a oto co kupilem by poszalec

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
pstryk
Posty: 25
Rejestracja: 2006-04-18, 10:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pstryk »

Marcn, jeśliś to Ty jest tym człowiekiem, dla którego ściągałem P70 z Grudziądza, to... przyznać muszę, że spodziewałem się po Tobie czegoś nieco innego. Szaleństwem za kierownicą naprawdę nie ma się co chwalić a i pragnę dodać, że niestety nie wierzę w bezpieczną, szybką i jednocześnie rozważną jazdę - zwłaszcza w wykonaniu młodego człowieka, znam w sumie tylko dwie osoby które czasami pojadą odrobinę szybciej (ale i tak nie 130 km/h na terenie zabudowanym czy na wsi, gdzie zawsze Ci może ktoś wyskoczyć; bo przecież nie sądzę, żeby za szaleństwo z taką prędkością na obwodnicy Ci samochód zatrzymali), są jednak zdecydowanie starsze i uważam, że odpowiedzialne.

Mam też nadzieję, że nie znalazłeś na ten samochód sponsora w postaci rodziców, bo jeśli by tak było, to kiedy coś Ci się stanie - nie będą mogli spojrzeć w lustro i sobie w oczy bez wyrzutów sumienia. Więc jeśli życie i bezpieczeństwo innych masz w poważaniu, to pomyśl chociaż o nich...

Co zaś do "wyrywania" panienek na taką maszynę, to popierając całkowicie Kemi przyznam, że zdecydowanie większe zainteresowanie wzbudzi stary samochód (oczywiście na tych, u których warto to zainteresowanie wzbudzać) niż paląca gumę Jetta. Chociaż... może faktycznie pod GS-em jest inna klasyfikacja pojazdów...

I na koniec propozycja - zajrzyj na pierwszą stronę "Dziennika Bałtyckiego" sprzed 2 czy 3 dni. Jakbyś nie wiedział, czego szukać, to zwróć uwagę narozerwanego na pół na drzewie Golfa i informację o kierowcy i pasażerach. 3 osoby zabite (w tym dwie "wyrwane" na dyskotece dziewczyny) i chłopoak - pasażer w szpitalu...

A na miejscu policji mocno bym się zastanowił, przed oddaniem Tobie samochodu...
To i tyle z mojej strony
Krzysiek
Syrenki i Fiaty - to moje kwiaty;)
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Już zacząłem, Cię powoli szanować... A tak kolejny przykład wiejskiego Casanowy-Hołowczyca bez rozumu.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
pstryk
Posty: 25
Rejestracja: 2006-04-18, 10:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pstryk »

Sokolniki k/Łodzi: po maturze cztery osoby wracają do domu. Przy skrzyżowaniu z drogą szutrową usiłują "popisowo" przejechać przez zakręt. Nie udaje im się. Samochód pod uderzeniu w słup oświetleniowy rozpada się na kilka części. Cztery trupy...
Gdańsk, ul. Słowackiego: Jadący przez las 22-letni kierowca Opla traci panowanie nad pojazdem, wylatuje z drogi i uderza w drzewo. Towarzystwo wracało z dyskoteki z "wyrwanymi" tam dziewczynami. Cztery trupy, z tego jeden znaleziony aż w bagażniku
Solnica /Nowego Dworu Gd: Toyota na łuku drogi wylatuje z jezdni, kierowca w wyniku zbyt szybkiej jazdy stracił panowanie nad kierownicą. Samochód przelatuje przez kanał, podjazd i uderza w budynek. Dwa trupy, może byłby jeden, ale samochód od zgłoszenia (przez jego pasażera) udało się znaleźć policji dopiero po godzinie
Gdynia, ul. Wiczlińska: Na prostym odcinku drogi (zima, padający śnieg) 20-letni kierowca BMW uderza z szybkością 120 km/h w bok wyjeżdżającego "malucha". Dwa trupy (matka i nastoletnie dziecko), kierowca BMW nie poczuwa się do winy, bo przecież miał pierwszeństwo...
Godętowo k/Lęborka: Wracający z Niemiec Ford Transit podczas wyprzedzania wpada na drzewo przy szybkości ok 100 km/h. 7 trupów, kierowca - ranny...

