POLITYKA PRYWATNOŚCI
www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Naklejka kontrolna na szybę
Autor Wiadomość
Roki 

Wysłany: 2020-07-28, 20:40   Naklejka kontrolna na szybę

Cześć wszystkim :D Miło mi do Was dołączyć.
Mam jedną prośbę o poradę, ponieważ na forum nie znalazłem takiego tematu, postanowiłem założyć własny ;)
Otóż: Mam Syrenę (kupowana do remontu pół roku temu), mam dowód, mam białe tablice rejestracyjne ale nie mam własnie owej naklejki kontrolnej na szybę. Jeśli ją wyremontuję, i będę chciał wyjechać na badanie techniczne, to go nie przejdzie. Da się jakoś ominąć ten problem? Wydział komunikacji w którym ona jest zarejestrowana jest spory kawałek drogi ode mnie.

Kozichwost 
Kozichwost

Wysłany: 2020-07-28, 22:00   

10 lat jeżdżę bez naklejki. mam ją w dokumentach. Badanie techn. Zawsze mam aktualne

Dawdzio 

Wysłany: 2020-07-28, 22:21   

Legalnie - tablice tymczasowe.
Praktycznie - przechodziłem i bez naklejki, i z inną niż tablice.

radekk 

Wysłany: 2020-07-29, 09:29   

Nie ma problemu z wykonaniem naklejki. W Wydziale Komunikacji zrobić to mogą od ręki.
Umowę zakupu, bo rozumiem, że jeszcze nie jest przerejestrowana Syrena, musisz mieć ze sobą.

sir 
Arturro vel Zapłon

Wysłany: 2020-07-29, 11:43   

Po prostu poczekać trochę... Nalepki kontrolne 'niedługo' mają nie być już wymagane, tak jak i zmiana tablic ;)

https://www.prawodrogowe....osci-dla-kierow
km nawinięte na licznik | 2020: 3139km (stan na 20.07.2020) | 2019: 97730km | 2018: 10870km | 2017: 10505km | 2016: 14286km | 2015: 14793km | 2014: 13531km | 2013: 14200km | 2012: 7500km | 2007-2011: 13910km
Syrena 105L 82' 'niebieska'
Syrena 105L 76' 'jasiowa'
Syrena 105B 82' 'sztycowa'
½ Niewiadów n126e 84' -- poszła do Wołomina ;)
Niewiadów n250c 80'
½ Niewiadów n126 73'

szpulek 

Wysłany: 2020-07-30, 09:51   

Ciekawe, wg mnie bedzie sporo naduzyc z tym brakiem umowy przy rejestracji po kupnie :) Polak potrafi. Szkoda tylko, ze nie rozszerzyli opcji na wyrejestrowanie samochodow jak nie maja jeszcze 30 lat i nie sa wpisane do ewidencji, aby nie placic OC...

Roki 

Wysłany: 2020-07-30, 23:01   

Dziękuję za porady, w sumie nie pomyślałem o czasowej rejestracji :P

A jak to jest w przypadku, gdy zmieniam licznik i ma on nakulane znacznie mniej kilometrów niż poprzedni? Nowy ma 18000 poprzedni miał ponad 60000.
Wymieniałem bo miał zbitą szybkę i urwaną wskazówkę, ktoś się nim "zaopiekował" kiedyś i tak wyszło :F

DizzyX 
młody syreniarz

Wysłany: 2020-08-01, 12:05   

Miałem taką sytuację i generalnie jeśli nie masz naklejki, to zgodnie z prawem auto nie powinno przejść przeglądu. Bez naklejki Policjanci mogą też zatrzymać DR.

Jeśli Syrena jest zarejestrowana na Ciebie (tzn. Ty widniejesz w DR), to przy dobrych wiatrach i przy pewnej dozie wyrozumiałości kierownika WK uda się sprawę załatwić pocztą.

Natomiast jeśli kupiłeś auto, ale nie jest na Ciebie przerejestrowane, to z informacji, które otrzymałem w WK - nie ma możliwości wydania takiej naklejki Tobie, może ją otrzymać tylko właściciel, na którego auto jest zarejestrowane (taki ponoć paradoks jest).

I tutaj dwie opcje - jedziesz na przegląd i palisz głupa, choć np. u nas sprawdzają te naklejki.
Druga - wyrabiasz białe tablice, jedziesz na przegląd i wracasz do WK wyrobić normalne tablice na siebie.

Co do licznika - wymieniasz to zgłaszasz ten fakt w stacji kontroli pojazdów w terminie 14 dni, bo musi być to odnotowane w CEPie (bo przebieg sprawdza i wpisuje do CEPu też Policja przy kontroli teraz - ponoć). W praktyce diagnosta nie będzie sprawdzał, czy dotrzymałeś tego terminu, zwłaszcza jeśli remontujesz pojazd i raczej do przeglądu nie będziesz nim nigdzie jeździł ;)

radekk 

Wysłany: 2020-08-01, 12:31   

Niestety, ale opowiadasz bzdury.
Jedynym dowodem własności jest umowa kupna. I kropka.
To z nią załatwiasz sprawę.
Urzędnik nie ma prawa odmówić Ci wydania nowej naklejki.
Wystarczy znać prawo.

Gdyby ktoś dopytywał: kupiłem swego czasu auto z wybitą przednią szybą i przeszedłem tę procedurę. Owszem urzędniczyna w okienku wysuwała te same argumenty, ale nie potrafiła tego podeprzeć jakimkolwiek zapisem. Po 15 minutach miałem naklejkę na stare tablice. Była tylko po to by samochodem pojechać do stacji diagnostycznej i uzyskać potwierdzenie dopuszczenia do ruchu. Następnego dnia zmieniłem numery na "swoje".

motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2020-08-03, 15:09   

szpulek napisał/a:
Ciekawe, wg mnie bedzie sporo naduzyc z tym brakiem umowy przy rejestracji po kupnie :) Polak potrafi. Szkoda tylko, ze nie rozszerzyli opcji na wyrejestrowanie samochodow jak nie maja jeszcze 30 lat i nie sa wpisane do ewidencji, aby nie placic OC...

nie wyrejestrowanie tylko nie opłacanie, i jest taka opcja, nazywa sie opinia rzeczoznawcy na pojazd kolekcjonerski :)

zapraszam na stronę:
motonita.syrena.biz

mój mail:
motonita@syrena.biz

Odpowiedz do tematu