Malowanie auta

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
rallyfan
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-05-13, 16:05
Lokalizacja: teraz Pl

Malowanie auta

Post autor: rallyfan »

Malowanie auta .Pytanie do osób ktore już miały z tym do czynienia .Jak robic rozlozyc auto na czynniki pierwsze do golej blachy , czy moze malowac tylko z zewnatrz , a reszte zbyc .Wiadomo ze do golej blachy bedzie dokladniej ale ... drożej . Szukałem takiego tematu ale nie znalazlem :faja
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

to szukaj dalej bo bylo juz o tym i o lakierach i jak zwalczac rdze!
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

rallyfan pisze:Wiadomo ze do golej blachy bedzie dokladniej ale ... drożej
na dłuższą mete- taniej bo nie będziesz musiał w przyszlośći rozebrać wyczyśćić z rdzy (która w międzyczasie postępy zdąży zrobić) i poprawiać malowanie
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

a to ja się tu dołącze, jakie były orginalne kolory 102ek????

A co do poprzedniego pytania to wedługmnie lepiej rozebrać do gołej blachy bo jak robić to porządnie!!!!
Jędrulo
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 200
Rejestracja: 2006-04-21, 19:42
Lokalizacja: Strucelserwis Reguły

Post autor: Jędrulo »

hej! a czy ktos ma w miare dokladne wymiary rozmieszczenia listew bocznych do 102S? bardzo fajno wygladaja,chce miec takie na mojej 105L!
Mon coeur- deux temp moteur!
Awatar użytkownika
Beny 105L
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2005-08-30, 23:41
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Beny 105L »

rallyfan pisze:Malowanie auta .Pytanie do osób ktore już miały z tym do czynienia
batagur pisze: jakie były orginalne kolory 102ek????
Jędrulo pisze:hej! a czy ktos ma w miare dokladne wymiary rozmieszczenia listew bocznych do 102S? bardzo fajno wygladaja,chce miec takie na mojej 105L!
standard.... jak chcemy poszukac czegos o listwach i kolorach 102ek to gdzie szukamy ??...tam gdzie moznaby sie tego najmniej spodziewac ...... "MALOWANIE AUTA"

:P :P :offt: :offt: :P :P
Syrena 105L '80 ;)
gg: 4325251
Syrena- Probably the best car in the world :wink:
Gość

Post autor: Gość »

Ze względu na prostotę demontażu polecam rozebrać, tym bardziej że można położyć niektóre części na płasko (drzwi, błotniki) a to z kolei pozwala na położenie ładniejszej powłoki bez obawy o zacieki lub tzw "skórę pomarańczy" (zjawisko typowe dla produktów Fiata). Po za tym dokładniej dojdziesz lakierem w niedostępne miejsca.

Natomiast szpachlowanie, pasowanie części i podkład koniecznie na samochodzie bo inaczej będziesz miał pięknie polakierowane autko ale wygladające jak złożone z ośmiu innych. Ideałem będzie jeżeli potem światło będzie się odbijać od lakieru jak od jednolitej płaszczyzny, a w Syrenie to łatwe do uzyskania ze względu na brak przetloczeń.
ODPOWIEDZ