'96 Polonez Caro Minus GLI

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Niezły :p
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Zamontowany silnik diesla jako, że byłem kierowcą PKS a tam darmowej benzyny nie było ===miszcz :devil3

[ Dodano: 2018-04-11, 05:05 ]
Nareszcie wpadło jakieś normalne radio ===Blaupunkt Tokyo 110 :ok3
Wyposażone w slot na kartę dlatego już nie jest konieczna rzeźba z kasetą na kabelku i mptrójką żeby sobie muzyki posłuchać.

Radia made in china za 38 zł z allegro (podobno z obsługą mp3) do niczego się nie nadają, pewnie nawet nie ma żadnej kontroli jakości. Swoje zmuszony byłem odesłać do sprzedającego, niestety na swój koszt. Zero reakcji po podłączeniu no ale najważniejsze to żeby dodać foliowo-plastikowy pilot. :fire Panowie, nie kupujcie tego g...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

KIEROWCA pisze:Radia made in china za 38 zł z allegro (podobno z obsługą mp3) do niczego się nie nadają, pewnie nawet nie ma żadnej kontroli jakości. Swoje zmuszony byłem odesłać do sprzedającego, niestety na swój koszt. Zero reakcji po podłączeniu no ale najważniejsze to żeby dodać foliowo-plastikowy pilot. Panowie, nie kupujcie tego g...
A czego można spodziewać się po radyjku za 38 zł ? :grinser miałem do czynienia z takimi, badziew że głowa mała.
Ale KIEROWCA, jeśli kupiłeś od firmy to dałeś się zrobić w bambuko, bo jak radio było uwalone i nie działało, to sprzedający ma Ci zwrócić całość kosztów, włącznie z przesyłką w obie strony. Sprzedający często naciągają kupujących w takich sytuacjach i interpretują zwrot, jako zwrot w "ustawowym" terminie 14 dni. Tak że nie dajcie się naciągać. W takich przypadkach piszcie otwarcie, że przedmiot reklamujecie i żądacie zwrotu pełnych kosztów, w tym przesyłek w obie strony. A jak nie pomaga mail, to zawsze pomaga dyskusja na Allegro i widmo ostrzeżenia/zawieszenia konta :grinser
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Moja fura, rocznik podobny kierowcowej i cena w salonie była podobna, posiada radio na kasety i tego się trzymam. :majk
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Kętrzyńskie Poldki, którym zbyt wysokie loty raczej już nie grożą :cry:

Ten bordowy Carus to bardzo rzadki model, przejściówka pomiędzy Polonezem "wąskim" a szerokim". Powstawały tylko przez kilka miesięcy.
Ma kombinację nowej maski z przetłoczeniem i plastikową chrapą, zegary borewiczowe.
Szkoda go tym bardziej, że jeszcze przynajmniej w sierpniu ubiegłego roku normalnie jeździł. Parkował na ulicy równoległej do tej na której obecnie wrasta, wyglądało że był czysty, w miarę zadbany.

[ Dodano: 2018-04-17, 19:42 ]
:devil3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Post autor: SZTYC »

suchy pisze:Moja fura, rocznik podobny kierowcowej i cena w salonie była podobna, posiada radio na kasety i tego się trzymam. :majk
To powinno Cię zainteresować :grinser

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 965#237965
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

DizzyX pisze:Tak że nie dajcie się naciągać. W takich przypadkach piszcie otwarcie, że przedmiot reklamujecie i żądacie zwrotu pełnych kosztów, w tym przesyłek w obie strony. A jak nie pomaga mail, to zawsze pomaga dyskusja na Allegro i widmo ostrzeżenia/zawieszenia konta
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że w przypadku REKLAMACJI to kupujący musi dostarczyć przedmiot do serwisu/sprzedawcy na SWÓJ koszt. Nie reguluje tego prawo, tak jak reguluje w przypadku zwrotu. Dodatkowo sprzedawca może wysłać kolejny taki sam badziew zamiast oddać kasę.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Tylko, że sprzedający ma obowiązek usunąć usterkę albo wymienić towar na nowy WOLNY OD WAD.
W praktyce handlarzyny z allegro nawet nie sprawdzają swoich chińskich bubli zasłaniając się tym, że towar jest "w fabrycznym opakowaniu".
Czyli tak naprawdę kupujesz kota w worku ===będzie albo nie będzie działać.

Kiedyś sprzęt był droższy, trudniej osiągalny ale przy obrocie przez WPHW istniało też jakieś prawo a nie widzi mi się handlarza, regulamin sklepu internetowego, którym tak naprawdę tyłek można sobie podetrzeć.

Ojciec jak kupował Skalda też do Poldka to dostał imienną fakturę z pieczątką sklepu, instrukcję, kartę gwarancyjną i odcinki napraw gwarancyjnych.

