Czarne tablice a brak dokumentów

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Czarne tablice a brak dokumentów

Post autor: motonita »

Skoro jadę moim wynalazkiem i mam tylko prawko, nie przyznam się policmajstrowi ze to kupione a nie moje (w DR) to co się stanie ? Jeżeli pojazd sprawny to nie zatrzymają mi dowodu rejestracyjnego bo i za co? Jak się nie przyznam że kupiłem go to nie zatrzymają za brak zgodności danych ze stanem faktycznym. Skoro będę mógł jeździć bez dowodu rej to przecież nie skończą mi się miejsca w dowodzie na pieczątki... tzn skończą się ale przegląd będę miał na kartce i policjant nie zabierze mi dowodu za brak miejsc w dowodzie bo nie widzi dowodu... a skoro nie widzi dowodu a przegląd wbity do CEPIKu na SKP to znaczy że ja na wieki mogę jeździć na czarnych bo w sumie nikt nie jest w stanie wyłapać że coś jest nie tak... i rodzi się pytanie czy badanie zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi jest również wbite w CEPIK jako BT? To w sumie po co przerejestrowywać cokolwiek ? hm
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Pozostaje jednak pytanie, co się stanie gdy w CEPIK pojazd będzie figurował jako "niezarejestrowany", bo poprzedni właściciel wyrejestrował go, do czego jest zobowiązany po sprzedaży pojazdu. :faja

[ Dodano: 2018-11-04, 01:03 ]
No i jeszcze polisa OC na różne nazwiska. To może wzbudzić podejrzenia policmajstrów.
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

rzuwig mylisz pojęcia i tworzysz cos czego nie ma :)

poprzedni właściciel nie może wyrejestrować pojazdu, może tylko zgłosić sprzedaż.

jak już pisałem w polskim prawie nie występują pojęcia "wyrejestrować" "przerejestrować"


co do polisy, oc moze wykupić każdy nawet sąsiad :) dlaczego ? nigdzie nie ma napisane we ubezpieczać musi właściciel... ubezpieczać może rówież osoba trzecia....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

motonita pisze:rzuwig mylisz pojęcia i tworzysz cos czego nie ma :)

poprzedni właściciel nie może wyrejestrować pojazdu, może tylko zgłosić sprzedaż.

jak już pisałem w polskim prawie nie występują pojęcia "wyrejestrować" "przerejestrować"


co do polisy, oc moze wykupić każdy nawet sąsiad :) dlaczego ? nigdzie nie ma napisane we ubezpieczać musi właściciel... ubezpieczać może rówież osoba trzecia....
Bardzo dziękuję za cenne uwagi ale...
wyrejestrowanie
To odnośnie pojęcia.
I na tym proponuję skończyć "łapanie za słówka", choć przyznać muszę, że warto się wypowiadać precyzyjnie :piwo: , a zatem śpieszę z poprawkami. Jeżeli poprzedni właściciel zgłosi sprzedaż, to w CEPIK powinien figurować nowy, jeżeli nie jest to przekazanie pojazdu do demontażu (to także sprzedaż). Wtedy policmajster będzie wiedział, że to Twoje auto. Kwestia polisy zgoda, może ubezpieczyć każdy, ale "konia z rzędem" temu, kto chciałby płacić za Ciebie OC z wszystkimi konsekwencjami.
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

a przypadkiem ten co narobi bigosu nie jest pociagany do odpowiedzialnosci ?? auto mozna pozyczyc i na np wujka ciotki wspomnianego sasiada oc narobic bigosu to kto poniesie odpowiedzialnosc pozyczajacy na ktorego jest oc czy kierujacy hmm ??

