Remont skrzyni mechanizm różnicowy

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
CG R20
Posty: 21
Rejestracja: 2015-08-17, 17:51
Lokalizacja: Grudziądz

Remont skrzyni mechanizm różnicowy

Post autor: CG R20 »

Witam, mam pytanko, czy podkładki regulacyjne łożysk mechanizmu różnicowego zakładać pod łożysko ( zgodnie z katalogiem) czy pomiędzy łożysko a pokrywę.

Nie chciałbym po prostu ściągać kilka razy łożyska aby skasować luz i podkładać podkładkę.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Pod łożysko - zgodnie z katalogiem. Jak dasz pomiędzy łożysko a pokrywę to nie będą robiły roboty.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
CG R20
Posty: 21
Rejestracja: 2015-08-17, 17:51
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: CG R20 »

W takim razie pierwsze podkładki ( nie wiadomo ile) potem łożysko i pokrywa. Jak nie trafię z luzem to muszę wybijać ponownie łożysko - jak sobie z tym poradzić ( łożysko wchodzi ciasno, ciężko podejść do wybicia, aby nieuszkodzić).
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Wstępnie złóż tak samo jak było przed demontażem starych. Po założeniu nowych powinno być już dość dobrze. Ale i tak nie obejdzie się bez regulacji. No chyba, że będziesz miał bardzo dużo szczęścia.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Ja bym na początku dawał między łożysko a obudowę. Jak już wiedziałbym ile, finalnie dałbym tam gdzie powinny być
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Nie pamiętam już dokładnie ale wydaje mi się, że jest to fizycznie nie wykonalne, gdyż podkładki są minimalnie większe od wewnętrznej średnicy łożyska. A co za tym idzie według mnie przelecą przez otwór w zewnętrznej bieżni łożyska.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
CG R20
Posty: 21
Rejestracja: 2015-08-17, 17:51
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: CG R20 »

SUPER.DAWID pisze:Nie pamiętam już dokładnie ale wydaje mi się, że jest to fizycznie nie wykonalne, gdyż podkładki są minimalnie większe od wewnętrznej średnicy łożyska. A co za tym idzie według mnie przelecą przez otwór w zewnętrznej bieżni łożyska.
To chwyba najrozsądniejsze wyjście. Dzięki

[ Dodano: 2018-02-26, 09:08 ]
Plan upadł, podkładki oryginalne przelecą, gdy je podłożę pomiędzy łożysko a obudowę. Przy rozbieraniu nie zwróciliśmy uwagi na ilość podkładek, poza tym skrzynia była już po kilku remontach poprzedników.
ODPOWIEDZ