Wypad do Wiednia

Informacje o zlotach, rajdach starych aut i motocykli

Moderator: vikadan

Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

8 warszaw.
Transit z lawetą jako serwis
I reszta skarpet. W sumie 33 wozy
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
rafalmagda
-#Junior
-#Junior
Posty: 172
Rejestracja: 2006-08-06, 22:34
Lokalizacja: Nekla

Post autor: rafalmagda »

Witam,
Co do przemierzania Syrenami i Warszawami długi dystansów mogę powiedzieć z mojego doświadczenia, że te auta potrafią przejechać bardzo długie trasy. Brałem udział w 4 rajdach Europejskich ( Nekla-Edynburg-Nekla, Nekla-Praga-Bratysława-Nekla, Nekla-Wiedeń-Budapeszt-Nekla, Nekla-Lwów-Nekla) w trzech byłem współorganizatorem. Przy organizacji takich wypraw trzeba brać pod uwagę kilka rzeczy, co warto zrobić przy autach przed wyjazdem i co warto zabrać ze sobą na taką trasę. Co do tego, co warto zrobić przed wyjazdem w aucie: wymienić wszystkie przewody gumowe w układzie chłodzenia i paliwowym, przejrzeć hamulce, opony i dętki teraźniejszych produkcji, sprawdzić olej w skrzyni, sprawdzić układ elektryczny, (ładowanie prądnicy lub alternatora, stan przewodów elektrycznych). Warto ze sobą zabrać następujące rzeczy( pompę wody, pompkę paliwa, cewki, świece, pompę hamulcową, cylinderki, przewody gumowe, klucze, którymi w razie awarii będzie można usunąć usterkę) my jadąc w tyle aut zabieramy jeszcze silnik i skrzynie biegów. W tylu rajdach, co brałem udział silnik raz się przydał i skrzynia też. Mam nadziej że coś pomogłem. W razie wątpliwości służę pomocą. Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Kangur pisze: ...żeby nie było tak jak się stało w Rajdem Mote Carlo..

Za późno się zgłaszałem.. )
Kangur - nie martw się - Twoje za późne zgłoszenie nie było problemem :grinser
Oczywiscie nie masz pojęcia co to jest pojechać w Historycznym Monte Carlo. W drugiej połowie listopada wpadłeś na pomysł: "może przejadę się syrenką zimą na wycieczkę w Alpy - no to najlepiej wyskoczyć na HRMC" :rotfl:
-masz na swoją syrenkę papier z PZM lub FIA, tzw. homologację?
-masz licencję kierowcy rajdowego?
-znasz KOSZTY? - samo wpisowe już Cię zasmuci a jeszcze dojdzie benzyna, przygotowanie syrenki, opony (kolcowane zimówki w góry).
Podejrzewam, że odpowiedzi na te 3 pytania to 3 x nie.
To jest zabawa za którą trzeba sporo zapłacić.
Podobną imprezą jest Classic Rajd Safari tylko jeszcze trzeba dopłacić za transport Syrenki do Afryki (no ale za to zaoszczędzisz na kolcowanych oponach :devil3) Tylko tam podobno regulamin zabrania używania helikoptera do servisowania samochodu :/
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

104 już jechała w edycji historycznej MCR, bodajże w 2004 roku. Także można się skontaktować z człowiekiem i wszyctkiego dowiedzieć.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Gieroy pisze: ...Oczywiscie nie masz pojęcia co to jest pojechać w Historycznym Monte Carlo. :/
..noo.. ale pytasz, czy stwierdzasz.. :foch

:foch

Wiesz.. potrafię czytać.. a nie takie góry człowiek przenosił.. 8)
same uczestnictwo 4800 ojro :wink:
W tym roku startują trzy Polskie Załogi na Fiatach oraz Mauritz z Piotrem na Fordzie..

Jedyne z czym się zgodzę, Gieroy, to że .. przespałem w tym roku :???:
za długo się egzaltowałem Syrenką po latach remontu..
No ale.. pożywiom, uwidim..

:wink:
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Kangur pisze:a nie takie góry człowiek przenosił
No to jak masz chęć to jedź w przyszłym roku. Mi chodziło o to że oprócz dużych kosztów to start w takiej imprezie wymaga planowania i czasu żeby wszystko załatwić. Potem na trasie trzeba się jednak starać żeby dojechać w czasie, nawet na ostatnim miejscu.
Syrenka jechała trzykrotnie w HRMC, z sukcesem, pierwszy raz w 2004. Potem co roku jeździło wiele załóg na różnych samochodach, niektórzy wielokrotnie. Może ci ludzie będą skłonni coś poradzić żeby cała zabawa się dobrze udała.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Kangur pomysł jest super. Ale
Po wysłaniu zgłoszenia muszą Cię zaprosić. Nie przyjedziesz jak do Biedronki na zakupy.

