Światła dzienne Polonez -pomoc w instalacji

Informacje techniczne innych pojazdów.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ale na początku lat 2000 jeździło się zima na światłach cały czas, i wtedy też się nic nie działo i nie było problemu. A ja o takich czasach piszę. Więc ja bym upatrywał problemu nie ogólnie w prądnicach a w konkretnych sztukach.

Podejrzewam, że "Yanosik" i "DizzyX" pisze o podobnych latach.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

SUPER.DAWID pisze:Podejrzewam, że "Yanosik" i "DizzyX" pisze o podobnych latach.
Ja jeździłem maluchem na co dzień w 2015 roku - głównie po niedużym mieście, do pracy :) Tylko ja miałem biedawersję, tzn nie było grzanej szyby, radia, czy innego tego typu ekskluzywnego wyposażenia :grinser w listopadzie 2015, jak się przeprowadzałem, to spakowałem trochę rzeczy w malucha i od strzała pojechałem w trasę 100 km do miejsca aktualnego zamieszkania.
Tylko u mnie był w miarę świeży i sprawny akumulator, sprawna prądnica i dobry (mechaniczny!) regulator napięcia.
I pewnie jak by historia inaczej się potoczyła, to bym do dzisiaj jeździł tym maluchem T_T
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Maluchem jeździłem w latach 1998-1999. Rocznik 1984 z prądnicą w stanie generalnie bardzo dobrym. Akumulator był już średni a zimą trzeba było jeździć na światłach. Po mieście słabo to było przy krótkich traskach. Swiatła dzienne dużo dały, zwłaszcza, że oryginalne żarówki 21W zamieniłem na 15W.
Na światłach mijania, na postoju przy wciśniętym hamulcu i włączonym kierunkowskazie to ten ostatni migał z częstotliwością 1 raz na minutę :D :helm
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

W maluchu prądnica zaczyna ładować dopiero przy ok 1200 obr/min wału silnika, także na wolnych obrotach, to cały prąd brany jest z akumulatora i warunkach jazdy miejskiej nie ma siły żeby on długo wytrzymał.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
ODPOWIEDZ