POLITYKA PRYWATNOŚCI
www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Łódka stworzona do Syreny
Autor Wiadomość
ratystast 

Wysłany: 2021-12-23, 23:57   Łódka stworzona do Syreny

powstała kiedyś łódka uszyta "na miarę" Syreny; pozwolę sobie zacytować fragment mojej korespondencji z konstruktorem, Norbertem Patalasem:

Cytat:
Ale znalazłem i załączam jeszcze coś dla pańskich miłośników Syrenki. Oto w dawnych czasach kiedy i ja taką miałem, zaprojektowałem i zbudowałem sobie łódkę do przewozu na dachu Syrenki. Taniej i łatwiej niż wózek, hak, rejestracje, przeglądy... Dobrze to działało a w lusterku i na górze szyby przedniej widziało się oba końce łódki mając ją tym samym cały czas pod kontrolą. W upalne dni łódka na dachu wspaniale dawała cień i ochładzała wnętrze jak tropik w namiocie. Plany do samodzielnej budowy tej łódeczki udostępniam do dziś, choć już na trochę nowszych autach ją wożą. Na starej fotce pod żaglem na wodzie nieźle widać specjalne uchwyty do dachu, które na stałe były umocowane do burt. Załączam też całkiem już marniutką fotkę dokumentującą, że i na mojej syrence Mini jeździła. Myślę, że można to wszystko na forum syrenkarzy pokazać.

poniżej załączam parę zdjęć, również za zgodą i z archiwum Konstruktora

łódka była zaprojektowana jako uniwersalna - miała się sprawdzić zarówna jako żaglówka, jak i łódź wiosłowa

Jak macie jakieś ciekawe zdjęcia Syren z nietypowymi ładunkami, to chętnie je zobaczę.

SyrHarMer 

Wysłany: 2021-12-24, 10:24   

ratystast, Zawsze mówią - "Polak potrafi" - i coś w tym jest !
Dzisiaj zaobserwować można znów powrót do małych przyczep campingowych w najróżniejszych wersjach, zabudowanych nawet na małych codziennych, zwykłych przyczepkach towarowych. Campingi duże typu "BUS"są piekielnie drogie wobec tego szukają kompromisu cenowego dla większej liczby odbiorców ! Tu również przydadzą się łódki itp. !

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL

Odpowiedz do tematu