POLITYKA PRYWATNOŚCI
www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
maniakalne zbieractwo.
Autor Wiadomość
dzepet 

Wysłany: 2018-02-01, 13:07   maniakalne zbieractwo.

hej,

postanowilem ze bedzie tak lepiej jak utworze temat w ktorym bede wrzucac zdjecia i chwalic sie postepami przy samochodach, motocyklach, a nawet i mieszkaniu :P

na poczatek leci M10 ktora juz praktycznie mam na ukonczeniu. w przypadku tej 10tki moje prace skupily sie na mechanice, nie mam zamiaru odnawiac go idealnie, takie przedsiewziecie przyjalem przy m07 ktora robie juz rok czasu...

na codzien uzytkuje najukonchanszy samochod :D wersja 9 osobowa lecz z motorem 1.9 68KM

byla rozmowa juz wczesniej na temat motorynki, posiadam ja od 98 roku i jestem 1 wlacicielem od nowosci zachowana w stanie jak widac, nic nie grzebane odbudowywane itd.
uwielbiam jak dana rzecz ma charakter widac na niej przeszlosc i zab czasu.

od dluzszego czasu tez kreci mnie design polski lat 60-70 ktory sukcesywnie mam nadzieje wdrazam w zycie ze wspolczesnymi rzeczami ( stalem sie w koncu posiadaczem wlasnego lokum)
na zdjeciu dwie swietne lampki pierwsza gałeckiego druga polam zaos

jezeli nie macie nic przeciwko moge robic takie wrzuty z opisami :P bo troche tego jest .

pozdro!

CZESIO1958 
motomaniak

Wysłany: 2018-02-01, 13:28   

Dajesz 😈
A nie pytasz :ok3
A gdzie fotka Junaka M07 ??

Mariusz 

Wysłany: 2018-02-01, 14:21   

Ja się bałem że to coś złego bedzie. A tu takie skarby.
Dawaj więcej :ok3
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.

dzepet 

Wysłany: 2018-02-01, 14:35   

czesiu wlasnie tu jest problem ze brak czasu powoduje to ze m07 dopiero teraz zaczynam skladac, silnik juz jest teraz zaczynam zabawe ze skladaniem.
musze jeszcze wyslac zbiornik boczki i blotniki do szparunkow tradycyjnych.

tutaj jeszcze jedno zdjecie podczas trasy na chorwacje.

tak jak mowilem w powitalni prowadze dzialalnosc i jest ona wlasnie zwiazana z tym co wy jak i ja uwielbiam :majk . tu akurat taka mala wystawa podczas targow designu w Katowicach

wszystko co realizuje remontuje staram sie wykonywac sam i jestem niestety samoukiem co czasem potrafi zdenerwowac przy rozmowach ze starszymi osobami...
przedstawiam wam I część remontu juz swojego mieszkania, a droga nie byla latwa.
zarys poczatkowy niby super ale....

tu juz zaczela sie grzebanina, na oko niby super ale co bylo meczenia ze scianami (roznica w poziomie 5-7cm)

tutaj juz widac powoli zarys gotowej kuchni, tak nie bedzie gornych szafek i tak nie bedzie płytek :P jest zrobiony beton zaimpregnowany wiec brud, tluszcz nie jest straszny.

tu juz gotowa jedna strona wraz ze sciana

nad zlewem beda jeszcze dwa stare kawalki debu w postaci polek, i piec gazowy zostanie obudowany plyta OSB i pomalowana w kolor czarny.

uprzedajac pytania gdzie szklanki, talerze itd.
a tutaj :D

ostatni wiekszy detal w kuchni, piekny stary stol z lat 60tych idealnie spatynowany i zniszczony

odkopie zdjecia sprzetow to powrzucam :grinser

CZESIO1958 
motomaniak

Wysłany: 2018-02-01, 14:43   

Gdybyś chciał kryształy to da się załatwić 😁
Ja jako że pozyskałem stary kredens pokojowy (ok 1920) zrobiłem duży pokój w stylu ciut retro 😈
Kryształy też są 😅