[ Dodano: 2018-11-04, 18:30 ]
przekazanie pojazdu do demontażu (to także sprzedaż) NIE TO NIE SPRZEDAZ auto nie zmienia wlasciciela a JEST WYCOFANE Z RUCHU i jest to odnotowane gdzie trzeba i policjant odrazu by wiedzial
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

hmmm :) złapałem Ciebie a Ty mnie :) sądze że łapanie za słówka jest bardzo dobre, poniewaz wnosi wiele i może sie przydac przy okienku :) pod warunkiem że takie łapanie jest konstruktywne :)

SDP ma dostęp do CEPIKu i wprowadza info o przekazaniu pojazdu do utylizacji :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Pasjonat87 pisze:a przypadkiem ten co narobi bigosu nie jest pociagany do odpowiedzialnosci ?? auto mozna pozyczyc i na np wujka ciotki wspomnianego sasiada oc narobic bigosu to kto poniesie odpowiedzialnosc pozyczajacy na ktorego jest oc czy kierujacy hmm ??

Jak się narobi bigosu (nawet smacznego) to idzie z OC. Cała odpowiedzialność kierowcy, który spowodował kolizję to mandat. Tak miałem jak moja córka wystawiła się taksówkarzowi na "strzał". Mógł zahamować, ale wolał naprawić blachę w swoim BMW. Ona zapłaciłą mandat, a ja straciłem 10% zniżek :evil:

[ Dodano: 2018-11-04, 23:18 ]
motonita pisze:hmmm :) złapałem Ciebie a Ty mnie :) sądze że łapanie za słówka jest bardzo dobre, poniewaz wnosi wiele i może sie przydac przy okienku :) pod warunkiem że takie łapanie jest konstruktywne :)

SDP ma dostęp do CEPIKu i wprowadza info o przekazaniu pojazdu do utylizacji :)
Zgadzam się, im dokładniej wyjaśniona kwestia tym lepiej :ok3

Co do SDP to nie do końca. Właściciel i tak musi zgłosić w wydziale komunikacji fakt przekazania (za pieniądze, więc może jednak sprzedaż?)pojazdu firmie, która zajmuje się demontażem. Następnie z zaświadczeniem o przekazaniu do demontażu udać się do właściwego wydziału komunikacji w celu zgłoszenia tego faktu. Zgodnie z art. 80b Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:
Ust. 1a)
"1a. W ewidencji gromadzi się także dane i informacje wymagane do dopuszczenia pojazdu do ruchu oraz informacje o wydawanych dokumentach i oznaczeniach pojazdu:
2) informacje o:
j) wydanym zaświadczeniu o demontażu pojazdu, o którym mowa w art. 79 ust. 2 bądź w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, lub zaświadczeniu o przyjęciu niekompletnego pojazdu, o którym mowa w art. 79 ust. 2 bądź w art. 25 ust. 1 lub art. 33 ust. 3 tej ustawy – data wydania i dane przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu;

"2. Dane lub informacje, o których mowa w ust. 1 i ust. 1a, przekazuje do ewidencji:

4) wymienione w ust. 1a – organ właściwy w sprawach rejestracji pojazdów, niezwłocznie po ich uzyskaniu."
A zatem dane o demontażu wprowadza do CEPIK Wydział Komunikacji a nie SDP.
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

jak musi zglosic ? nie musi nic zglosic............. :devil3 moze sobie na sciane powiesic tablice dowod do szuflady schowac i co mu zrobia ?
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Pasjonat87 pisze:jak musi zglosic ? nie musi nic zglosic............. :devil3 moze sobie na sciane powiesic tablice dowod do szuflady schowac i co mu zrobia ?
Zgoda, nie zrobią mu nic gdyż:

"3. W przypadku nieprzedłożenia przez właściciela pojazdu zaświadczenia o demontażu pojazdu, o którym mowa
w ust. 2 bądź w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych
z eksploatacji, lub zaświadczenia o przyjęciu niekompletnego pojazdu, o którym mowa w art. 25 ust. 1 lub art. 33 ust. 3 tej
ustawy, albo równoważnego dokumentu wydanego w innym państwie, organ rejestrujący, po upływie 30 dni od dnia otrzymania
zaświadczenia od przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu, dokonuje wyrejestrowania pojazdu z urzędu". :ok3
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
ODPOWIEDZ