Syrena 105 ruina do remontu

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Dobra prądnicę już znalazłem na olx nówka sztuka, starszy pan zapewniał, że nigdy nie montowana ,kupił x lat temu i tak sobie leżała na półce w garażu ,cena 126zł z wysyłką :)

[ Dodano: 2018-08-30, 13:20 ]
Żeby nie było że mi przeszło :faja ,z części które dostałem przebieram ,czyszczę i przygotowuje do cynkowni. Wszystkie detale będą ocynkowane w pasywacji żółtej . Wczoraj zadzwonił do mnie kolega taty od którego kupiłem całe auto części ,że mam sobie podjechać bo on jeszcze znalazł dwa wory jakiś klamotów do syreny. W jednym były nowe zakurzone reflektory ,w drugim kilka kołpaków chromowanych z czego dwa bardzo ładne,resztę trzeba wyklepac i na nowo pochromować. Między tymi gratami była kierownica z klaksonem,wiatrak kilka detali z zawieszenia. Jak już nie będę miał czego czyścić to zaczynam rozbieranie poszczególnych detali, żeby się tym na raz nie zawalić. Cdn....
Obrazek
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Że też nic do dwucylindrówek nie nazbierało się w tej skarbnicy co masz dojście :???: to bym odkupił oczywiście jako pierwszy.. :P

:wink: :wink:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kangur, A może jednak Ty też byś się pochwalił, - bo naprawdę jest czym !!!
Chyba już czas wyleczył rany ?!- Czy jesteś na wszystkich obrażony ? :P :szampan
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Kangur pisze:Że też nic do dwucylindrówek nie nazbierało się w tej skarbnicy co masz dojście :???: to bym odkupił oczywiście jako pierwszy.. :P

:wink: :wink:
A co potrzebujesz do dwucylindrówek ? najlepiej jakbyś wkleił zdjęcie to poszukam bo jest tu mnóstwo gratów może coś znajdę.

[ Dodano: 2018-08-31, 14:20 ]
Powiedzcie mi do czego służy ten okrągły przycisk po prawej i czy wogóle jest z syreny. Ten pierwszy z lewej to chyba służy do przełączenia swiateł.
Obrazek
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Obydwa są do zmiany świateł.
Ten z prawej to ruski produkt 😝
Albo czeski 😎
motomania na luzie
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Nie no to Polski produkt , zobacz tabliczkę na odwrocie ,produkowany w Warszawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

O widzisz 😁
A bardzo podobne produkował min czeski PAL
Najczęściej widywałem ten typ z lewej znany min z Syreny Żuka itd
motomania na luzie
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Nie mam mocy i nic mi się nie chce.... Czy to już jesień:(

[ Dodano: 2018-11-09, 10:47 ]
Pany i panewki zdecydowałem się jednak kupić cała skorupę do Syreny , znalazłem w bardzo dobrym stanie ,jutro jedziemy odebrać mam nadzieję, że to przyspieszy i znacznie ułatwi remont . Z tej przyczyny będę sprzedawał kilka części blacharskich które nie będą mi potrzebne. Zastanawiam się czy ta pordzewiała buda jest coś warta i czy ktoś byłby zainteresowany .

[ Dodano: 2018-11-10, 13:27 ]
Jest i buda , przy tej będzie naprawdę dużo mniej pracy .
Obrazek

[ Dodano: 2018-11-14, 17:51 ]
Nie ma na co czekać :) wreszcie jest co robić,pełen energii zabrałem się do pracy,szlifowanie, wycinanie strych błotników. Miałem nadzieję, że tylne nadkola będą w lepszym stanie ale jak zdemontowałem błotnik to się okazało ile ruda tu nieźle nafajdoliła. Na szczęście mam nowe i będzie trzeba je wstawić razem z tylnym pasem bo ten też jest do bani a,le to wiedziałem od razu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Byle do przodu 👉 😅
motomania na luzie
Fiacior75
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 72
Rejestracja: 2018-06-23, 12:12
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Fiacior75 »

Wczoraj wróciłem z warsztatu, wziołem prysznic ,zjadłem obiad, zrobiłem sobie kawę i tradycyjnie przegląddam olx "syrena części" patrzę gościu z okolicy wystawił "nową" z epoki maskę do Syreny 105 :mrgreen: 450zl do negocjacji ,pomyślałem a h..j zadzwonię i zaproponuje 300zł bez marudzenia :D . Udało się ogłoszenie wisiało 1.5godz :mrgreen: maska już w moich rękach ,hmmm ktoś powie ,że dużo ...niestety widziałem maski od 600 do nawet 1000zł :D więc jestem zadowolony. Przeglądam olx na bieżąco przy śniadaniu ,obiedzie i kolacji :lol: tylko tak można zdobyć coś wartościowego, oprócz tego wypytuje znajomych i czasem coś tam się udaje zdobyć.
Obrazek
Szukam dalej przednich błotników :)......
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ja podobnie jak ty opowiadasz kupiłem lewy przedni błotnik. Ogłoszenie też wisiało około 1-2 godz.

Jak ma się czas i konkretną gotówkę to można ciekawe fanty kupić w niezłych pieniądzach.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

3 stówy za maskę to dobra cena. Tez tyle dałem.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Odbudowa Syreny nie może zaistnieć bez tej formy zakupów w internecie..
I u mnie było tego dużo, niestety poza rutynową współpracą, na olx zdarzało się ostatnio że mnie oszukano i okradziono.. :(
Niby niewielkie kwoty, ale tu 70zł, tam 70zł.. a to powiększa całkowity koszt odbudowy Syreny i trzeba przełknąć te "ciosy" :roll: No przecież nie pojadę specjalnie do Lublina.. czy Łańcuta..
Raz mnie też uratowała wybrana przez sprzedawcę formuła dostawy (w Mosinie): zapodał paczkę przez inną panią, która na moją natychmiastową reklamację zadecydowała że mam odesłać złom a ona pieniędzy nie przekaże nadawcy tylko mi zwróci, a jemu jego paczkę.
W tym przypadku straciłem tylko kwotę za wysyłkę..
:x
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Zakupy w sieci jak najbardziej, ale lepiej szukać blisko siebie, żeby móc pojechać i zobaczyć. Mnie jeden gościu wyprostował na 70 zł, za gaźnik. Jak się okazało nie miał zaworu iglicowego. Zadzwoniłem i powiedziałem że mu odeślę, a on niech mi zwróci kasę, to jeszcze zrobił ze mnie złodzieja mówiąc, że skąd ma wiedzieć czy sam nie wykręciłem zaworu i teraz chcę kasę. Czasami trudno się dogadać. A ostatnio znalazłem źródełko blisko mnie i mogę sobie podjechać i zobaczyć to co chcę kupić ;D
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
Awatar użytkownika
vikadan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 486
Rejestracja: 2010-11-25, 11:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: vikadan »

Czekamy na efekty... ;)

Co wprawdzie "wieloryba" już nie będziesz holował na zlot,
ale... kto wie co tam jeszcze w miedzy czasie wynajdziesz dla Królowej Szos.
:) KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :) KRÓLOWA POLSKICH SZOS :)
http://syrena.nekla.pl/forum/album_pers ... er_id=3096
ODPOWIEDZ