SYRENA 103 z 1966 i co dalej?

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Ramki reflektorów, a dokładniej całe reflektory powinny być inne (starego typu). Generalnie można zalożyć same ramki do reflektorów nowego typu (ja tak mam - zdjęcie w profilu). Wchodza troche na wcisk, ale jest to wykonalne. Ramki starego typu są w przekroju półokrągłe - bez kantu. Kołpaki powinieneś mieś "kopulaste" (spójrz w mój profil), gładkie bez logo. Te stożki ścięte są od nowszych syren.
A! I jeszcze zderzaki inne lub odwrotnie (spójrz na swoje zdjęcia sprzed remontu).

I się nie przejmuj, bo 103 i tak jest piękna i 99% ludzi nie wie, co jest nieoryginalnie :)
Zresztą, czy jest jakaś w 100% oryginalna i w 100% skończona?
p.s. chcesz sie zamienic Syrenami? :)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
J0zEk
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-26, 18:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: J0zEk »

Absolutnie się nie przejmuje staram się tylko pogłębić swoją wiedzę.

Co do ramek i kołpaków to zorientowałem się jak zacząłem oglądać dzisiaj Twoje zdjęcia.
Jeżeli chodzi o kołpaki to innych nie miałem i niestety, ale jak sam dobrze wiesz z częściami jest coraz gorzej więc wyjścia nie ma ;), ramki półokrągłe faktycznie miałem, ale niestety w takim stanie, że nie nadawały się do odnowienia ;.

Jaka jest różnica między starymi , a nowymi reflektorami?;>

Ze zderzakami faktycznie dałem plamę, ale zmyliły mnie fotki autka z muzeum :/
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 1030133420

i nie pasowało mi to, ze mocowanie na tablice będzie na górze.
Czy jak zderzaki będą odwrotnie (nie wiem dlaczego, ale bardziej mi to wizualnie pasuje) to bardzo ją "skrzywdzę"?:P

P.S.
Oczywiście o zamianie na żadną inną nie myślę ;). Zdaję sobie sprawę, że wtedy montowali auta z tego co było na stanie i te książkowe modele nawet z fabryki nie wyjeżdżały.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Reflektory starego typu miały strumień światła symetryczny, nowe mają asymetryczny. Jeśli chodzi o budowe, to WYDAJE MI SIĘ, że mają nieco inną budowę - nie ma garnka, jest "talerzyk" :) Tu może ktoś się wypowie bardziej obeznany.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

J0zEk, Widzę, że byłeś na Forum ! Czyżby coś miało się zdarzyć nowego ? Jak tam Syrena 103-66 ?
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
ODPOWIEDZ