Zakup syreny 101

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
JARQ
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 63
Rejestracja: 2010-10-29, 20:29
Lokalizacja: Piastów Courbevoie

Post autor: JARQ »

To ile można za nią dać i ile kosztowała czy kosztują takie 101nki?
Jak często się znajduje?

[ Dodano: 2017-11-17, 19:34 ]
Tzn jak często wychodzą takie ogłoszenia?
JARQ
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Zalezy od stopnia orginalnosci od stanu blacharki.Jednoznacznie stwierdzic ile moze kosztowac ? odpowiedz prosta DUZO oraz DUZO poszukiwania,straconego czasu ktorego na forse nie przeliczysz.Fajny remont syreny 101 przeprowadzil MACIEJ HYSA zapytaj,poczytaj relacje jest opisany koszt zakupu,bazy rokujacej na odbudowe,detale,remont,chromowanie,lakierowanie, poszukiwania detali itd itp.Pytanie czy czesto sie pojawiaja 101 ? Czesto nie a nawet bym zaryzykowal stwierdzenie ze prawie wcale.Lecz jak sie pojawi dobra baza do odbudowy to kosztuje odpowiednio.

[ Dodano: 2017-11-17, 19:57 ]
SyrHarMer stwierdzil bo tez odbudowuje,kompletuje,101 z dluga klapa..... SZYKUJ WOREK PIENIEDZY o ile masz baze rokujaca
Ostatnio zmieniony 2017-11-18, 06:22 przez Pasjonat87, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

JARQ, Jaka decyzja ? Jeżeli na tak, to jaką kwotę przeznaczasz na remont ?
Faktem jest, że tych modeli na prawdę jest już jak na lekarstwo, a te które jeszcze są gdzieś cudem wygrzebywane są już tak poprzerabiane, że nie podobne są do stojedynek ! Ich właściciele zawsze chcieli dorównać następnym modelom, a to nie sprzyjało w zachowaniu oryginału !
Niech nikt się nie łudzi, że będzie miał takiego fuksa jak Maciej Chysa - to już się nie zdarzy !
Sam wiem po sobie : najpierw kupiłem jedną zdekompletowaną - potem drugą w nic nie lepszym stanie, ale z dwóch już można coś wybrać ! I pomału, pomału jak żłów ociężale .........., a do tematu przystąpiłem 10.04.2011. Zainteresowanym jeszcze dodam, że zamiast myśleć o fachowcach (w wyciąganiu pieniędzy) sam kupiłem dobrą sprężarkę i piaskarkę i nadejdzie ten dzień............... :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0 podpinam temat Macieja sam zobacz relacje,przespij sie z tym problemem,skonsultuj i madrze decyduj ;) :ok3

[ Dodano: 2017-11-17, 20:13 ]
Maciej Hysa mial fuksa to fakt.Lecz ile wlozyl czasu,kasy to jego poswiecenie ehh.Mozna powiedziec pelen respekt :ok3 (caly temat przesledzilem tak jak i sledze temat czeress oraz SUPER.DAWID) .Mialem fuksa tez w 2006 roku jak kupilem swoja 105 (mam ja do dzis) w stanie fabrycznym wrecz,mucha nie siada remont mnie ominal szerokim lukiem ;) ;) ;) Czasy sie zmienily czy remontujesz syrene czy jaguara slono zaplacisz niestety i nie tylko kasa bo czasem tez na poszukiwania,kompletowanie.

[ Dodano: 2017-11-17, 20:22 ]
Chyba ze robisz wszystko sam (co jest niemozliwoscia z oczywistych wzgledow) wiadomo jak to jest (praca,rodzina,dzieci,czasu malo) to kilka zlotych zaoszczedzisz.Choc jak dopiero zaczynasz to mozesz duzo spaprac niz polepszyc.Remontowalem sam audi 100 c3 to wiem jak to bylo i jakie fail popelnialem ;) .Polecalbym doswiadczonego mechanika zeby mial wglad w twoje dzielo i mial je na oku jak chcesz sam dzialac.Posluzy rada,podpowie,nauczy,ZDROWO NAKRZYCZY TEZ :ok3
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Ja dorzucę jeszcze od siebie !
JEŻELI KTOŚ JEST ZDECYDOWANY NA 101 TO RADZĘ NIE WYBRZYDZAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Są braki - to fakt, jest kiepska blachówa, to następny fakt, ALE JUŻ JEST DUŻO CZĘŚCI ORYGINALNYCH !!!!!!!!!!!!!! Wszystko można ogarnąć, - nawet można przeżyć to, że nazwią cię świrem - ale coś za coś !!!! Na końcu będzie wielkie ŁAAAAAAAAAAAAŁ ! a te starsze modele naprawdę są zarezerwowane tylko dla świrów !
PS ; ale 105 też mam ! Pozdrawiam ! :P :P :P
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
JARQ
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 63
Rejestracja: 2010-10-29, 20:29
Lokalizacja: Piastów Courbevoie

Post autor: JARQ »

