Kangur Syrena nr.2 czyli "powtórka z rozrywki"

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Oj była. Miałem naście lat gdy byłem świadkiem jak sąsiad wymontował licznik z Warszawy. I go cofał 😈
Robił to średnio raz na rok 😝
Może nie moda ale trafiało się :smiech
motomania na luzie
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kangur, Starsi na forum, czy starsi wiekiem ?
Nie przejmuj się, mi niewiele brakuje, - także jak dostaniesz nawyku, że codziennie przy śniadaniu przeglądał będziesz ogłoszenia sprzedaży to kto wcześniej śniadanie zje --- ten kupi ! :szampan :chat :gazeta :telefon :majk

[ Dodano: 2018-07-05, 09:56 ]
CZESIO1958, A nie był taksówkarzem ? Bo przy odsprzedaży Wawy traciła ona wartość !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Był normalnym użytkownikiem 😂
Na Taxi w okolicy jeździł Chevrolet Bellair 😈
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Dobry wieczór, przepraszam dziś skończyłem o 23 w garażu..
Trochę żal, bo na dworze 20 stopni, jednak ostatnie dwie nocki do trzeciej i pierwszej przy rozbiórce dały popalić..
No może jutro już ten prawy błotnik pęknie, bo dwa popołudnia zeżarł.
O wiele gorsza robota niż z tym lewym który miałem swój na zapasie.


Powoli więc się klepie
Wujek Chrzestny już nie pomoże, jak wtedy przy stodwójce..
Ale trochę szkoły mi dał (wtedy 29 razy zabierałem Go do Syrenki) no i zestaw takich klepideł i łyżek, to jest szansa że setka nie wystraszy

:]
Ostatnio zmieniony 2018-07-07, 00:25 przez Kangur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2039
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Kangur, już Ci to mówiłem, ale naprawdę Cię podziwiam...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kangur, A oryginalne błotniki już do niczego się nie nadawały ??? Ratuj co możesz !!!
I tylko proszę Cię i błagam ze setki nie rób stopiątki !!! Ja wiem - tak jest najprościej i najtaniej !!!
Czasowo też wychodzi lepiej, ale czy o to chodzi ??? Masz już doświadczenie więc nie idż na łatwiznę !!!
Wiesz, - że nie jestem zwolennikiem takiego remontu ! A wiesz, że na starych błotnikach są inne wyprofilowania nad kołami ??? TO MA BYĆ WZORCOWA SETKA DLA POTOMNYCH - tak to widzę !!! Sorry !
Myślę, że się nie obrazisz na mnie, a zmobilizuję Cię do intensywniejszego myślenia ! :klnie
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Jak to nie obrazisz jak obrazisz :???: Przeczytaj Roman swój tekst albo niech ktoś Ci obok przeczyta jakie słowa, jaki kaliber "zarzutów" został tu przedstawiony :shock:
I tym sposobem dzięki Tobie nadchodzi koniec relacji z tego remontu , a szkoda bo gdzieś tu czytałem że szkoda że ludzie mało relacji piszą :???:
:|
Aha, błotniki to łata na łacie, po bokach miewają do centymetra grubości. . .
Oj , przykro mi, niedokładnie tak śledzić ten temat, toż na p i e r w s z y m zdjęciu w tym temacie widać, że błotnik niemal styka się ze zderzakiem przednim, jak sparciało to wszystko
:!:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ej :) uszy do góry... ja z chęcia wchodze na temat i czytam :) że nie pisze to nie znaczy że nie jestem zainteresowany :) no :) i bez foszków :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Kangur zdawaj relację i nie pękaj. A za projekt trzymam kciuki!
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Kangur dawaj relację.
My tu jak na szpilkach siedzimy
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kangur, - Panie obrażalski !
Temat założyłeś 29.06.18 o godz 22:41, a 29.06.18 godz 22:12 w mailu do mnie napisałeś:
"Na forum biorę się za założenie tematu remontu tej Syreny, oczywiście zapraszam Ciebie do komentowania, reprymend nie wykluczając, śmiało upominaj ( wiesz, ja mam tendencje do podążania na skróty )" - więc nie rozumiem !?
Mogę komentować , - czy nie ? Jeżeli powiesz że nie - nie będę więcej narażał się i z góry przepraszam !
Nic złego nie myśląc , piszę jak ja to widzę ! Jeżeli element ( czyli błotnik ) uszkodzony jest w 1/3 całości, a
2/3 mogą pozostać --- ja to będę ratował. To są sprawy zbyt poważne i wartościowe, żeby wymienić na błotnik od 104 lub 105 Należy to uszanować ! Ja wiem Ciebie korci i chcesz już mieć koniec remontu. Jeszcze raz powtarzam - zwróć uwagę na rant błotnika przy kołach ! To nie ważne ? Wypiaskuj wszystko co można i trzymaj zasadę na dany element 2/3 dobre 1/3 do wymiany ! Tak chyba będzie sprawiedliwie
Przepraszam za nie zamierzoną obrazę (tak to przyjąłeś )
Pozdrawiam Cię Grzegorzu ! - Roman
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Odnośnie poruszonej tu wyżej materii krótko sprostuję: nie wysyłałem takich treści mailowo do Romana, jedynie tu na forum za pomocą PW
I wydawało mi się, że każdy wie, dlaczego PW i po co jest PW :wink:
Na dodatek wspomniany tekst opatrzyłem stosownej treści emotikonem, i ja to rozumiem, że treści czytamy w świetle i łącznie z emotikonami zarazem co dopiero nadaje właściwy sens wypowiedzi
:???:
Natomiast odnośnie meritum sprawy..
Druzgocące podsumowanie Romana tak mną wstrząsnęło, że długo leżałem jak porażony :roll:
Po wielu dniach udałem się na wysokie wzgórze, gdzie pod samotnym drzewem, równie samotny zapytywałem siebie, po co to wszystko, i co dalej począć..
Wszak projekt to niemal zabójczy, a części brak nad brakami..
W pierwszym odruchu postanowiłem zakończyć remont i zawiozłem Syrenę o tutaj, Rydułtowy ul. Mickiewicza:


