Gadanie, biadolenie, farmazony i te sprawy.

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

http://freedomadventure.pl/blog/z-wizyt ... u-motonity

zapraszam do ... no właśnie do czego? lektÓra czy ogladanie ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Tak się felgi maluje :faja
Opel pod tą samą biedronką :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Może to miały być stylowe gumy z białym bokiem, ale sie skapował, że to nie ten kolor.
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

Ej bo mi sie smutno zrobiło :c
Niedaleko stoi maluszek, bordowo-brązowy taka sraka, noi trochę już stoi coś koło roku przed garażem na pustakach. Niby FL, listwy, grube zderzaki ale wloty powietrza małe, zegar nowy typ, lakier wygląda na fabryczny, pas przedni trochę zwichrowany po spotkaniu z sarną czy czymś.
Poza 2 purchlami koło nadkoli i dziurką w progu nie wygląda źle, hamulce zastane, niby pali. Na białych blachach, oc skończyło się 2 lata temu. Właściciel umarł coś z pół roku temu, wiec gadałem z jego bratem. Cene sobie gościu zaśpiewał 3 tysiące "bo tak chodzo na internecie" ale teraz nie sprzeda bo jeszcze sprawa majątkowa jest nieuregulowana. Mowie mu że 3 tys na pewno nie dam, a ten że przyjdź z ojcem to pogadamy :lol: Mój tata nie jest pozytywnie nastawiony na moje "pasje" więc raczej lipa, maluszek pewnie zgnije całkowicie i tyle :???:
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

przemocha... ale to dobrze :) im więcej zgnije tym więcej zachowanych będzie budziło zachwyt na drogach :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Szkoda że niedługo przez takich typów pozostaną tylko nieliczne egzemplarze T_T
Maluch hipsterski jedyny taki zobacz na zlocie to jednak nie to samo co oryginalny dziadkowy. One miały klimat.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

kierowca, ja jako posiadać takich "nielicznych egzemplarzy" ciesze sie z tego.... moje pojazdy są wiekszymi "unikatami" i moje pra pra pra prawnuki będą wiekszymi mYlionerami :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Zdjęcie przedstawia moją Matkę na początku lat 60 :)
Jaki to model motocykla?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

WFM/WSK M06
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Tak na moje oko to WFMka 😁
motomania na luzie
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ale wfm i wsk m06 były identyczne
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Suwmiarka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2014-07-07, 09:30
Lokalizacja: PL

Post autor: Suwmiarka »

przemocha, może jeszcze nie wszystko stracone. :D Zacznijmy od tego - w czym tkwi większy problem - w przekonaniu rodziców czy tym właścicielu. Jeśli rodzice nie zaakceptują tego 126p, to i tak lipa - potrzebujesz podpisu obojga pod umową. Jak ich namówisz - Twoje zmartwienie.. Co do właściciela to tu jest większe pole manewru. Co do sprawy spadkowej to nie wiadomo czy to prawda, czy tak tylko powiedział, żeby Cię zbyć. Niektórzy wolą nie zgodzicć się, żeby tyljo uniknąć problemu z handlem z niepełnoletnimi (z Twojego postu wnioskuje, że nie ukończyłeś jeszcze 18lat). Weź ze sobą kogokowiek starszego (wujek, dziadek, znajomy) i tak jak ma się wyznać kim on dla Ciebie jest - nawet jak to wyjdzie to i tak nic Ci zrobić nie może - nic nie tracisz. Z dorosłymi zawsze inaczej rozmowa się toczy. :ok3. Myślę, że i z ceny by zeszedł. Aha - jeszcze jedno - nie rób z siebie wielkiego miłośnika/pasjonata bo tacy uchodzą za bogatych co można z kasy oskubać. Powiedz coś w stylu, że szukasz coś takiego na pierwsze auto przy czym można trochę podłubać. Za ceny z OLX nie są mocnym argumentem - to że ktoś wystawił ruine za 3k nie znaczy, że ktoś to kupi. Pokaż w tel. ładne egzemplarze za 1-1.5k (w Polsce coś sie znajdzie) możesz też uprzednio filtry ustawić aby zbyt dużo tych drogich nie pokazywało. :lol:
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

::::Siedzę i tak sobie myślę, że motoryzacja na swój sposób zatoczyła koło.
W latach 30, 40 a nawet 50 samochody były dla wybrańców a ludzie dopiero się z nimi oswajali. Kultura techniczna userów stała na poziomie zerowym ponieważ sami kierowcy często wyszli z wiejskiej chaty jak u Kargula wcześniej mając styczność głównie z końmi.
Pierwszy raz jechali samochodem już w dorosłym wieku. Pojazd wzbudzał swego rodzaju nieufność. Dla tych, którzy sami nie mieli w rodzinie każda Warszawa to była po prostu "taksówka".

