Kolejne dzieło dobrej zmiany

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 125
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Kolejne dzieło dobrej zmiany

Post autor: PrzemekP »

Pozdrawiam
www
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Odpowiedź jest chyba oczywista.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

A ja jestem BARDZO ZA!!!!
Przepis o konieczności przerejestrowana samochodu w ciągu 30 dni od daty zakupu chyba od dawna istnieje a jak był respektowany każdy wie.
Nie ma u nas prawa nadającego samochodowi tablice "dozłomnie" wiec pojazd należy przerejestrować (chyba że kupiony w jednym powiacie, ale nawet wtedy trzeba nowy DR).
Kto będzie przestrzegał prawa, temu kara nawet 1000 zł nie grozi.
W swoim przeszło 30-letnim życiu przerejestrowywałem ponad 10 różnych pojazdów. Zawsze odbywało się to na drugi dzień po zakupie, chyba że transakcja finalizowana była w łikend wówczas w poniedziałek.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Nie znam tego tworzonego na kolanie przepisu bo jak wszystko zrobione przez tę nieudolną grupę kolesi jest tajne i będzie uchwalone późną nocą by następnego dnia suweren na obowiązkowej porannej mszy mógł śpiewać pieśni pochwalne.
No, ale skoro jesteś za to rozumiem, że mi wyjaśnisz moją wątpliwość.
Dziennikarz napisał: Jeśli tak brzmiące zapisy znajdą się ostatecznie w ustawie, to każdy, kto kupi nowy samochód w Polsce, albo z rynku wtórnego w kraju czy sprowadzi go z UE a także spoza Unii, będzie miał 30 dni na złożenie wniosku o rejestrację pojazdu (zwolnione z tego będą jedynie firmy motoryzacyjne i inne wyznaczone – które mają prawo do tzw. profesjonalnej rejestracji pojazdów).
Zatem sprowadzając piękny/poszukiwany/kultowy itp. stary pojazd zza granicy mam trzydzieści dni na jego rejestrację a zatem i na remont, którego to auto wymaga. Jak mam to zrobić by nie zapłacić kary (no i późniejszych ustawowych odsetek)?
To samo dotyczy Ciebie, który sobie kupi współczesny samochód, ale lekko uszkodzony w wyniku kolizji. Masz 30 dni na jego naprawę i rejestrację. Zdążysz?
To Ci odpowiada?
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Dobre pytanie.
A tak z innej beczki, to zwróćcie tylko uwagę na to, że w projektowanym przepisie art. 73a jest mowa o obowiązku złożenia wniosku o rejestrację, a nie o jego faktycznym przerejestrowaniu. Z tego wynika, że jeśli starosta odmówi rejestracji (np. z powodu braku ważnych badań technicznych - pojazd kwalifikujący się do długotrwałej renowacji) to sankcja nie grozi.
Dojdzie do tego, że będziemy się cieszyć, że odmówiono nam przerejestrowania pojazdu.
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Ale wniosek do Starosty o rejestrację auta by był ważny musi zawierać wszystkie niezbędne dokumenty w tym badanie techniczne. Jeśli nie będzie dokumentu z wynikiem pozytywnym z przeglądu wniosek zostanie odrzucony, a nie rozpatrzony negatywnie.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

I dochodzimy do kolejnej paranoi. Czemu przy przerejestrowaniu musi być przegląd techniczny i ubezpieczenie? Przecież i PT i ubezpieczenie muszę mieć jak wyjeżdżam na drogę a nie dla urzędnika w okienku.
Dla mnie paranoja.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Trabik
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-03, 14:28
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: Trabik »

To jeszcze mój przykład. Dwa lata temu kupiłem auto na czarnych tablicach rejestracyjnych, do chwili obecnej nie przerejestrowałem go na siebie bo otrzymam białe blachy co bardzo mi nie odpowiada. W myśl nowego projektu gdyby wszedł w życie zapłacę 1000 zł kary, tyle samo zapłacą osoby, które miały go przede mną i również go nie przerejestrowały z uwagi na czarne tablice.
Cóż, przyjdzie założyć żółte.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

===A niby w jakim celu aż tak egzekwować to przerejestrowanie? Jakie są z tego realne korzyści i dla kogo? Ano tylko dla złodziejskiego państwa :klnie
Zakładając, że np. sprzedałem samochód a koleś rok później jeździ na "moich" numerach i spowoduje wypadek - wszystko jest do odkręcenia. Mam umowę i datę wymeldowania samochodu z PZU na moje nazwisko. Także w czym problem?

Ale nie, chodzi tylko o to żeby za wszystko karać, żeby nie było żadnych martwych przepisów. WYRWAĆ z obywatela pieniądze za nowe blachy, jednocześnie wprowadzając mniejszą ilość rubryk na pieczątki w DR.

