SYRENA z Silnikiem DAICHATSU

Informacje techniczne innych pojazdów.
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Ale po co do syreny wsadzać stare, wysłużone padło?
Co innego nowe serducho.
I jak szaleć to na maxsa poprawić zawieszenie.
Z którego modelu to maleństwo?
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Draka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 252
Rejestracja: 2006-05-16, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Draka »

Nie każdego pewnie stać na zakup nowej jednostki (chociaz np Tico można trafić w cenie ładnej sarenki). Ja bym zostawił zawieszenie w spokoju, jest słabe, ma wady ale jest syrenkowe i już, za to je kochamy. Mnie właśnie podoba sie to że można uniknąć przerabiania połowy auta i zawsze można wrócić do oryginału.
M-72 - 1951, AWO 425s-1957, MB W115-1975, ex Junak M10-1962.
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

zastanawiam sie teraz nad tym do czego prowadzi ta rozmowa bylo juz wiele tematow w ktorych wypowiadalismy sie na temat tuningu orginalnosci itd moim zdaniem tematem nadrzednym tej rozmowy jest fakt wlozenie silnika daichatsu do syreny i raczej powinnismy sie skupic nad tym :npowiem
Awatar użytkownika
JaNN
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 271
Rejestracja: 2005-11-28, 23:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JaNN »

To mi się trochę kojarzy z wkładaniem silnika od malucha do trabanta. Pomysł fajny, ale dlaczego oryginalne serducho zostało wymienione na coś tak słabego? Ten silniczek bedzie fajnie ciągnął, ale tylko na wyzszych obrotach, przyjrzyjcie się momentowi obrotowemu. Co gorsza, może się okazać, że większa masa Syreny i opór powietrza uczynią go nadspodziewanie paiwożernym.
Niemniej jednak gratuluję roboty, chylę czoła. Fajnie, że kolejna Syrenka będzie jeździła po ulicach, przynajmniej wizualnie uświadamiając młode pokolenia w historii polskiej motoryzacji :)
353W '88, 2107 '87
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

zawsze coś. mi sie wydaje ze fajny no pomysł, ktoś miał inwecje tworczą wiec no miał ochote czas i zbedny silnik od Daichatsu i no zmajstrował BOLIDA :) Ceńmy panowie indywidualnośc ktora tkwi w Kazdym z nas.
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
ODPOWIEDZ