Kurołapka z 68.

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
Karol104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2020-05-15, 22:10
Lokalizacja: Białystok

Kurołapka z 68.

Post autor: Karol104 »

Witam, zauroczony wyglądem syreny, musiałem ją mieć.

Syreny szukałem kilka miesięcy, biorąc pod uwagę kapitał, brałem pod uwagę 105, i takiej jedynie szukałem, ale ale ale... gdy zobaczyłem ogłoszenie z Syreną 104, w dość dobrej cenie na moje oko(amatora) nie wiele myśląc wziąłem telefon i kupiłem. Bez oglądania, bez zastanowienia, 650km od miejsca zamieszkania. I tak oto stałem się dumnym posiadaczem kurołapki.
Auto jest z 1968 roku, ma przejechane 37 tysięcy kilometrów, jestem jej trzecim właścicielem.
Przez ostatnie 12 lat stało w garażu. Na dniach będę zabierał się za powolne rozbieranie wszystkich elementów i ocenianiem szkód jakie wyrządził czas. Na gołe oko widać że centralna podłoga trzyma się dobrze, lecz próg (połowa) od strony kierowcy i nadkole nie istnieje. Hamulców brak, kluczyków brak, bagażnik oraz wlew paliwa zamknięty na amen.
Jutro będę walczył z urzędem, ponieważ przeglądu nie przejdzie, a z tego co mi wiadomo, mam 30 dni na przerejestrowanie.
Mam również pytanie do bardziej wtajemniczonych, przednie nadkola są niestety z laminatu, boję się gdy syrena będzie cała malowana, akurat na tych elementach po jakimś czasie zacznie schodzić lakier, mam rację ?
Pozdrawiam

Obrazek ObrazekObrazek
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Fajny stan , na zdjęciach widać że już ma swój dom..Jeśli chodzi o malowanie to spokojnie... porządnie przygotowane podłoże i nie ma prawa nic odchodzić .
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Karol104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2020-05-15, 22:10
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Karol104 »

"dom" specjalnie wynajęty dwa dni temu. Będą tortury i nauki na biednej syrenie. Dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Gratulacje! Nie ma to jak smak spełnianych marzeń! Moja rada, nie baw się w remonty, połataj co jest i w trasę! Bo się zamęczysz, a nie pojeździsz. Jeżeli przebieg jest prawdziwy to tylko jeździć!
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Wystarczy trochę poczytać książki naprawy Syreny i nie będzie tortur...a jak czegoś nie wiesz to pytaj na forum zawsze ktoś podpowie (choć może nie zawsze dobrze :lol: ....)
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Ładny okaz. Dużo nie remontuj tylko tyle co potrzeba do jazdy. Koniecznie listwy bo bez nich to mega-siara :D .
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Masz 30 dni na zawiadomienie o zakupie, a nie na przerejestrowanie.
Karol104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2020-05-15, 22:10
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Karol104 »

Dzięki za wszystkie rady, na pewno się przydadzą.
Syrena nie ma iskry, zacznę od przeczyszczenia całego aparatu zapłonowego bo jest trochę rdzy oraz puszczę nowe kable od zapłonu do cewek wg schematu.
Mam wrażenie, że przy moim silniku grzebał jakiś "magik" elektryk, więcej taśmy niż kablów, w sumie kablów też jest masa.
Schemat elektryczny mocno różni się w 104 od 105 ?

Ps; byłby ktoś w stanie zrobić odpłatnie zapłon elektroniczny ?

[ Dodano: 2020-05-21, 20:33 ]
Syrena już praktycznie rozebrana. Silnik nie pobiera paliwa, podałem paliwo do rurki od pompy, i całe paliwo znalazło się w filtrze paliwa. Czyżby zapchany gaźnik ?
Ktoś tak szpachlował syrenę, że zaszpachlował dziury na listwy (boje się zrywać ile cm szpachli będzie)
Większość śrub musiała zostać usunięta szlifierką. Z ubytków to tak:
Brak praktycznie progów, kilka dziur w środku (tylna część przy nadkolach 2x10cm jakoś) no i jedno nadkole w słabym stanie. Brak hamulców (do tego jeszcze nie doszedłem :P )
Obrazek
Obrazek
Jędrulo
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 200
Rejestracja: 2006-04-21, 19:42
Lokalizacja: Strucelserwis Reguły

Post autor: Jędrulo »

zapłon elektroniczny pod plusa na masie dostaniesz tu:
http://elektronika-motocyklowa.pl/
tylko trzeba napisać/ zadzwonic, ze potrzebujesz 3szt modułów pod plus. koszt ok 100 za jeden.
Mon coeur- deux temp moteur!
Karol104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2020-05-15, 22:10
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Karol104 »

Dziękuję Ci bardzo, zadzwonię do nich w poniedziałęk. Orientujesz się jak z montażem w/w układu ?

Nie dziwie się że paliwo nie dochodziło do silnika, gaźnik cały zawalony. Wyczyściłem, teraz moczy się w benzynie. Pompę paliwa kupię nową- dla pewnośći. Cewki będę zamawiał od żuka. Zastanawiam się nad elektroniką, czy zamówić całość od 105 i przerobić, czy kabel po kabelku zmienić samemu.

Obrazek
Obrazek
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Chłodnicę masz od 105...
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Karol104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2020-05-15, 22:10
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Karol104 »

Powoli tworzą się nowe kształy ulepa :) Rozkręciłem dzisiaj również pompę paliwa, takiego syfu to nawet w gaźniku nie było. Zamówione uszczelki do gaźnika i do szklanki pompy, jak przyjdą będziemy próbować palić. Wczoraj również wykonałem przyrząd do ustalenia zz tłoka, dzięki syrenie można trochę ruszyć szarymi komórkami po pracy :)

Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2020-06-02, 20:14 ]
Zapłon ustawiony poprzez samodzielnie wykonany przyrząd :lol:
Obrazek

I w końcu zagadała!

https://youtu.be/Pj93Lz270yY
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Ciekawe czy mój silnik też zagada.....mam nadzieję że do końca był na chodzie i odpali...
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Karol104
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2020-05-15, 22:10
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Karol104 »

Dzisiaj powalczyłem trochę z chromami, co się da uratować to będzie na aucie. Zderzaki mają trochę więcej wżerów, ale też coś pokombinuję.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Podpinam się do tematu.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