::::Później przyszły lata 70-90, pokolenie powojenne wkraczało w dorosłe życie, pojawiły się szkoły techniczne, warsztaty, z roku na rok wzrastała liczba pojazdów a ludzie zdążyli się z nimi oswoić. Wychodziły książki Sam Naprawiam, w garażach masowo powstawały kanały, każdy coś dłubał i zwykle wiedział przynajmniej po łebkach zasadę działania mechanizmów, potrafił usuwać mniejsze awarie w drodze.

::::Teraz obserwujemy swego rodzaju rozwój wsteczny. Niby w każdej rodzinie po dwa samochody, niby lepsze wykształcenie w tym techniczne a ludzie do samochodu podchodzą niczym jaskiniowcy z przełomu XIX i XX wieku. Nie ruszaj, nie pchaj rąk, nie masz uprawnień, pewnie zaraz wybuchnie. Prawie całkowicie zaginęła ta dociekliwość ludzie nie dostrzegają już takich prostych związków przyczynowo skutkowych, że jak się załącza pompa a z okolicy filtra powietrza śmierdzi benzyną to raczej podaje paliwo i nie ma iskry a więc tam należy szukać problemu. Nie, teraz wszyscy są na myślenie za LENIWI. Każdy za to ma smartfona przyrośniętego do ręki. Samochód ma teraz tylko odpalać, mieć ładowarkę, radio MP3 no i climę. Są tacy, którzy nawet nie wiedzą jak sprawdzić poziom oleju albo czy mają napęd na tył czy na przód.
Papka propagandy sukcesu i konsumpcyjnego stylu życia uczyniła z ludzi niewolników pieniądza i bezwolne roboty.
Wynająć pomoc drogową do zmiany koła pewnie, że jest wygodne = ale nie za darmo. To wszystko kosztuje. Żeby mieć na to wszystko pieniądze musisz więcej Arbeit! Arbeit! często po 12-14 godzin dziennie bo jeszcze kredyt.
No i koło się zamyka.
A później durne tłumaczenie: "Wolę tyle zarobić, żeby móc wynająć fachowca a nie w czasie urlopu zamiast jechać do Egiptu to tyrać ze szpachelką! To dobre dla plebsu!"
Praca jest tak naprawdę tylko wymówką. Można olewać dzieci - bo praca, w mieszkaniu do wszystkiego wołać fachowca - bo praca i na nic nie ma czasu a przy tym chęci, żeby się czegoś nowego nauczyć. Działka? Zapomnij. Kto w dzisiejszych czasach siedzi na działce? Chyba jakaś wiocha! Teraz na wakacje się jedzie do Chorwacji albo do Grecji.
Praca staje się dla niektórych ucieczką od problemów ale taki styl życia nam wmówiono. Każdy ma się gdzieś spieszyć i tylko zarabiać na kolejne nie do końca potrzebne rzeczy.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no i w sumie racje masz
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Ja się nie zgadzam. Dla mnie mieszkanie w bloku, to jakiś dziwny wynalazek.
Trzeba mieć kawałek, choćby nawet jak najmniejszy, ale kawałek swojego podwórka, na które będę mógł wyjść sobie w dowolnej chwili, w ulubionych, podartych ciuchach, bez konieczności krępowania się, co inni powiedzą. A z bloku... wyjście na spacer to wyprawa.
I jeszcze jeden powód przez który nigdy nie kupię sobie działki letniskowej. Zawsze, w każdą wolną chwilę trzeba jeździć w to samo miejsce, zawsze. Jeździć ileś tam kilometrów żeby skosić trawę, to jest bezsens. A później wracasz do domu i się martwisz czy jakiś okoliczny obszczymurek, albo gówniarz, któremu się nudzi, Ci się nie włamie, nie ukradnie czegokolwiek, albo po prostu czegoś nie zniszczy. O nie!
Dom z kawałkiem własnej działki to jest to. Zawsze na podwórku jest coś do zrobienia i najważniejsze, że po robocie nie wracasz do 4 ścian i nie martwisz się, że jak za głośno pierdniesz to sąsiad usłyszy. A jak masz coś do roboty, to nie siedzisz i nie wymyślasz głupot, tylko zajmujesz się normalnym życiem.
ODPOWIEDZ