Polonez nie ma mocy, szarpie

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Polonez nie ma mocy, szarpie

Post autor: KIEROWCA »

Witam!
Jako, że na fb nie doczekałem się rzeczowych odpowiedzi może tutaj znajdzie się jakiś mistrz od Polonezów...
W piątek został zażegnany problem z bezpiecznikiem [dla potomnych trzeci od lewej pod schowkiem odpowiada za moduł zapłonowy pod maską]. Zwarcia już nie robi, odpala. Czyli wywalony trzeci bezpiecznik pod przekaźnikami pompy bez względu na położenie stacyjki === moduł.
Dodatkowo:
-wymieniłem filtr paliwa,
-świece,
-przewody,
-sprawdziłem czy nie ma zanieczyszczeń na smoku pompy i na stykach,
-przedmuchałem powrót paliwa
Teraz z nowym modułem na luzie silnik buja się jak w traktorze chwilami prawie samoczynnie przygasając a w trasie prawie w ogóle nie ma mocy, zjeżdżać ze skrzyżowania trzeba w żółwim tempie żeby go nie zdusić.
Co jakiś czas coś jakby się odtykało i nagle dostaje na minutę zrywa po prostu zaczyna iść normalnie. Smród spalin jakby dym z wystrzelonej petardy zmieszany z benzyną. Do czasu przepalenia modułu tj. do wtorku nie występował żaden z wyżej opisanych objawów. Nie zamulał, nie przygasał.
Instrukcja Morawskiego z 2005 roku jest napisana, że tak powiem chaotycznie i na odpier... Opisuje zasadę działania wtrysku jednak tabela wykrywania niedomagań to już przedruk z gaźnikowca.
Panowie pomocy, co jeszcze można sprawdzić? Przypominam, że pacjent to '96, 1.6 Abimex benzyna bez gazu.
Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Nie czaje jak to jest w Poldkach, ale wygląda jakby zapłon Ci wywało. Podmieniałeś cewkę?
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

A moduł nie świruje?
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

czeresss pisze:Nie czaje jak to jest w Poldkach, ale wygląda jakby zapłon Ci wywało. Podmieniałeś cewkę?
Moduł wydaje mi się, że jest dobry ===[czy da się go w ogóle przetestować w warunkach warsztatowych np. u elektryka w pracy?]
Jak kupowałem na zapas jakiś czas temu to facet dał wypróbować, założyłem na parkingu przy złomie i odpaliłem żeby pochodził parę minut. Silnikiem nie rzucało ale w ruchu ulicznym nigdy wcześniej nie testowany.
Zwarcia nie robi, bezpiecznika nie wywala, iskra jest ====samochód pali od pierwszego. Nie ma żadnych problemów z rozruchem tylko później przy rozpędzaniu szarpie, dusi się na trójce max sześćdziesjat kilometra na gadzinu a co jakiś czas dostaje powera i chodzi normalnie.

W normalnym gaźnikowym samochodzie na chłopski rozum to jakieś paprochy w paliwie ale tutaj smok pompy czysty, przedmuchałem powrót, wymieniłem filtr.
Spróbuję jeszcze z innym modułem.

P.S. Czy istnieje taka możliwość żeby moduł ==[płytka pod cewkami] był dobry a walnięta tylko któraś cewka? No ale wtedy powinien przez cały czas iść tylko na 2-3 gary. W tym przypadku co jakiś czas moc mu się załącza...

[ Dodano: 2018-10-03, 10:46 ]
Kryzys zażegnany === temat do zamknięcia.

::::Jakbym się słuchał swoich kolegów i osiedlowych wujków dobra rada to wymieniłbym pół samochodu bo co jeden to lepszy macher. :faja
Oooo a może to rozrząd przeskoczył? Może się zawór zawiesił? Na pewno trzeba wyciąć katalizator bo przytkany! Mówię Ci, że to katalizator w h... Cię nie robię śwagier tak miał a jak wyciął to od razu lepiej! A nie masz tego zielonego kabelka od zapłonu? Musisz mieć!!! Każdy Polonez ma! Ja tak miałem, brat tak miał. Wymień pompę może paliwa nie dostaje. Wymień krokowiec. Wymień komputer pod deskom. W Caro to na pewno to! A jaki tam jest wtrysk? Bosha? No jak to nie? Przecież te nowsze to wszystkie miały Bosha! Coś masz dłubane!!!

::::Wymień silnik, zmień samochód, weź nowy na kredyt bla bla bla :devil3

::::Ostatecznie pojechałem do znajomego mechanika ==baaaaaaaaaardzo daleka "rodzina" ze strony żony brata mojej Babci.
Zobaczył, osłuchał ===a świece sprawdzałeś?
W sobotę nowe założyłem, kable też prawie nowe, moduł w piątek wymieniony.
Ale słuchaj ten moduł nowy czy używka?
No używka, ale na złomie testowałem samochód na nim odpalił.
To nic jak używka to może mieć słabą iskrę w nich to lubi się sypać. Sprawdź świece.
Ja dawaj do samochodu ==wykręcam świece.
1 i 4 cylinder okopcone i to zaledwie po trzech dniach dłubania i przejażdżek testowych po osiedlu.
2 & 3 nowiutkie czyściutkie.
A więc cewka 1 i 4-go cylindra. Szczotka druciak i szczelinomierz w rękę + moje przepastne pudło z częściami.
Walnęłem podmianę ===dopiero trzecia okazała się dobra, że odpalił i zaczął równo pracować.
Jazda próbna zaliczona ==nie dusi się, nie szarpie, nie strzela z tłumika.
Do czasu... :)

===Niby oczywista rzecz a zrobiło mi to wodę z mózgu. Przyjąłem błędne założenie, że jeśli świece i kable są nowe a moduł "dobry" i nie robi zwarcia to na pewno wina nie leży po stronie zapłonu. Swoją drogą to wymiana filtra paliwa, świec, przedmuchanie przewodów paliwowych i pompy a także sprawdzenie jej kostek z pewnością nie zaszkodziły...

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Czyli będzie żył :ok3
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

i co było finalnym powodem ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

motonita pisze:i co było finalnym powodem ?
To co napisałem === cewka 1 i 4 cylindra na pierwszy podawała za słabą iskrę i go zalewało.
Po wstawieniu nowej ze sklepu i ponownym oczyszczeniu świec problem ustał.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

to teraz możesz profesionalistycznie pomierzyc opory na cewce :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