Opony w syrenie

(rama, zawieszenia, koła)
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Arek Elblag, Na temat wystrzelonej opony przy Syrenie 104 mogę coś napisać !
Otóż po dwuletnim odbyciu służby wojskowej - po powrocie do cywila przyszedł nam pomysł wybrania się na zakupy do Cotbus (DDR) Nic nie jest to zdrożnego, ale nie pomyśleliśmy, że Syrena 104 w stanie idealnym stała sobie w garażu, a ciśnienie w oponach zeszło, - było to widoczne gołym okiem. Ojciec wtedy już nie żył, ja w wojsku dwa lata nikt do tej Syreny nie zaglądał przez ponad trzy lata ! Dopompowaliśmy ciśnienie do wymaganej wartości i w drogę ! W samochodzie miałem komplet : Ja, moja żona wtedy już w ciąży, moja Mama, Szwagier i szwagierka czyli KOMPLET ! W tamtą stronę nic się nie zdarzyło ale powrót.....
Przy szybkości 80 km/godz na dość wąskiej drodze, jej stan był idealny z tym że po bokach nasadzone były drzewa nie młode a raczej kilkunastoletnie. Wystrzeliła opona od przegrzania widocznie w miejscu ugięcia w czasie postoju jeszcze w garażu. Na szczęście w tylnym kole........ Udało mi się opanować pojazd, - z opony pozostały SZMATY. Zapas już wogóle nie był za ciekawy, ale musieliśmy jakoś wrócić do domu. Stało się to jeszcze w DDR. Szczęście w nieszczęściu nikomu nic się nie stało, ale doświadczenie życiowe pozostało ! :klnie :klnie :klnie
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Arek Elblag pisze:Kolego kierowca.
Może masz rację z tymi uzwanymi oponami po 60 zł, pod warunkiem że stan opon jest jeszcze relatywnie dobry i samochodem bedziesz wyjeżdżał tylko przed garaz.
W momencie kiedy jedziesz w trasę i wieziesz swoją rodzinę autem w które wkładasz dużo serca będziesz oszczędzać na oponach?
===No kurde nie dajmy się zwariować na punkcie tego bezpieczeństwa bo niedługo to mucha wleci i będzie panika, że to wirusy, zarazki, niebezpieczne.
Znam osoby, które od x lat jeżdżą codziennie do pracy po 20 km w jedną stronę i to wszystko na używkach = do zdarcia i następne, często nawet przez cały rok zimówki bo takie akurat były u oponiarza. I żyją.
Jeśli samochód przedni napęd to starsze przednie opony przekłada się na tył, na przód dokupuje "nowe" używki z wyższym bieżnikiem i pojechał.
Powszechnie stosowana praktyka.

::::To o czym pisał kol. SyrHarMer ===zgadzam się w pełnej rozciągłości. Opona odkształcona, która stała w takiej pozycji przez dłuższy okres czasu to śmierć w oczach. Znajomek kolegi z pracy kupił kiedyś Kadetta na flakach od kilku miesięcy wrastającego w komisie. W mieście nic się nie działo poza biciem na kierownicy. W trasie przy wchodzeniu w zakręt opona wystrzeliła i poniosło go do rowu.

Pzdr
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Róbcie sobie jak chcecie macie swój rozum

Pytanie było jakie ciśnienie w nowej współczesnej oponie.
Ostatnio zmieniony 2017-08-14, 07:36 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Ja swoje toyo pompowałem ok 2 - 2,2.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

dokaldnie tez tyle pompuje, 2.2 i dobrze wyglada, osobiscie mam jakies tam stare miszeliny typu garbus, a w tym roku zastapilme polskie '78 na tyle jakimis z lat 90 gislaved, nowe lezaki i jezdzi mi sie super :-)) w syrenie zepsuc opone to moim zdaniem trzeba byc zdolnym, juz bym obstawil sworzen koncowke albo urwany prywaciarski czop jak markowa stara opone

ale.. jak ktos ma wolny hajs to brac nowe i sie nie zastanawiac
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2039
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

2 atm, tyle zawsze pompuję. Mam 2 nowe Wredne Sztajny (tzn. były nowe jak je zakładałem 7 lat temu) i 2 Stomile D90 z lat 90tych (montowane nowe leżaki magazynowe 7 lat temu).
I szczerze mówiąc lepiej samochód mi się prowadzi jak te Stomile są z przodu.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

To i ja się podłącze też pod te dwie atmosfery do 2,5 na tyle jak bosto zapakowana po sufit.
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
ODPOWIEDZ