POLITYKA PRYWATNOŚCI
www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Sąsiad
Autor Wiadomość
motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2019-03-31, 00:03   

chyba jej nie miałem w spisie

zapraszam na stronę:
motonita.syrena.biz

mój mail:
motonita@syrena.biz

Sąsiad 

Wysłany: 2019-03-31, 20:04   

No to jest kolejna w ewidencji :D
Dzisiejszy dzień spędziłem na aktywnościach biegowych, ale mimo lekkiego zmęczenia pozwoliłem sobie zdjąć przednie koła i rozkręcić jedna stronę zawieszenia. Z przewodów hamulcowych, tylko jeden się odkręcił, reszta się obcięła :grinser Nowe będę dorabiał z miedzi. Ustaliłem już gościa który wypiaskuje mi ramę, więc ten tydzień, po pracy cd. bebeszenia ramy. Czeszę również neta w poszukiwaniu oryginalnych metalowych błotników do 104.

SUPER.DAWID 
SYRENA 104 z 1966r

Wysłany: 2019-04-01, 22:18   

Za wszelką cenę odzyskaj czwórnik ten co leży przed ramą. Jest dość ciężki do zdobycia. Bo ma trzy wejścia M10x1 (raczej takie masz w 104) lub M10x1,25 (z takim spotkałem się tylko przy pompie 2 obwodowej) i jedno o inny skoku ale w formie NPTF czyli gwint stożkowy do montażu czujnika.

Co do przewodów miedzianych polecam zakup maszynki do zakuwania w/w przewodów oraz potrzebnych komponentów. Wychodzi taniej niż gdybyś kupił dostępne obecnie zestawy węży.

Co do metalowych błotników do 104 jest to ciężki temat. Jeśli coś się pojawia to najczęściej są to używane w bardzo złym stanie. A jeśli jest coś nowe to w cenie zaporowej. Ja od początku remontu mojej 104 trafiłem dwa razy na tylne błotniki i raz na jeden przedni. Przy czym za przedni krzyczeli tyle, że bez szukania kupujesz komplet do 105 i przerabiasz.

Co do przeróbki to z tyłem jest względnie prosto. Z przodem jest trochę gorzej ale też się da.
A co stało się z twoimi błotnikami? Może łatwiej odratować twoje? A może chcesz je sprzedać?
http://syrena.gminanekla....p=189048#189048
Syrena 104 AD 1966r

Sąsiad 

Wysłany: 2019-04-02, 06:16   

Muszę Dawidzie zerknąć na ten czwórnik, bo nie bardzo teraz kojarzę jak to wygląda. Maszynke do zakuwania posiadam i będę oczywiście sam dorabiał. Mam trochę zaplecza narzędziowego, gdyż lubię amatorsko coś mechanicznie "popsuć" w wolnek chwili :grinser Jeśli chodzi o błotniki, to na tył posiadam nówki metalowe, obcięte już pod przeróbkę. Przód mam tylko ze cztery laminaty i nie mam pojęcia jak przerobić od 105, ale zanim do tego dojdę to trochę czasu minie, co nie zmienia faktu że będę takowych szukał. Na razie nadal rozkręcam osprzęt ramy, by może w przyszłym tygodniu oddać ją do piaskowania.

Odpowiedz do tematu