Kąty koł

(rama, zawieszenia, koła)
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Dobrze mówicie - trzeba ustawiać tak żeby różnica była minimalna.
Ten mój pomiar ma jedną sporą wadę. Jak samochód nie stoi idealnie poziomo to pion wykaże różnicę nawet jak jej w rzeczywistości nie będzie. Ale to też można zneutralizować obracając samochód tyłem do przodu i zmierzyć ponownie.
Ale jak nie ta prosta metoda to pozostaje tylko laserowy przyrzad.

[ Dodano: 2020-02-16, 02:12 ]
Ten pion ze sznurka który zalecałem to jednak średniowiecze :grinser Jest oczywiście app do mierzenia kąta kół w Syrence.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Gieroy pisze:Inżynierze Talarze
Dziękuję za komplement :)
Gieroy pisze:różnca pomiędzy kołami nie powinna przekraczać 1 st
Fakt ! Przepraszam. Przepraszam każdego kto przyjął do wiadomości, że różnica ma wynosić 2 stopnie!

Producent zapodaje 1 stopień!!!

Nie zaglądam non stop w księgę by coś tu prawić.
Pisząc 2 st. sam się zastanawiałem czy aby na pewno 2 lub 1... ?
Cóż..
Nie jestem nieomylny.
Niejednokrotnie widziałem Syreny z mega pozytywem po obu stronach, więc w tej chwilowej zaćmie wolałem zapodać 2 stopnie w swojej wypowiedzi mając w pamięci widok pozytywów u wielu Syren.

Nie zmienia to faktu, że dąży się do tego, by ta różnica była możliwie jak najmniejsza - co z resztą sam kol.Gieroy przyznałeś - i reszta mojej wypowiedzi jest myślę jak najbardziej trafna. M.in. kwestia długości sworzni lub kwestia majstrowania w długości resora co ma olbrzymi wpływ..
Gieroy pisze:bardzo dużo tu niedokładności
Ile??? Ta jedna dotycząca wartości różnicy??? Gdzie jeszcze napisałem coś niedokładnego??? o_O
Gieroy pisze:Chyba Glinka nie przekazał Ci oralnie jakichś niepublikowanych wiadomości?
Fakt. Nigdy człowieka osobiście nie widziałem na oczy.
Natomiast idzie przekazać oralnie to o czym Glinka pisze,a często w praktyce do końca się nie pokrywa i trzeba kombinować tak, by było dobrze.
Niczym w myśl zasady:"Masz łeb i h..j - kombinuj".
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Inż. Talarze, dobre rzeczy tu piszesz, warto to czytać żeby się czegoś dowiedzieć o technice skarpety :ok3 W przeciwieńtwie do tekstów pewnych samozwańczych „ekspertów” którzy tu tylko sieją dezinformację i podają fake wiedzę.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
ODPOWIEDZ