KIEROWCA 
Towarzysz Wiesław

Wysłany: 2018-02-01, 15:22   

Super! :piwo:
Retro meble mają duszę i były o wiele lepiej wykonane od tego gó**a z JIYSKa czy z Ikei ====(płyty 18 mm lakierowane na wysoki połysk vs. cieniutkie matowe paździerze w które wchodzą kołki grubości patyczka od waty cukrowej).
Ja mam m.in. segment typu kętrzyńskiego (Fabryka Mebli Styl) kupiony jeszcze na kredyt MM przez moich rodziców, dwa fotele Śnieżnik i dwa 366 obszyte na nowo u tapicerów - zdobyczne, od ludzi, którzy chcieli wywalić.
Nawet rodzona Matka kiedy gościła u mnie w ubiegłym roku mówiła zmień tą meblościankę, pomalowałeś pokój i znowu te stare meble, nawet Ci dołożę. Nie. W takich sprawach jestem uparty.
Dla większości niewtajemniczonych stare meble jeśli nie są naprawdę stare z epoki Ludwika XIV to niestety wciąż obciach. Nie liczy się estetyka czy trwałość tylko sam fakt żeby były nowe.
To samo dotyczy boazerii/pawlaczy ===no i po ch*j to rozwalać? A teraz jeden przez drugiego boazeria won a w to miejsce jakaś chropowata faktura albo cegiełki. Ani to ładne ani praktyczne. Osobiście znam ludzi, którzy wyrzucali np. DOBRY odkurzacz jamnika Zelmera, który dostali z domu od rodziców bo to "komunistyczny syf, teraz trzeba nowe, z milionem filtrów i potencjometryczną regulacją siły ciągu ===DO KTÓREGO TRZEBA KUPOWAĆ PAPIEROWE WORKI, nie da rady wytrzepać. Idiotyzm.
Pozdrawiam

Rozbiórka przed wzmacnianiem szkieletu i zawiezieniem do tapicera ==udzielam się też trochę na blogach renowacji mebli.

matowienie podłokietników...

Efekt końcowy.

A tu Chierowski 366 z podłokietnikami obitymi skają :devil3

Na pierwszym planie fotel Śnieżnik. Na dalszym LG 32 cale - nowoczesność w domu i zagrodzie bejbe. Błyszcząca narzuta ze zgniłego kapitalistycznego JIYSKA :)

Samowar to samo ===Matka przywiozła kiedyś od rodziny na Białorusi. Tyle lat był a teraz wywalić. JUŻ WYWALIĆ! Baby to by wszystko chciały tylko wywalać... JA TO BIERE!

motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2018-02-01, 16:14   

no własnie :) gdzie fotki siódemki ?

zapraszam na stronę:
motonita.syrena.biz

mój mail:
motonita@syrena.biz

Garbusiarz 
(o\ ! /o)

Wysłany: 2018-02-04, 23:10   

KIEROWCA napisał/a:
Samowar to samo ===Matka przywiozła kiedyś od rodziny na Białorusi. Tyle lat był a teraz wywalić. JUŻ WYWALIĆ! Baby to by wszystko chciały tylko wywalać... JA TO BIERE!

Skąd ja to znam :lol: Tylko wywalać, bo stare, brzydkie, niemodne i zagraca mieszkanie.
Jakiś czas temu był tekst typu, czemu nasz samochód ma jeszcze czarne tablice, a inne mają takie ładne białe :shock: Szooook!!!
Trzeba było tłumaczyć, że białe złe, bo oklepane, a czarne dobre, bo wyjątkowe :devil3

motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2018-02-04, 23:18   

PROPONUJE nie miec baby :)

zapraszam na stronę:
motonita.syrena.biz

mój mail:
motonita@syrena.biz

suchy 
Student

Wysłany: 2018-02-06, 09:04   

Garbusiarz napisał/a:

Jakiś czas temu był tekst typu, czemu nasz samochód ma jeszcze czarne tablice, a inne mają takie ładne białe :shock: Szooook!!!
Trzeba było tłumaczyć, że białe złe, bo oklepane, a czarne dobre, bo wyjątkowe :devil3

Tak zbiłeś żeby nie było widać śladów?
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar

Yanosik 
ZasmarkanySzcurekBuc

Wysłany: 2018-02-06, 21:05   

Kierowca, co to za telewizor na zdjęciach?!?!?!?!?!?! Miałeś dobry, ładny działający i go oddałeś/wyrzuciłeś!!!!

[ Dodano: 2018-02-06, 21:11 ]
dzepet napisał/a:
ostatni wiekszy detal w kuchni, piekny stary stol z lat 60tych idealnie spatynowany i zniszczony

Kolega ma taki stół w remontowanym domu. Używaliśmy go jako podest roboczy w remoncie :D On jest drewaniany czy z płyty wiórowej?
Yes, I'm workin' all the time.

suchy 
Student

Wysłany: 2020-05-24, 18:05   

Panie takie cuda na gabaryt! A wie ktoś co to za telewizor?
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar

Dawdzio 

Wysłany: 2020-05-24, 22:02   

Czy to nie aby jakiś Neptun?

Poszukaj tu:
http://staretelewizory.cba.pl/katalog/

motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2020-07-24, 17:45