Marcin, i Ci którym On imponuje... (o ile są tu tacy) - nie musicie komentować, przeczytajcie po prostu sobie i pomyślcie...
Krzysiek
Syrenki i Fiaty - to moje kwiaty;)
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

zgadzam sie z toba w 100prc...Ale sam wiesz ze nie mozna cale zycie siedzec w ksiazkach i byc potulnym synkiem mamy i taty o_O I tak za dlugo siedzialem w domu i swiata nie widzialem wiec chce sie troche zabawic :majk .Owszem racja przegiolem troche pale z tymi warjacjami ponoslem juz tego konsekfencje zaplacilem solidny mandat i oplaty za parking policyjny T_T ...Teraz wiem ze nie bylo warto 8) Samochod kupilem za swoje zarobione pieniadze na spolke z bratem :ok3.
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Nie chcę się bawić w mentorski ton, bo jesteśmy prawie rówieśnikami, ale pokażę Ci jak ja to załatwiam. Pojechałem na zlot klubu w Góry Sowie. Mieszkaliśmy w forcie na szczycie góry, do której prowadziłą kręta droga. Pusto, jechałem sam, mogłem się trochę pobawić autem. Pojechaliśmy też na tor. Parę kółek i miałem dość adrenaliny i głupich pomysłów, które w niezbyt dobry sposób mogłem wykorzystać na drodze publicznej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zamiast, bulic kasę na borwar, odłóż sobie trochę, kup DFa, albo inne auto, wyspawaj klatkę, i zacznij startować w KJS. Gwarantuję Ci, że zmienisz swój światopogląd za kółkiem.
PozDDRo!
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maateusz »

Marcinek 77 pisze:zgadzam sie z toba w 100prc...Ale sam wiesz ze nie mozna cale zycie siedzec w ksiazkach i byc potulnym synkiem mamy i taty o_O I tak za dlugo siedzialem w domu i swiata nie widzialem wiec chce sie troche zabawic :majk
A czy to trzeba jeździć jak wariat stjuninkowanym samochodem żeby żyć pełnią życia? Jeśli tak naprawdę sadzisz to jestes trochę ograniczony... A jakby ci dzieciak wyskoczył nagle na drogę to co byś zrobił? Nie wyhamowałbyś i miałbyś jakiegoś dzieciaka na sumieniu a już nie wspominam o innych konsekwencjach. A jeśli potrzebujesz jakiejś adrenaliny to jest szereg sportów ekstremalnych. Jest to tak zorganizowane że nie zrobisz krzywdy innym ani sobie.
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

A czy ja mowie ze zasowam jak w nfs undergroundzie 8) PRZECIERZ TO NIE REALNE :zdziwko.....Pozatym czy po obwodowej chodza dzieci???......jakies 3 km ode mnie mieszkam na koncu miasta..Sa prg czyli cale polacie drog do zwiedzenia i wyladowania sie lacznie z lasem,szutrami i betonem.Niesadze ze na srodku pola 3km na 3km bedzie stalo dziecko czy staruszka ktora ja akurat potrace :D .Prawie zawsze jade sam czasem z kolega nie lubie jak mi ktos nad uchem placze :/odpowiadam sam za siebie i jak sie rozwale to ja ucierpie nie inne osoby .Jesli juz na dyskoteke to nie jestem duren i nie pije albo biore kumpla co nie pije :majk .Chyba nie sadziecie ze w miescie cisne autko na potege i sie popisuje :devil3.N wioskach owszem ale z rozwaga :> i bez brawury Guma owszem szybka redukcja...ale bez zbednych recznych na drodze publiczej..LUDZIE :piwo:

[ Dodano: 2006-05-12, 14:15 ]
nawet przy tego typu srodkach zapobiegawczych konsekfencje ponioslem 8) 8) i mandat po kieszeniach zabolal :/ .......No coz syrena to nie wszystko 8) o_O .emerytem nie jestem i swoje potrzeby mam :) .Ale z glowa :grinser

[ Dodano: 2006-05-12, 14:17 ]
od dziecka mysle by wystartowac w jakiejs imprezie typu.KJS i bardzo mi tego brakuje :/ ..chyba wystartuje bo DFA mam w dosc dobrym stanie :D
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

a tak wogole marcinek, to masz prawko?
Awatar użytkownika
pstryk
Posty: 25
Rejestracja: 2006-04-18, 10:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pstryk »

