maniakalne zbieractwo.

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
dzepet
Posty: 16
Rejestracja: 2012-09-14, 10:40
Lokalizacja: Będzin

maniakalne zbieractwo.

Post autor: dzepet »

hej,

postanowilem ze bedzie tak lepiej jak utworze temat w ktorym bede wrzucac zdjecia i chwalic sie postepami przy samochodach, motocyklach, a nawet i mieszkaniu :P

na poczatek leci M10 ktora juz praktycznie mam na ukonczeniu. w przypadku tej 10tki moje prace skupily sie na mechanice, nie mam zamiaru odnawiac go idealnie, takie przedsiewziecie przyjalem przy m07 ktora robie juz rok czasu...

Obrazek

Obrazek

na codzien uzytkuje najukonchanszy samochod :D wersja 9 osobowa lecz z motorem 1.9 68KM

Obrazek

byla rozmowa juz wczesniej na temat motorynki, posiadam ja od 98 roku i jestem 1 wlacicielem od nowosci zachowana w stanie jak widac, nic nie grzebane odbudowywane itd.
uwielbiam jak dana rzecz ma charakter widac na niej przeszlosc i zab czasu.

Obrazek


od dluzszego czasu tez kreci mnie design polski lat 60-70 ktory sukcesywnie mam nadzieje wdrazam w zycie ze wspolczesnymi rzeczami ( stalem sie w koncu posiadaczem wlasnego lokum)
na zdjeciu dwie swietne lampki pierwsza gałeckiego druga polam zaos

Obrazek


jezeli nie macie nic przeciwko moge robic takie wrzuty z opisami :P bo troche tego jest .

pozdro!
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Dajesz 😈
A nie pytasz :ok3
A gdzie fotka Junaka M07 ??
motomania na luzie
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Ja się bałem że to coś złego bedzie. A tu takie skarby.
Dawaj więcej :ok3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
dzepet
Posty: 16
Rejestracja: 2012-09-14, 10:40
Lokalizacja: Będzin

Post autor: dzepet »

czesiu wlasnie tu jest problem ze brak czasu powoduje to ze m07 dopiero teraz zaczynam skladac, silnik juz jest teraz zaczynam zabawe ze skladaniem.
musze jeszcze wyslac zbiornik boczki i blotniki do szparunkow tradycyjnych.

tutaj jeszcze jedno zdjecie podczas trasy na chorwacje.

Obrazek

tak jak mowilem w powitalni prowadze dzialalnosc i jest ona wlasnie zwiazana z tym co wy jak i ja uwielbiam :majk . tu akurat taka mala wystawa podczas targow designu w Katowicach

Obrazek


wszystko co realizuje remontuje staram sie wykonywac sam i jestem niestety samoukiem co czasem potrafi zdenerwowac przy rozmowach ze starszymi osobami...
przedstawiam wam I część remontu juz swojego mieszkania, a droga nie byla latwa.
zarys poczatkowy niby super ale....

Obrazek

Obrazek

tu juz zaczela sie grzebanina, na oko niby super ale co bylo meczenia ze scianami (roznica w poziomie 5-7cm)

Obrazek

tutaj juz widac powoli zarys gotowej kuchni, tak nie bedzie gornych szafek i tak nie bedzie płytek :P jest zrobiony beton zaimpregnowany wiec brud, tluszcz nie jest straszny.

Obrazek

tu juz gotowa jedna strona wraz ze sciana

Obrazek

nad zlewem beda jeszcze dwa stare kawalki debu w postaci polek, i piec gazowy zostanie obudowany plyta OSB i pomalowana w kolor czarny.

Obrazek

uprzedajac pytania gdzie szklanki, talerze itd.
a tutaj :D

Obrazek

ostatni wiekszy detal w kuchni, piekny stary stol z lat 60tych idealnie spatynowany i zniszczony