"Prawo" wcale NIE RÓWNA się Sprawiedliwość. Sprawiedliwość jest wartością fundamentalną i niezmienną jak słynne dwie równe połówki czy temperatura zamarzania wody.
Natomiast "prawo" to zbiór przepisów [często opresyjnych] tworzonych przez ludzi będących przy korycie i zmuszających innych do gry wg. swoich reguł. Ze sprawiedliwością b. często nie mający nic wspólnego.

Np. w latach 39-45 w okupowanej Warszawie i nie tylko obowiązywało "prawo" pozwalające mordować Polaków bez sądu już za samo podejrzenie przynależności do partyza... Polnische Banditen. Czy było to sprawiedliwe a czyny osób przestrzegających tego prawa chwalebne? Ja bym tak tego nie nazwał.

Już sama nazwa partii Prawo i Sprawiedliwość to oxymoron, w praktyce jedno drugie wyklucza. To jak olej i woda, Piękna i Bestia, anioł i diabeł. Chociaż w sumie nie od dzisiaj wiadomo, że gdzie dwóch Polaków tam trzy różne opinie czyli wszystko się zgadza.

:::Kolego "czeresss" - bez urazy, ale bardzo samolubne podejście. Bo JA przerejestrowywałem no to teraz somsiadu niech dokopiom, a co będzie tyle czasu jeździł na tych blachach - DO URZĘDU W KOLEJKĘ!!! haha
Mogłeś nie przerejestrowywać - skoro nie było kary, Twój wolny wybór.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

[quote="KIEROWCA"]===

Odpowiedzi: 214
Wyświetleń: 45697
PostForum: Pochwal się... Wysłany: 2018-08-09, 03:57 Temat: '96 Polonez Caro
Widzę jak niektórzy jeżdżą tymi Golfami 3 albo Polówkami z lat 90. Tanio wyrwać za 1000 zł, nic nie inwestować do czasu większej awarii a za kilka miesięcy "nowy" Golf i tak w kółko.
Masakra.
To nie lepiej kupić sobie jeden wóz, powymieniać rozrządy, zakonserwować i normalnie jeździć jak człowiek? Tacy artyści często nawet ich nie przerejestrowują tylko jeżdżą na umowie. No po prostu wariactwo.
Mam to do siebie, że przywiązuję się do rzeczy a samochód to prawie jak członek rodziny./quote]

[ Dodano: 2019-06-28, 15:35 ]
No to jak to jest ? raz wariactwo przerejestrowanie a wczesniej nie przerejestrowanie to tez wariactwo :D
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Hmmm jeszcze nie zdarzyło mi się kupić pojazdu (z papierami) który byłby niesprawny techniczne i nie zamierzam takiego kupować, więc nie widzę problemu.
A jeśli kupuje się pojazd do remontu (bez papierów) to nic się nie zmienia.

Od kiedy istnieje przepis o obowiązku przerejestrowania pojazdu w terminie 30 dni od daty zakupu???
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Od praktycznie zawsze 😈
Już w latach siedemdziesiątych był taki zapis w dowodzie rejestracyjnym.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Pasjonat - jakbyś sobie jeszcze raz przeczytał uważnie mój post to byś wiedział, że nie krytykowałem nie przerejestrowywania samego w sobie tylko nałogowych doje**waczy samochodów.
Kupić z długim OC, NIC nie inwestować, na złom i następny. Wybrałeś fragment z kontekstu i myślisz, że błyszczysz? :grinser

Ja wychodzę z założenia, że im więcej martwych przepisów, im więcej rzeczy da się załatwić za stówkę dla Waldka czy ugadać tym lepiej.
Polak potrafi a nie bezwolne korpo-roboty ślepo przestrzegające wszystkich zarządzeń i regulaminów.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

----> wątek z paragrafami
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Czeresss - i tu nie podoba mi się twój tok myślenia. Już tłumaczę dlaczego. Ja kupiłem swoją syrenę w 2004 rok. Normalnie na umowę z ciągłością dokumentów od pierwszego właściciela z dowodu aż do mnie. Z racji, że samochód był w stanie jak na zdjęciach to logiczne, że przeglądu by nie przeszedł. I co w takiej sytuacji? Mamy rok 2019 auto powoli zaczyna przypominać samochód ale jak widać na zdjęciach jeszcze przeglądu nie przejdzie. No i co ja w takiej sytuacji mam zrobić? Legalnie zgodnie z prawem pasowało by auto zezłomować albo wybulić złodziejom 1000zł i olać czas rejestracji do 30 dni. Jak dla mnie ten przepis jest stworzony tylko po to, żeby pokryć "kiełbasę wyborczą" w postaci 500+.

Według mnie jeśli już chcą nałożyć sankcje za nie przerejestrowanie w ciągu 30 dni to niech resztę przepisów też pozmieniają, żebym prawnie mógł zarejestrować pojazd mimo jego niezdatności do jazdy. Czyli niech przy rejestracji nie wymagają ode mnie przeglądu technicznego i ubezpieczenie. W końcu na podstawie PT i UB nie stwierdza się własności pojazdu.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