POLITYKA PRYWATNOŚCI
www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Syrena 105 ruina do remontu
Autor Wiadomość
Fiacior75 

Wysłany: 2018-08-20, 14:01   

Dobra prądnicę już znalazłem na olx nówka sztuka, starszy pan zapewniał, że nigdy nie montowana ,kupił x lat temu i tak sobie leżała na półce w garażu ,cena 126zł z wysyłką :)

[ Dodano: 2018-08-30, 13:20 ]
Żeby nie było że mi przeszło :faja ,z części które dostałem przebieram ,czyszczę i przygotowuje do cynkowni. Wszystkie detale będą ocynkowane w pasywacji żółtej . Wczoraj zadzwonił do mnie kolega taty od którego kupiłem całe auto części ,że mam sobie podjechać bo on jeszcze znalazł dwa wory jakiś klamotów do syreny. W jednym były nowe zakurzone reflektory ,w drugim kilka kołpaków chromowanych z czego dwa bardzo ładne,resztę trzeba wyklepac i na nowo pochromować. Między tymi gratami była kierownica z klaksonem,wiatrak kilka detali z zawieszenia. Jak już nie będę miał czego czyścić to zaczynam rozbieranie poszczególnych detali, żeby się tym na raz nie zawalić. Cdn....

Kangur 
młody syreniarz

Wysłany: 2018-08-30, 13:20   

Że też nic do dwucylindrówek nie nazbierało się w tej skarbnicy co masz dojście :???: to bym odkupił oczywiście jako pierwszy.. :P

:wink: :wink:

SyrHarMer 

Wysłany: 2018-08-30, 13:58   

Kangur, A może jednak Ty też byś się pochwalił, - bo naprawdę jest czym !!!
Chyba już czas wyleczył rany ?!- Czy jesteś na wszystkich obrażony ? :P :szampan

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH SYRENA 100, 101, 102

w wersji elektronicznej na płycie CD

Wydanie I stan na lipiec 1959r 338 str cena 25 zł
Wydanie II stan na styczeń 1962r 180 str cena 25 zł

Info mail: roman.bloszyk@gmail.com

Fiacior75 

Wysłany: 2018-08-30, 14:37   

Kangur napisał/a:
Że też nic do dwucylindrówek nie nazbierało się w tej skarbnicy co masz dojście :???: to bym odkupił oczywiście jako pierwszy.. :P

:wink: :wink:

A co potrzebujesz do dwucylindrówek ? najlepiej jakbyś wkleił zdjęcie to poszukam bo jest tu mnóstwo gratów może coś znajdę.

[ Dodano: 2018-08-31, 14:20 ]
Powiedzcie mi do czego służy ten okrągły przycisk po prawej i czy wogóle jest z syreny. Ten pierwszy z lewej to chyba służy do przełączenia swiateł.

CZESIO1958 
motomaniak

Wysłany: 2018-08-31, 14:28   

Obydwa są do zmiany świateł.
Ten z prawej to ruski produkt 😝
Albo czeski 😎

Fiacior75 

Wysłany: 2018-08-31, 14:33   

Nie no to Polski produkt , zobacz tabliczkę na odwrocie ,produkowany w Warszawie.

CZESIO1958 
motomaniak

Wysłany: 2018-08-31, 16:01   

O widzisz 😁
A bardzo podobne produkował min czeski PAL
Najczęściej widywałem ten typ z lewej znany min z Syreny Żuka itd

Fiacior75 

Wysłany: 2018-10-08, 14:26   

Nie mam mocy i nic mi się nie chce.... Czy to już jesień:(

[ Dodano: 2018-11-09, 10:47 ]
Pany i panewki zdecydowałem się jednak kupić cała skorupę do Syreny , znalazłem w bardzo dobrym stanie ,jutro jedziemy odebrać mam nadzieję, że to przyspieszy i znacznie ułatwi remont . Z tej przyczyny będę sprzedawał kilka części blacharskich które nie będą mi potrzebne. Zastanawiam się czy ta pordzewiała buda jest coś warta i czy ktoś byłby zainteresowany .

[ Dodano: 2018-11-10, 13:27 ]
Jest i buda , przy tej będzie naprawdę dużo mniej pracy .