Teraz masz gówniane naklejki "QC passed" - napewno, warranty, instrukcję po angielsku odbitą na powielaczu i centrum sporów allegro.
Zareklamujesz a jak wspomniał przedmówca jakiś buc odeśle takiego samego babola i to on jest na prawie.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Yanosik, tu jest wszystko ładnie opisane, tak dla potomnych ;)
https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... /rekojmia/
https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... gwarancja/

Generalnie towar dostarczany jest na koszt gwaranta/sprzedającego. Może to być rozwiązane na takiej zasadzie, że wysyłamy towar, płacimy za paczkę, a jak sprzedający uzna reklamację, to np. wysyła nam nowy towar i na konto przelewa pieniążki za przesyłkę.

Mnie zresztą chodziło o ogólną sytuację, miałem tak całkiem niedawno, że kupiłem od firmy deck (magnetofon) i był uwalony. Sprzedający chciał mnie ostro naciągnąć, że ja zwracam sprzęt w terminie 14 dni i robi mi łaskę. Wystarczyło założyć dyskusję na Allegro i zwrócił całość :)
KIEROWCA pisze:Zareklamujesz a jak wspomniał przedmówca jakiś buc odeśle takiego samego babola i to on jest na prawie.
Nie jest na prawie i nadal musi albo wymienić towar na wolny od wad albo naprawić i ponieść koszty.
Problem jest w tym, że sprzedający często (zwłaszcza przy najtańszych bublach) uciekają się do stosowania różnych wałków, klauzul niedozwolonych ograniczających gwarancję itp. To jest już po prostu chamstwo, a dzieje się tylko dlatego, że kupujący odpuszczają.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Czerwony Polonez OLK, widoczna m.in. antenka dachowa starego typu i kierownica z wklejanym logo FSO. W sumie to trochę ciekawych fantów jeszcze można byłoby z niego pozyskać tylko właściciel prawdopodobnie już zszedł z tego świata...

Obrazek
Obrazek

Stoi tam zaparkowany w jednym miejscu, od kilku miesięcy nie ruszył się nawet o milimetr, nikt się nim nie interesuje. W pierwszej dekadzie lat 2000 stał dokładnie przy tym samym chodniku pomarańczowy Fiat ze srebrnymi garnkami reflektorów a po drugiej stronie ulicy Skoda Rapid i czerwona przejściówka na oldschoolowych stożkowatych felgach z kwadratowymi dziurkami.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

zainteresuj sie autem moze cos z tego wyniknie... :ok3
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

DizzyX pisze:sprzedający często (zwłaszcza przy najtańszych bublach) uciekają się do stosowania różnych wałków, klauzul niedozwolonych ograniczających gwarancję itp. To jest już po prostu chamstwo, a dzieje się tylko dlatego, że kupujący odpuszczają.
Sprzedający majączęsto też "swoje" formularze zwrotu, na których jest zapisany punk, że sprzedawca nie zwraca kosztów wysyłki :) Taki punkt skreślamy, dajemy parafkę i sprzedawca nie sapnie tylko odda za towar łącznie z kosztami przesyłki.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

::::Nareszcie wyleciały obskurne taborety, na których poszycie rwało się jak bibuła.
Fotel kierowcy zupełnie się rozszedł, pękła gąbka, a na hopkach waliłem w goły metal osłaniany tylko przez pokrowiec i poduszkę.

Długo szukałem, jakiś czas temu zgłosił się facet z fotelami od Plusa '99 ale wyszedłem z założenia, że gówna nie ma co wstawiać, jeśli już to coś lepszego.
W środę wpadły fotele fiatowe a które dałem ===uwaga 40 zł. :)
Normalnie nie ten Poldek, sam nie mogę uwierzyć jaki to się stał komfortowy samochód. Teraz w fotele się wpada, jak na domowym tapczanie wujas jak usiadł chłop ok. 100 kg to wysiadając podciągał się za krawędź dachu. :devil3 Nie chciał wyjść cwaniaczek, tak mu wygodnie było jak przed telewizorem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

===Taborety to była jakaś profanacja i nieporozumienie, jak można było w ogóle coś takiego wstawiać do tych samochodów. Pewnie był to jeden z objawów tzw. "postępu wstecznego" w FSO. Od normalnych szyn na fiatowski rozstaw śrub poprowadzone skośne nogi do węższego siedziska a powstała w ten sposób przestrzeń pomiędzy fotelem a progiem przykryta zaokrągloną nakładką z plastiku.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Czyli lepsze miękkie kanapy niż sztywne?
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Suchy - zdecydowanie kanapy >>>>>> taborety.
I to nie tylko objętościowo, ze względu na swój rozmiar.
Dla mnie w samochodzie ma być miękko, ma bujać. Nigdy nie lubiłem np. Golfa II ponieważ dla mnie jest zwyczajnie za twardy a niektórzy jeszcze dodatkowo go obniżali i utwardzali.

Zresztą na czym siedzi się wygodniej? Na wersalce z prawdziwymi sprężynami czy na takiej budżetowej z Bodzia wypchanej w całości sztywną pianką, która prawie się nie ugina?
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