICH.

W 2002 dojrzewam do śmielszych kroków. Rok później kupuję Syrenę. Pomalutku, krok po kroku, staram się oddać jej to, co dali projektanci, ale zabrało olewactwo w fabryce i lata. Wciąga mnie......W poszukiwaniu częsci wytężam pamięć, wypytuję, szukam.

Poszukiwania przywiodły mnie z powrotem do szkoły podstawowej. Jest po mojej prawej stronie. Po lewej za plecami malutki, parterowy szeregowiec dla nauczycieli. W jednym z nich mieszkał "facet od biologii"...


Obrazek



Po lewej nowy, współczesny mrówkowiec. Sąsiaduje ze starym, zapuszczonym ogródkiem...


I nawet Syrena stoi tam nadal.... Tak jak stała...od 1988 roku...


Obrazek


Minął czas komuny, Wałęsy, Solidarności i demoludów.

Zostały tylko wraki, obrastane zewsząd drzewami i zielskiem......
(przed Syreną stał płot, zwróćcie uwagę na drzewko które rośnie za bagażnikiem)


Obrazek


Rozszabrowana, "sprywatyzowana" Syrena.....tego już się nie da naprawić....


Obrazek



Dół przegnił, ugrzązł w błocie....wypaczona góra sprawia iluzję stabilności....


Obrazek


dziury, których nawet nie ma sensu już łatać....


Obrazek



Miało być coś polskiego dla Polaków...

Wyszło - coś.

I nie mogło nawet się rozwinąć. Produkowane przez ponad trzydzieści lat, stało sie symbolem epoki. Niemiłym symbolem. Ale i jedynym dowodem na to, że można było posiadać własną markę i produkty.

To, co uznano za niedoskonałe straciło byt w imię mglistych obietnic.

Zgnilizna której już nie opłaci się naprawiać, dotknęła również Syreny...Samochody niesłusznego systemu odeszły w zapomnienie tak, jak obietnice nowych władz.....


Obrazek
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
KIEROWCA

Syrenka

Post autor: KIEROWCA »

A gdzie i czy jeszcze stoi jesli wolno wiedziec ta Syrena?:(((
Gość

Post autor: Gość »

A co Ci da ta informacja? Przecież to złom.
KIEROWCA

Syrena...

Post autor: KIEROWCA »

Nie ladnie tak odpowiadac na kultularnie postawione pytanie!!:)
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Odpowiedziałem kulturalnie tyle że bez ikon.

Syrenka stoi na wsi w woj. pomorskim, ściślej w byłym gdańskim.

Jeśli myślisz o kilku ocalałych częsciach, to mam złą wiadomość - już się nimi zaopiekowałem, oczywiście za zgodą właściciela wraku. :D
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
KIEROWCA

Post autor: KIEROWCA »

Tajemniczy jestes...
Gość

Post autor: Gość »

Nie rozumiem co da Ci informacja, że w wiosce X stoi wrak Syreny....

Poza tym, staram się nie podawać w sieci więcej info o sobie, niż uznam za niezbędne. Nie jesteśmy sami. Nie pojmuję ludzi, którzy z radością ekshibicjonisty wpisują w profilach wszystkie dane włącznie z imieniem, nazwiskiem i stanem posiadania a później dziwią się, że na przykład znikają im fury.

Co do Syreny, ta informacja nic Ci nie da, za to może być źródłem informacji dla miejscowych gówniarzy (net w szkole itp) o źródle złomu do wyniesienia - a tego właściciel wraku sobie nie życzy, sam miałem mu pomóc w cięciu pozostałości.

Tak więc, wolę na zimne dmuchać.... 8)
KIEROWCA

Post autor: KIEROWCA »

Tez znam przypadek podobnej sprywatyzowanej Syreny. Niestety nie ma jej juz od 2002roku. Mam nawet od niej tabliczke (ale ze scietymi rogami, tylko do celow kolekcjonerskich!:) Biala 105 rocznik 80, a stala taka rozszabrowana w ogrodku chyba od 90 roku. Tylko, ze mial troche wiecej czesci m.in chlodnice. Tylko, ze ja sie niestety na te czesci nie zalapalem. Bywa i tak, ale szkoda...

Co do prezentowanej Syreny to mamy tu do czynienia z modelem sprzed drugiej polowy 76 roku- wyraznie widac brak dziurki na lempke kierunkowskazu i zaslepki na radio...

PS. Sorry, nie chcialem byc niegrzeczny :)
Awatar użytkownika
Wario_men
Posty: 9
Rejestracja: 2005-03-04, 22:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Wario_men »

Szkoda Syreny... :(
Samochod jest najlepszym przyjacielem czlowieka:)
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Spoko - to co zostało zachomikowałem na przyszłość. :wink:

Bardziej szkoda mi FSM i FSO.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

GRATULACJE
SUPER
FOTOREPORTARZ
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Sądząc po inwazji ikonek ---> :lol: aż tak kiepski? :lol:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Gość

Post autor: Gość »

Bardzo fajny i orginalny!
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Anonymous pisze:Bardzo fajny i orginalny!
znowu mnie nie zalogowalo :cry:
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maateusz »

Ciekawy i oryginalny :D :D :D
ODPOWIEDZ