Kłopoty z maluchem...

Informacje techniczne innych pojazdów.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Kurczę, mam tę książkę ale tam dają opis z użyciem jakis specjalistycznych przyrządów.... :/
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Gość

Post autor: Gość »

Witam.
Malczik już wyleczony :) (taką prznajmniej mam nadzieję)
Tak jak pisałem w krańcowej fazie agoni alternatora nie ładował on już wcale niezależnie od obrotów... Zakupiłem nawet alternator używany na przeszczepy.. ale cóż.. był on jak sie okazało.. delikatnie mówiąc niesprawny..
zakupiłem więc:
-nowy stojan (uzwojenie)>52pln
-nowy mostek prostowniczy (diody)>73pln
-nowy szczotkotrzymacz ze szczotkami> ok4pln
-nowy regulator napięcia> ok 16pln

Suma kosztów: 145pln czyli wcale nie mało.. Ale regeneracja praktycznie całkowita..
Po założeniu alternatora stwierdziłem z radością iż ładuje... Stwierdziłem także (i tu już nie koniecznie z radością) że czasami na wolnych obrotach słabiutko ładuje- żarzy się lampka aku. Chcąc doprowadzić sprawę do końca oddałem sprawę w ręce WIELKIEGO ELEKTRONIKA.. Ten orzekł, że wszystko pasi jak u pani Basi , ładowanie jest ok itp.. przyczyną żarzenia się lampki na niskich obrorach jest (i tu prosze o uwage) zbyt wąski pasek klinowy... Mam zakupić szerszy (taki ząbkowany) ponieważ wtedy będzie on wyżej na kole a tym samym prędkość obotowa się zwiększy.. Po usłyszeniu tego załamałem się nerwowo i straciłem wiarę w postęp. Tak na logikę przecież im większa zębatka na kole napędzanym tym mniejsza prędkość obrotu.. no ale nic.. I tak to kończy się moja pełna morałów opowieść.
Najważniejsze z nich to jak sądzę: jeżeli jakaś część jest dostępna w sprzedaży i nie kosztuje fortunę to czasami warto kupić nowe... Poza tym choćby się waliło i paliło zawsze trzeba wierzyć w zdrowy rozsądek.. a nie ślepo zawierzać "renomie" różnej maści "szpecy".

Pozdrawiam z Grodu Kopernika.
Awatar użytkownika
MARLON BRANDO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2005-07-15, 09:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MARLON BRANDO »

To u góry pisałem ja- MARLON BRANDO..
Pzdr
Miszcz kazał mi unikać niepotrzebnych walek.
W mojej stajni stoją:

Fiat 126p 600 -'83,
Wsk szt. 3 ,
Suzuki GS 400 S rok 1981.
ODPOWIEDZ