Syrena 105 ruina do remontu

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Jestem na etapie remontu rozrusznika R4b ,udało mi się kupić nowe szczotki ,ale brakuje mi tulejek wirnika,może ktoś ma? Chyba że ktoś mi powie czy mogę dotoczyć takie tulejki z brązu B20 samosmarny??? Dobrze pamiętam? Pytanie drugie w mojej syrence ktoś zamontował jakieś Ruskie urządzenie wygląda mi to na regulator napięcia ,ale przy silniku siedzi alternator ,czy ktoś odpowie?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Rozrusznik chyba 330 czy coś zagromy dopasuje się
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Syrena powoli sie robi, mozolnie remontuje każdy detal i odkładam do pudełek. Zrobiła sie lista części które sa mi potrzebne i chętnie odkupie lub zamienie lub przygarne ;)
-Wlew paliwa(metalowa rurka pod korek)
-jeden sworzeń tłoka i pierścienie na czwarty szlif
-zbiornik paliwa ten podłużny
-lewy przedni błotnik metalowy nowy (nie za miliony)
- i jeszcze mnóstwo innych....
Moze ktoś coś z tego ma???

Mam troche czesci do fiata125 moge sie wymienić.

[ Dodano: 2019-12-18, 06:36 ]
Kurcze chciałbym troche ożywić ten wątek, bo ostatnio naprawde duzo sie u mnie dzieje z syreną, ale mam problem z wrzucaniem zdjęć są poprostu za duże. Syrenka rozebrana na czesci pierwsze, takie ppdzespoły jak rozrusznik, prądnica, pompa eody czy pompa paliwa są juz zawiniete w folie i czekają na swoj czas montażu. Sporo czesci juz ocynkowane i powoli skladam. Postaram sie cosnwykombinowac z tymi zdjeciami jakos je pomniejszyc i wrzuce do wątku, kiepski ze mnie komputerowiec, wolałem siedzieć na warsztacie niż przy kompie czy grach.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Grunt że się robi :helm
Powodzenia
motomania na luzie
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Królowa jest naga :P

[ Dodano: 2019-12-18, 09:28 ]
Chyba opanowałem apke do zmniejszania fotek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Fiacior75, :szampan :zdziwko :szampan :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

O widzisz docisk i rozrusznik nówka :ok3
motomania na luzie
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

To nie sa nowe czesci, tylko odrestaurowane moimi łapkami :faja.

[ Dodano: 2019-12-18, 09:52 ]
Foty część 2

[ Dodano: 2019-12-18, 09:56 ]
Foty część 3

[ Dodano: 2019-12-19, 14:40 ]
Wczoraj rozebrałem do końca ramę i niestety zonk od spodu rama przegnita dziury jak po kałasznikowie. Do tego lewa strona była po stłuczce skrzywuine mocowanie wachacza i sam wachacz. Chyba musze szukac nowej dobrej ramy.....

[ Dodano: 2019-12-19, 14:44 ]
Kurde czemu mi sie nie robi nowy post tylko doklada sie do starego???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Fiacior75,
Fiacior75 pisze:Kurde czemu mi sie nie robi nowy post tylko doklada sie do starego???
A no bo - nie było przerywnika w postaci innego użytkownika Forum !
Po mnie możesz napisać całkiem nowego posta ! :zdziwko :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Głowa pęka mi już od myślenia :F, rozebrałem tą rame i same problemy się urodziły, muszę kupic dobrą ramę, ale co najważniejsze musi być dobra po drugie chciałbym, żeby była z mojego rocznika 79 :faja (biegi w kierownicy). Nie wiem co z resorami dawać to klepać?, a może ktoś mi podpowie jak je samemu zregenerować? Z czego zrobic przekładki? Czym wysmarować? czy mam je malować??? Drążki reakcyjne to też złom totalny i muszę kupic nowe lub dobre, może ktos ma w rozsadnej kasie.......
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Drążki reakcyjne dorób samemu. Dorobisz je u każdego tokarza jak tylko kupisz na składzie stali pręt. Te z portali ogłoszeniowych co miałem z nimi styczność na portalach ogłoszeniowych daleki są od oryginalnego wzoru.

Co do resorów to albo możesz je samemu klepać na kowadle. W grubej Glince masz podane promienie krzywizn poszczególnych piór. Albo oddać do kowala. Tylko z tym może być problem bo większość chce to zrobić prasą na zimno a nie młotkiem na gorąco. Co do smaru to stosuj smar Grafitowy i nie żałuj go.
Przekładki resorów ja zrobiłem z polietylenu (materiał podobny do teflonu tylko sporo tańszy). Bardzo dobrym rozwiązaniem jest teflon oraz miedź lub siatka miedziana. Niestety i teflon i miedź są dość drogie.

Na koniec jak już poskładasz resory z przekładkami i dobrze je wysmarujesz w szczególności między piórami to całość owiń. Mały Glinka zaleca dorobienie odpowiednich pokrowców. Ja i kilku użytkowników tego forum poleca taśmę DENSO. Jest ona dostępna albo na allegro albo w dobrych sklepach zajmujących się hydrauliką, ale raczej tą doprowadzającą do domu niż rozprowadzającą już w pomieszczeniach. Na dwa resory powinny wystarczyć dwie sztuki tej taśmy 10m x 10cm.

Co do ramy na zdjęciach nie wygląda tragicznie. Najgorzej faktyczne wyglądają mocowania wahacza. Na twoim miejscu ja chyba zdecydował bym się otworzyć ramę przez odcięcie skorodowanej dolnej części. I ocenienie jej faktycznego stanu. Jeśli po otwarciu okazało by się, że nie ma tragedii to raczej podjął bym próbę ratowania. Mocowania wahacza też można wyciąć i dorobić nowe proste.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Wiesz co rame chyba odstawie na bok i kupię jakąś dobrą póki jeszcze są dostępne. Co do resorów to widziałem na filmiku jak gościu robił przekladki z pasa transportowego, ale czy to dobry pomysł??? Przekladki powinny być raczej śliskie ale....

[ Dodano: 2019-12-26, 09:41 ]
Czy to ta taśma?
https://allegro.pl/oferta/tasma-denso-p ... 8537878637
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Tak to ta taśma. Przy czym poza wymiarem szerokości nie widzę wymiaru długości. No i w sklepie idzie ją dostać w cenie o połowę niższą.
Jeśli byś przyjechał do Trzebini lub Chrzanowa to w Trzebini na ul.Łukasiewicza 3 jest sklep INSTALBUD tam zazwyczaj maja na półce taką taśmę. Jakiś miesiąc może dwa kupowałem w cenie 9.90zł.

Co do przekładek to słusznie zauważyłeś, że powinny być śliskie. I w przypadku syreny względnie cienki. Ja dorabiałem z w/w PE o grubości 1mm. Tylko, że dawałem między wszystkie pióra i przy przednim resorze musiałem dorobić nową śrubę skręcającą resor. A śruby mocujące resor do ramy chwyciły u mnie na styk.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Fiacior75 pisze:żeby była z mojego rocznika 79
Mam z 79 od 105L

Nie wadzi do zwykłej 105. Były takie same.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Miałem nic nie pisać, bo twierdziłem - kolejny słomiany zapał do remontu, ale jednak się pomyliłem. Całe szczęście.
- pompy hamulcowej nie regeneruj - założysz wszystko nowe zgodnie ze sztuką a i tak będzie nieszczelna. Kup nową

- skarpeta z 79 roku miała biegi w podłodze. Na początku twojego tematu ktoś ci pisał że ma nową ramę - może warto zapytać?
ODPOWIEDZ