[ Dodano: 2018-11-14, 17:51 ]
Nie ma na co czekać :) wreszcie jest co robić,pełen energii zabrałem się do pracy,szlifowanie, wycinanie strych błotników. Miałem nadzieję, że tylne nadkola będą w lepszym stanie ale jak zdemontowałem błotnik to się okazało ile ruda tu nieźle nafajdoliła. Na szczęście mam nowe i będzie trzeba je wstawić razem z tylnym pasem bo ten też jest do bani a,le to wiedziałem od razu.

CZESIO1958 
motomaniak

Wysłany: 2018-11-14, 19:42   

Byle do przodu 👉 😅

Fiacior75 

Wysłany: 2018-11-18, 07:50   

Wczoraj wróciłem z warsztatu, wziołem prysznic ,zjadłem obiad, zrobiłem sobie kawę i tradycyjnie przegląddam olx "syrena części" patrzę gościu z okolicy wystawił "nową" z epoki maskę do Syreny 105 :mrgreen: 450zl do negocjacji ,pomyślałem a h..j zadzwonię i zaproponuje 300zł bez marudzenia :D . Udało się ogłoszenie wisiało 1.5godz :mrgreen: maska już w moich rękach ,hmmm ktoś powie ,że dużo ...niestety widziałem maski od 600 do nawet 1000zł :D więc jestem zadowolony. Przeglądam olx na bieżąco przy śniadaniu ,obiedzie i kolacji :lol: tylko tak można zdobyć coś wartościowego, oprócz tego wypytuje znajomych i czasem coś tam się udaje zdobyć.

Szukam dalej przednich błotników :) ......

SUPER.DAWID 
SYRENA 104 z 1966r

Wysłany: 2018-11-18, 08:13   

Ja podobnie jak ty opowiadasz kupiłem lewy przedni błotnik. Ogłoszenie też wisiało około 1-2 godz.

Jak ma się czas i konkretną gotówkę to można ciekawe fanty kupić w niezłych pieniądzach.
http://syrena.gminanekla....p=189048#189048
Syrena 104 AD 1966r

czeresss 
Grzesiek

Wysłany: 2018-11-18, 11:16   

3 stówy za maskę to dobra cena. Tez tyle dałem.

http://syrena.gminanekla....der=asc&start=0

Kangur 
młody syreniarz

Wysłany: 2018-11-18, 20:29   

Odbudowa Syreny nie może zaistnieć bez tej formy zakupów w internecie..
I u mnie było tego dużo, niestety poza rutynową współpracą, na olx zdarzało się ostatnio że mnie oszukano i okradziono.. :(
Niby niewielkie kwoty, ale tu 70zł, tam 70zł.. a to powiększa całkowity koszt odbudowy Syreny i trzeba przełknąć te "ciosy" :roll: No przecież nie pojadę specjalnie do Lublina.. czy Łańcuta..
Raz mnie też uratowała wybrana przez sprzedawcę formuła dostawy (w Mosinie): zapodał paczkę przez inną panią, która na moją natychmiastową reklamację zadecydowała że mam odesłać złom a ona pieniędzy nie przekaże nadawcy tylko mi zwróci, a jemu jego paczkę.
W tym przypadku straciłem tylko kwotę za wysyłkę..
:x

rzuwig 

Wysłany: Wczoraj 7:12   

Zakupy w sieci jak najbardziej, ale lepiej szukać blisko siebie, żeby móc pojechać i zobaczyć. Mnie jeden gościu wyprostował na 70 zł, za gaźnik. Jak się okazało nie miał zaworu iglicowego. Zadzwoniłem i powiedziałem że mu odeślę, a on niech mi zwróci kasę, to jeszcze zrobił ze mnie złodzieja mówiąc, że skąd ma wiedzieć czy sam nie wykręciłem zaworu i teraz chcę kasę. Czasami trudno się dogadać. A ostatnio znalazłem źródełko blisko mnie i mogę sobie podjechać i zobaczyć to co chcę kupić ;D

vikadan 
*Adam*

Wysłany: Wczoraj 22:04   

Czekamy na efekty... ;)

Co wprawdzie "wieloryba" już nie będziesz holował na zlot,
ale... kto wie co tam jeszcze w miedzy czasie wynajdziesz dla Królowej Szos.

Odpowiedz do tematu