Myślalem kiedyś o tym. To wspaniałe marzenie. I życzę Ci spełnienia. Ale Te 4800 o którym piszesz to jedno.
A co z Syreną? Samochód musi spełniać regulaminowe wymagania. Klatkę masz. Masz licęcję rajdową?
Masz lawetę z serwisem? Bo musisz mieć team jak w rajdach. Masz frak? Trzeba mieć.

To wyzwanie finansowe i nie tylko.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Powiem szczerze.
Udział w takim rajdzie jak Monte Carlo to super przeżycie i wspomnienia na lata.
Ale...
Osobiście wolałbym te wszystkie środki trwałe i nietrwałe (pieniądze, czas, chęci, zdrowie) związane z przygotowaniem i samym udział w HRMC poświęcić dla rodziny. Zabrać moje małe stadko w jakąś super podróż/urlop po Polsce :D . Ale to ja bym tak zrobił (i na pewno kiedyś zrobie). A każdy z nas jest inny i ma inne plany i marzenia.
Co nie zmienia faktu, że dążyć do realizacji marzeń trzeba zawsze i wszystkim życzę samych sukcesów w tej materii :ok3
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

czeresss, święte słowa :wink:
W moim życiu był już taki czas, że całą Rodzinką, z Żoną i dwójką dzieci,łączyłem pasję weterańską z życiem rodzinnym.. odwiedzając (pożyczonym busem) wiele zakątków Polski przy okazji udziału w Rajdach Pojazdów Zabytkowych.. Takie .. dwa w jednym.. 8)
Pośród tych imprez był także udział w Rajdzie Karola Bońskiego w Wołominie, komandora Lekkiego "Przystań nad Sołą" , RajdoZlocie spod Nowej Huty.. czy wielokrotnie na Zamku w Rydzynie. To tyle z tych głównie samochodowych, gdyż Rajdów Motocyklowych nie zliczę :)
Dlatego popieram w całej rozciągłości, z wielkim sentymentem spoglądając na młodszych Kolegów.. Dlaczego.. Bo to jest złoty czas :???: Jednak jak to czas, szybko płynie..
Nie wiem dlaczego, ale i moje "pociechy" (rocznik 1996 i 1998) wyrosły.. :(
Dziś czuję się na siłach powziąć takie wyzwanie jak HRMC :)
I chciałbym uściślić, że .. w niczym Rodziny nie okradam. Skoro Rajd historyczny, tak też i.. pomoc RWPG :ok2 pojawiła się: niedawno, dla tej jakże słusznej idei poświęcił się ... w pełni oryginalny motocykl produkcji DDR, mój AWO 425 z wózkiem bocznym :o i.. się sprzedał :idea:
A że wyglądał tak

https://images82.fotosik.pl/922/64990ccf2587bf36.jpg

.. to jak się domyślacie, po Rajdzie może i coś zostanie :wink:
A kiedyś, jak go kupiłem, to wszyscy dookoła narzekali, że ludziom porządek na placu robię :crazy:

https://images84.fotosik.pl/81/0aef7ab024f32088.jpg
majeniu1810
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 359
Rejestracja: 2010-11-25, 23:43
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: majeniu1810 »

A ja myślę tak, ze Kangura kasa i Kangura marzenia, a my zamiast wspierać to pieprzymy że to i że tamto.
Oglądałem dzisiaj na YouTube filmiki z Syrena 104 w roli głównej w MC i dała rady...
Wierze szczerze że ci się uda , że przejedziesz rajd - a wszyscy ci którzy płaczą ze wpisowe 4800euro i zaczynają planować ci życie - zaczną cię dopingować i wspierać a nie jak to w naszym narodzie bywa zawsze źle , zawsze po co itd ...
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kangur, Skoro tak mówisz - to tak będzie POWODZENIA ! (PISAŁEM JUŻ) !
Nie masz 5 lat i wiesz co mówisz i bynajmniej ja 3mam kciuki ! :ok3 :majk :szampan
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
aparatos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 815
Rejestracja: 2006-11-29, 23:52
Lokalizacja: LIGOTA / ŚLĄSKIE
Kontakt:

Post autor: aparatos »

Wiecie może, jak tam wyglądają noclegi? Może bym zabrał rodzinkę? Albo nawet z przyczepą byśmy pojechali?

Na sierpień powinienem mieć już jeżdżącego kanta...
http://rodzina.syren.pl
Syrena 104/105 '69
Syrena 105 Bosto '76
Syrena R20
Syrena 104 kabriolet '71
TRABANT 1.1
125p KOMBI
126p ST '79
126p el '96
Jawa 350
i kupa złomu w ogrodzie
ODPOWIEDZ