Regulacja biegów - 105 L

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drabik
Posty: 27
Rejestracja: 2012-12-22, 10:47
Lokalizacja: Rumia

Regulacja biegów - 105 L

Post autor: drabik »

Urodził się problem - wybieranie biegów. Wchodzi 1, 3, drążek z powodzeniem podnosi ramię wybierania w położenie wstecznego biegu, ale jest kłopot z wbiciem do końca wstecznego, 2 i 4. Wymieniłem łożysko podporowe drążka na nowe; ze starego nic nie zostało. Przy włączaniu wstecznego, 2, 4 drążek o coś uderza (łożysko podporowe?); bo chyba sama dźwignia zmiany biegów nie ma jakichś dużych ograniczeń ruchu. Przyszło mi do głowy przestawienie ramienia wybieraka na skrzyni (na wieloklinie), ale czy to dobry plan?
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Re: Regulacja biegów - 105 L

Post autor: PYJTERSON »

drabik pisze:Urodził się problem - wybieranie biegów. Wchodzi 1, 3, drążek z powodzeniem podnosi ramię wybierania w położenie wstecznego biegu, ale jest kłopot z wbiciem do końca wstecznego, 2 i 4. Wymieniłem łożysko podporowe drążka na nowe; ze starego nic nie zostało. Przy włączaniu wstecznego, 2, 4 drążek o coś uderza (łożysko podporowe?); bo chyba sama dźwignia zmiany biegów nie ma jakichś dużych ograniczeń ruchu. Przyszło mi do głowy przestawienie ramienia wybieraka na skrzyni (na wieloklinie), ale czy to dobry plan?
sprawdź zaznaczone miejsca styku , pod autem a koś z góry niech ci rusza dźwignią.

patrz foty

(jedna fota jest chyba od czers)

przestawienie wieloklina może pomóc lecz nie koniecznie.
zmiana ustawienia łożyska podporowego może pomóc bardziej

ew. uciąć ten wystający fragment skrzyni biegów który zaznaczyłem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
ODPOWIEDZ