Marcin...
1. Odpowiadasz (jak jedziesz sam) co prawda za siebie, ale masz rodzinę, właśnie mamę i tatę, więc Twoje życie i zdrowie nie jest jakby Twoją wyłączną sprawą
2. Po obwodnicy chodzą ludzie i giną, wprawdzie z własnej głupoty i braku rozwagi, ale nie chciałbym mieć człowieka na sumieniu, nawet, jeśli zgodnie z przepisami to on byłby winny
3. Wydaje mi się, że są sposoby na wyżycie się i przestanie być potulnym synkiem mamy i taty... A wiesz co - a gdybyś tak sam ! odbudował Syrenę od początku do końca, myślisz, że energia nie pójdzie bocznym kanałem? Albo - Poloneza czy kanciaka, jeśli wolisz coś szybszego. A kiedy już będziesz miał wykończony ten samochód - gwarantuję Ci niemal, że nie przyjdzie Ci do głowy rajdowanie nim po ulicach, bo Ci będzie zwyczajnie szkoda tego samochodu
4. Po kolejne - wydaje mi się, że policja nie zabiera samochodu za nazwisko i jazdę wiejskimi, odludnymi drogami. Na to trzeba sobie zasłużyć - uciekać przed nimi, ganiać po lesie, mimo zakazu, jeśli Cię ścigną przy przekroczeniu prędkości - awanturować się z nimi na potęgę... więc w tym zakresie musisz mieć mocno za skórą

Krzysiek
Syrenki i Fiaty - to moje kwiaty;)
Awatar użytkownika
wrona
-#Junior
-#Junior
Posty: 112
Rejestracja: 2006-04-13, 20:19
Lokalizacja: Lębork

Post autor: wrona »

i znowu sie jego czepiacie??? ludzie to on jezdzi nie wy!!! piszecie tak jak byscie byli najmadzejsi i wszystkim rozkazywali.ile razy ma on sie powtarzac ze na wsi szaleje i gdzie jest prosta kilka kilometrow to chyba wszystko widzi z przodu chyba ze sadzicie ze ta babcia z nieba spadnie na samochod.niewiem co od niego chcecie ja to rozumiem ze poprostu mu zazdroscicie autka co???? a ktos tam podawal przyklady wypadkow dla mnie to jest smieszne.wiecej wypadkow robia kierowcy pijani.a z tego co wynika to kazdy nowy kierowca nieumie jezdzic tak?? a szkoda slow marcinek mi sie podoba autko i wogole zapraszam cie na :piwo:
Awatar użytkownika
Beny 105L
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2005-08-30, 23:41
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Beny 105L »

kolejny wiejski burak który mysli ze jest niewiadomo kim i mysli ze jest mistrzem kierownicy! puzniej dziwic sie ze w Polsce jest najwieksza liczba wypadkow skoro jeden przed drugim zacznie sie popisywac a puzniej sie to konczy na drzewie albo w rowie, pol biedy jesli jedzie sam...jak widze takich ludzi to mi sie noz w kieszeni otwiera!
takie matoły, ktore spowoduja taki wypadek, zjezeli oczywiscie przezyja to powinni trafiac za # # # i miec odebrane dozywotnio prawo jazdy, w najlepszym wypadko jakas duuzaaa kare!

do ogółu !

pzdr.

[ Dodano: 2006-05-12, 23:51 ]
BTW ! czemu ci zabrali auto na parking ? nie masz prawka ?
Syrena 105L '80 ;)
gg: 4325251
Syrena- Probably the best car in the world :wink:
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

wrona pisze:le razy ma on sie powtarzac ze na wsi szaleje i gdzie jest prosta kilka kilometrow
akurat mowi ze jezdzi po obwodnicy gdzie np ja jezdze bardzo czesto, zapewne krzysiek rowniez...
wrona pisze:poprostu mu zazdroscicie autka co????
owszem, moge mu zazdroscic ale napewno nie tej jetty, jak juz to syreny ale mysle ze kazdy sie cieszy z tego co ma :> wybacz marcinek ale tej jetty malo kto bedzie Ci zazdroscil :P
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maateusz »

Wrona [']... Ty wszędzie piszesz głupoty i zaczyna to irytować chyba nie tylko mnie. I nie chodzi mi tylko o ten konkretny post ale o całokształt. Nabijasz sobie licznik postami typu "no to super" itp. A że jesteś jakiś obłąkany i sie dogadać z tobą nie można to już inna sprawa. Weź ty się człowieku ogarnij...
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

powiem tak zakonczmy temat..dostalo mu sie po kieszeni uszach tez :grinser i sadze ze wyciagnelem wnioski.Wcale niechce by mi ktos zazdroscil tej jetty :ok3 niema czego zazdroscic 8) Wrona na piwo bardzo chetnie :piwo:
Zablokowany