Obrazek



odkopie zdjecia sprzetow to powrzucam :grinser
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Gdybyś chciał kryształy to da się załatwić 😁
Ja jako że pozyskałem stary kredens pokojowy (ok 1920) zrobiłem duży pokój w stylu ciut retro 😈
Kryształy też są 😅
motomania na luzie
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Super! :piwo:
Retro meble mają duszę i były o wiele lepiej wykonane od tego gó**a z JIYSKa czy z Ikei ====(płyty 18 mm lakierowane na wysoki połysk vs. cieniutkie matowe paździerze w które wchodzą kołki grubości patyczka od waty cukrowej).
Ja mam m.in. segment typu kętrzyńskiego (Fabryka Mebli Styl) kupiony jeszcze na kredyt MM przez moich rodziców, dwa fotele Śnieżnik i dwa 366 obszyte na nowo u tapicerów - zdobyczne, od ludzi, którzy chcieli wywalić.
Nawet rodzona Matka kiedy gościła u mnie w ubiegłym roku mówiła zmień tą meblościankę, pomalowałeś pokój i znowu te stare meble, nawet Ci dołożę. Nie. W takich sprawach jestem uparty.
Dla większości niewtajemniczonych stare meble jeśli nie są naprawdę stare z epoki Ludwika XIV to niestety wciąż obciach. Nie liczy się estetyka czy trwałość tylko sam fakt żeby były nowe.
To samo dotyczy boazerii/pawlaczy ===no i po ch*j to rozwalać? A teraz jeden przez drugiego boazeria won a w to miejsce jakaś chropowata faktura albo cegiełki. Ani to ładne ani praktyczne. Osobiście znam ludzi, którzy wyrzucali np. DOBRY odkurzacz jamnika Zelmera, który dostali z domu od rodziców bo to "komunistyczny syf, teraz trzeba nowe, z milionem filtrów i potencjometryczną regulacją siły ciągu ===DO KTÓREGO TRZEBA KUPOWAĆ PAPIEROWE WORKI, nie da rady wytrzepać. Idiotyzm.
Pozdrawiam

Obrazek
Rozbiórka przed wzmacnianiem szkieletu i zawiezieniem do tapicera ==udzielam się też trochę na blogach renowacji mebli.
Obrazek
matowienie podłokietników...
Obrazek
Efekt końcowy.
Obrazek
A tu Chierowski 366 z podłokietnikami obitymi skają :devil3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na pierwszym planie fotel Śnieżnik. Na dalszym LG 32 cale - nowoczesność w domu i zagrodzie bejbe. Błyszcząca narzuta ze zgniłego kapitalistycznego JIYSKA :)
Obrazek
Samowar to samo ===Matka przywiozła kiedyś od rodziny na Białorusi. Tyle lat był a teraz wywalić. JUŻ WYWALIĆ! Baby to by wszystko chciały tylko wywalać... JA TO BIERE!
Obrazek
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no własnie :) gdzie fotki siódemki ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

KIEROWCA pisze:Samowar to samo ===Matka przywiozła kiedyś od rodziny na Białorusi. Tyle lat był a teraz wywalić. JUŻ WYWALIĆ! Baby to by wszystko chciały tylko wywalać... JA TO BIERE!
Skąd ja to znam :lol: Tylko wywalać, bo stare, brzydkie, niemodne i zagraca mieszkanie.
Jakiś czas temu był tekst typu, czemu nasz samochód ma jeszcze czarne tablice, a inne mają takie ładne białe :shock: Szooook!!!
Trzeba było tłumaczyć, że białe złe, bo oklepane, a czarne dobre, bo wyjątkowe :devil3
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

PROPONUJE nie miec baby :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Garbusiarz pisze: Jakiś czas temu był tekst typu, czemu nasz samochód ma jeszcze czarne tablice, a inne mają takie ładne białe :shock: Szooook!!!
Trzeba było tłumaczyć, że białe złe, bo oklepane, a czarne dobre, bo wyjątkowe :devil3
Tak zbiłeś żeby nie było widać śladów?
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Kierowca, co to za telewizor na zdjęciach?!?!?!?!?!?! Miałeś dobry, ładny działający i go oddałeś/wyrzuciłeś!!!!

[ Dodano: 2018-02-06, 21:11 ]
dzepet pisze:ostatni wiekszy detal w kuchni, piekny stary stol z lat 60tych idealnie spatynowany i zniszczony
Kolega ma taki stół w remontowanym domu. Używaliśmy go jako podest roboczy w remoncie :D On jest drewaniany czy z płyty wiórowej?
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Panie takie cuda na gabaryt! A wie ktoś co to za telewizor?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Dawdzio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-08-19, 22:21
Lokalizacja: Chojnów

Post autor: Dawdzio »

Czy to nie aby jakiś Neptun?

Poszukaj tu:
http://staretelewizory.cba.pl/katalog/
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

lazuryt
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