Cewki od zuka w syrenie

schematy
ODPOWIEDZ
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Cewki od zuka w syrenie

Post autor: RADEK1985 »

Witam od dłuższego czasu chodzi mi po głowie założyć cewki do żuka do syreny tylko jest jedno ale czytałem gdzies ze ktos miał wątpliwosći czy pompe wody wytrzyma pod ciężarem cewek czekam na wasze opinie
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Zawsze można cewki zainstalować na sprężynach z tłumikami hydraulicznymi żeby pompa nie pękła.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

tzn ?:)?
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

RADEK1985 pisze:tzn ?:)?
Chodzi o zredukowanie sił dynamicznych od drgających ciężkich cewek.

Taką wątpliwośćc miał poważny skarpeciarz z tego forum więc pewnie mu się to przydarzyło. To jest w wątku powyżej o tym samym tytule.
Ale ja mam takie cewki od ok. 13 lat i mocowanie wałka pompy nie pękło. A upalam ostro :faja Możliwe że dzięki temu że dałem grube, kwadratowe stalowe podkładki pod nakrętki mocujące wałek. To żeby wzmocnić tam to miejsce bo jest ono najbardziej obciążone.
Ale pękła mi już 2 razy ta obejma co mocuje cewkę. Zauważyłem, że te obejmy są z różnej grubości blachy, zależnie od producenta. Grubsze nie pękają, trzymają. Pierwszy raz pękła i cewka wisiała na kabelkach a wóz szedł i zauważyłem to dopiero po fakcie. Teraz znowu mam pękniątą z jedej strony i zabezpieczyłem cewkę sznurkiem.
Pomysł ze sprężynami i tłumikami to żart :devil3
Oczywiście jest opcja zamontowania cewek na nadkolu ale wg. mnie na silniku jest weselej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

hmm taki patent chyba bedzie dobry oczywiscie u mnie powoli ktoras cewka sie poddaje bo jak jest ma rozgrzana lubi sobie kichnac :)
jeszcze jak bys mi pokazł te podkładki jakie masz był bym wdzieczny ::):):) a ten sznurek to do czego ?:P?
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Jędrulo
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 200
Rejestracja: 2006-04-21, 19:42
Lokalizacja: Strucelserwis Reguły

Post autor: Jędrulo »

U mnie nie pekają, ale kiedyś się zluzowały. obejmy ori, sygnowane zelmot, przykrecone to wszystko do kątownika, nie płaskownika. Tak samo miałem zamocowane w trabancie z silnikiem wartburga i głowicą syreny i zero kłopotów.
Mon coeur- deux temp moteur!
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

RADEK1985 pisze:jak bys mi pokazł te podkładki jakie masz był bym wdzieczny ::):):) a ten sznurek to do czego ?:P?
Podkładki są jak zwykłe grube płaskie podkładki tylko zamiast okrągłe to kwadratowe. Sznurek tak jak napisałem - obejma na 1 cyl. już w połowie pękła więc sznurek będzie trzymał cewkę jak obejma całkiem pęknie. No chyba że wcześniej założe nową obejme.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

ok dzieki za odpowiedz :) musze teraz dorobic takie podkładki ::)
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
ODPOWIEDZ