Wartburg

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Maateusz
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-02-22, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Wartburg

Post autor: Maateusz »

Znalazłem jakiegoś starego Wartburga z takim malowaniem jak ten model:
Obrazek
I w związku z tym mam pytanie, ile można dać za taki samochodzik? Widziałem go tylko z zewnątrz, jest troche pordzewiały, jednym słowem do większego remontu. Czy takie samochody są często spotykane? Więc ile on może mniejwięcej kosztować?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

A więc tak - są spotykane znacznie rzadziej niż 353 ale nie aż tak rzadko, jak mówią właściciele. Blisko mnie wrastają w grunt dwa takie cuda, tylko że właściciel jest nieuchwytny a mnie szlag trafia jak to widzę.

Ile dać....zależy od stanu, ostatnio na allegro wystawiono taki w wózek po remoncie, a był naprawdę dopieszczony, za 7000 zł. Wyglądał rewelacyjnie. Za taki wózek w stanie do remontu można dać poniżej 1000 zł, właściciel pewnie będzie szedł w zaparte twierdząc, że są warte więcej....ano są, ale po remoncie - a ile tysięcy wciągnie remont będzie już Twoim problemem.

Załóżmy że 7000 to wartość wozu po remoncie....obejrzyj dokładnie ten samochodzik, spisz sobie co wymaga naprawy (wszystkiego i tak nie zobaczysz), i odlicz od tych 7000 koszta....Jeśli auto wymaga blacharki, lakierowania, odnowienia chromów, tapicery i mechaniki, powinno wyjść niewiele.....a sposób wydaje mi się uczciwy.

Jeśli autko jest w dobrym stanie i kompletne to nawet dając za nie znacznie powyżej 1000 zł będziesz do przodu, bo całość wyjdzie taniej - przepłaca się na każdej naprawie i na każdym brakującym szczególe.

Pozdrawiam.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

ostatnio poszedł na allegro za 10 000.wspaniałe auto.od 400 zł w zwyż
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

To ciekawe, bo TUTAJ właściciel jest skłonny zamienić go na Simsona.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

sporo jest tych wartburgow...2 moje ukochane autko po syrenie.....:ok3
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

No i zalezy czy to przejściówka czy 311 czy 312 i jaka wersja.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Cinek pisze:To ciekawe, bo TUTAJ właściciel jest skłonny zamienić go na Simsona.
tylko ze mi sie widzi ze nie ma na niego papierow zadnych, stad niska cena. No i ciekawe jaki stan. bede kiedys przy kasi to poszukam sobie i takiego do kolekcji
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Cóż... Mnie też się podoba to cudo :) Przypuszczam jednak, że może być przeciętnie droższy w zakupie niż Syreny. Osobiście widziałem na żywo dwa takie, jeden był w Cze-wie w pięknym stanie ale dawno go nie widuję, drugiego w ostatnią świąteczną niedzielę mijałem na drodze pod Cze-wą wracając z wycieczki rowerowej.
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
ODPOWIEDZ