Powiem tak w związku z tym co na forum się wydarzyło przełożyłem zakup o następny tydzień
Pod pretekstem ze mam w fordzie buczące koło ale to prawda bo uderzyłem w krawężnik w Paryżu i teraz coś tuka
Plan jest taki ze wyjeżdżam z Paryża w Piątek po południu zajeżdżam do Katowic o świcie zabieram syrenę umówiona laweta do miasta rodzinnego Warszawy prześpie się i wracam do Paryża a w styczniu mam urlop żeby ja zakonserwować następnie wyremontuje kiedy będę miał czas a pieniądze już są nawet dziś
Sprzedawca może okazać się trochę nieuczciwy skoro jest podejrzenie ze malował złom dla wyglądu ale mam już blacharza
Sprzedawca chce gotówki a mimo dużych środków na koncie bank nie da w sobotę tyle ile trzeba
Postaram się wyciągnąć syrenę od sprzedającego a foty sprzed malowania mogę pokazac na negocjacje
Do tego czasu muszę zamówić kartę do bankomatu itp bzdury z bankiem
Na remont mam ale poczekam na oszczędności które będą odłożone tylko na samochód
Remont Maćka czytałem i nawet zużyłem tonę tuszu na wydrukowanie ich i spakowałem na oględziny żeby porównać
a gdzie jest stare forum z ta syrena proszę? :>
JARQ
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Pasjonat87 pisze: ...Maciej Hysa mial fuksa to fakt.Lecz ile wlozyl czasu,kasy to jego poswiecenie ehh.Mozna powiedziec pelen respekt :ok3 (caly temat przesledzilem tak jak i sledze temat czeress oraz SUPER.DAWID) .
:???: .. czuję się dziwnie.. taki.. nijaki jakiś :] pominięty.. że nie prześledziłeś stodwójki.. :(
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kangur, Ja pamiętam o Tobie i wiem, czym jest dla Ciebie Twoja 102 !
To tak jakby moja nerka - super porównanie i szacunek dla niej !
Ja sugeruję też dokładnie prześledzić ten wątek ! Na pewno też warto !!!! :szampan :szampan :szampan
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

nie śpie zwiedzam :)

silnik wydaje się z rocznika ale nie z tego egzemplarza :) no ale ja zawsze moge sie mylić :P
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Kangur pisze:
Pasjonat87 pisze: ...Maciej Hysa mial fuksa to fakt.Lecz ile wlozyl czasu,kasy to jego poswiecenie ehh.Mozna powiedziec pelen respekt :ok3 (caly temat przesledzilem tak jak i sledze temat czeress oraz SUPER.DAWID) .
:???: .. czuję się dziwnie.. taki.. nijaki jakiś :] pominięty.. że nie prześledziłeś stodwójki.. :(
Twoj temat tez przegladam,perypetie z lakierowaniem doborem koloru.Perypetie z dennym blacharzem i pozniejsze robienie blacharki po tym feralnym wydarzeniu z wujkiem.Zakup pozytywnym czesci od kolegi z krakowa itp.Wszystko dobrze sie skonczylo i syrenka lata jak pszczoleczka.Moze przeklej link do swojego remontu tutaj i kolega od 101 zobaczy ze to nie jest tak hop siup i juz sie blyszczy ;)
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Pasjonat87, A już nie mówiąc o roz.........ym wiatraku i całym bajzlem w związku z tym !!
Wszystko przeżyjemy i będzie co wspominać !
Kangur, Napisz czy już uporałeś się z silnikami ?!
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Ja powiem tak, jeśli byłbym nastawiony na jakiś starszy model Skarpety to na pewno bym ją wziął. Ofert w tym temacie jest jak na lekarstwo.
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Jest za 3 tys jedna 101 (ogloszenie tutaj z forum,mam maila,mam adres do czlowieka a chyba nawet numer telefonu) Multum fotek jej posiadam ale wrak taki sam jak ta a moze i nawet lepszy wrak bo zachowana w miare i nie malowana na rdze,lecz nie warta niczego kupic a zrobic jest roznica...

[ Dodano: 2017-11-18, 22:51 ]
Zrobic na blysk 104/105 to jest juz cos a dopiero z czegos co po piaskowaniu zostana szyby zrobic 101... skundlona zreszta

[ Dodano: 2017-11-18, 23:05 ]
Wszystko sie da 50 tys zlotych na start to sie da.Chlodna kalkulacja wybaczcie mi ze chlopaka zniechecam czy cos w tego rodzaju bron boze !!! Lecz tak jest niestety plus ile samozaparcia jesli juz nie mowiac o kasie trzeba miec w sobie ? przyklad ( SUPER.DAWID ) Wyliczajac dalej,ile takich remontow bylo czy prob odbudowywania np syreny sport ?? Setki takich prob bylo a na palcach jednej reki policzyc mozna kto wytwal do konca tak wygladaja realia.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

SyrHarMer pisze: ... Napisz czy już uporałeś się z silnikami ?!
No ten co był od pały na wiosnę włożony, na razie nie został wymieniony, natomiast znaczne postępy są z tym silnikiem z Malborka, który szykuję na Rajd Monte Carlo Historique :P ten po rzekomym remoncie..
W firmie od motopomp zakupiłem brakujący mi do pary odpowiedni tłok, natomiast wczoraj odebrałem wał (pan inżynier Maruszak robił) 8)


Obrazek


Natomiast co do właściwego wątku.. Oczywiście, że nie licząc się z kasą można tą 101 wyremontować.. Jednak zapał Kupującego, a właściwie być może kupującego, który pisze, że .. jakby kupił, to "na razie" chciałby to zakonserwować :F wzrusza mnie rzewnie :???:
No bo jak to? co" po co? Tą budę trzeba , jakby co, natychmiast do gołego i pod piaskarkę..
I w podkład i niech stoi. To rozumiem.. No i nie przeczę, jakbym miał .. ponad 2000 godzin wolnego, na samą blachę, to bym zrobił, może by i obok 102 stała..
Tymczasem , jak sobie to przypomnę, to mnie ciarki przechodzą i spada mi chęć do spożywania pokarmów.. :roll:
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Maciej HYsa A jak Ty to widzisz ? Napisz coś - Ty to wszystko masz już za sobą !!!!!!!!!! :ok3

[ Dodano: 2017-11-19, 09:03 ]
Pasjonat87, A jeszcze odnośnie tej 101 za 3000 zł - może jakieś części by się znalazły ????? :majk
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
ODPOWIEDZ