https://images90.fotosik.pl/2/76753ceb9082ea1f.jpg

No i słuchajcie! tam o dziwo, zapytują mnie, czemu nie chcę dalej remontować..
To ja mówię, że nic nie ma, blach nie ma, a ulepa.. nielzja :???:
Na to pan pyta, czy nie potrzebuję przypadkiem przednich błotników, bo ktoś oddał dawno temu ale Pan odłożył bo zawsze odkłada
Poszedł do szopy, wraca- o rany! oba błotniki oryginalne dzielone przez reflektor niesie :shock:
Na dodatek położył na wagę, cena od kilograma i wyszło trzynaście pięćdziesiąt :D
Co zrozumiałe, Syrenka wróciła na posesję i robi się dalej
Oczywiście po tamtych błotnikach przerabianych (lewy ze stoczwórkowego a prawy stopiątkowego) nie ma już śladu Roman :) i jest wszystko jak należy
Ale to nie wszystko.. Wyjeżdżam ze złomu, zwalniam przy ulicy, patrzę, zapyla za mną nieduży chłopczyk na rowerze i coś woła
Gdy przystanąłem, pyta, czy to ja zbieram części do Syrenki.. Bo jego pradziadek coś miał i chcą właśnie wyrzucić
No to od razu podjechaliśmy, bo blisko było, a tam - o rany!.. ojciec chłopaka przynosi oryginalne tylne błotniki do stojedynki :shock: prawy i lewy co za szczęście
Już nie muszę dorabiać tych przetłoczeń pod lampy, po których wzór wpadłem do Ciebie Roman końcem czerwca- wszystko jest w oryginale 8) No chyba teraz już nie oberwę za nic
:o
Tymczasem rozbiórka idzie pełną parą, a przy okazji mam zapytanie, może głownie do posiadaczy Syren z długą klapą, ale nie tylko, każdy może wiedzieć:
Chodzi o miejsce mocowania podpórki klapy bagażnika- element przykręcany z dolnym lewym rogu.
U mnie w rynience na uszczelkę są podłożone takie wzmocnienia z blachy- od zewnątrz jak i analogiczna blaszka sporej długości założona jest od tyłu. O tak to wygląda:

https://images89.fotosik.pl/2/d96be44ffe93343f.jpg

Obstawiam, że to tzw. radosna twórczość, ale chciałbym się upewnić, bo jak wiadomo- tylko oryginał się liczy i koniec i kropka :npowiem
:wink: :wink:


P.S. Tak dla pełności obrazu, "okulary" moich oryginalnych błotników:

https://images90.fotosik.pl/2/1a8c5f263dd8b511.jpg

Łaty na gnijących nitach sięgają powyżej połowy,,
Adekwatnie całe doły w łatach przyszpachlowanych , 2/3 przetłoczenia wokół opony w łatach
(..)
Do diaska chyba wiem jak się odtwarza weterany, ćwierć wieku odtwarzam.. :>
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

:D
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Oooooo 😎 :ok3
motomania na luzie
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

A gdzie podziękowanie dla Romka? Toż to wszystko dzięki niemu jak nie patrzeć!
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
ODPOWIEDZ