a może zlot syren w Sandomierzu?

Informacje o zlotach, rajdach starych aut i motocykli

Moderator: vikadan

Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Ja również na wakacje ewentualnie wrzesień byłbym gotowy ze swoją. Też mam niedaleko.
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
aparatos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 815
Rejestracja: 2006-11-29, 23:52
Lokalizacja: LIGOTA / ŚLĄSKIE
Kontakt:

Post autor: aparatos »

Jeśli mogę coś zasugerować, to początek września ... sierpień to wakacyjne wyjazdy i różnie jest z czasem ....
http://rodzina.syren.pl
Syrena 104/105 '69
Syrena 105 Bosto '76
Syrena R20
Syrena 104 kabriolet '71
TRABANT 1.1
125p KOMBI
126p ST '79
126p el '96
Jawa 350
i kupa złomu w ogrodzie
Dawids
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-11-09, 12:47
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: Dawids »

Co do białej plamy. Jeżeli chodzi o nasz region to teoretycznie jest dość dużo Syren bo do Sandomierza podobna droga z Lublina, Kielc oraz Rzeszowa. W Rzeszowie była kiedyś mocna ekipa, która jeździła na Zloty Syren i Warszaw w Karczewie ale niestety się wykruszyła. W Lublinie (Lubelszczyźnie) też jest kilku znanych "syreniarzy", którzy posiadają 100-tki, 101-ki więc na taką trasę do Sandomierza mogliby je w końcu odpalić. W Świętokrzyskim jak się nie mylę ktoś z Ostrowca Świętokrzyskiego tworzył stronę Syrena Klub (już mi wyleciała z pamięci dokładna nazwa) może jeszcze się ostali poza Suchym inni. Na końcu moje miasto Stalowa Wola, tutaj jeżdżących Syren jest niewiele 4 egzemplarze, bo kierownik Motonita woli pierw remontować Skodę, ale sądzę że niebawem pojawią się nowe egzemplarze. Tak więc może i to dobry pomysł żeby zorganizować coś na kształt zlotów odbywających się w Bielsku, Nekli, Bydgoszczy i pobudzić miejscowych właścicieli Syren. Może i w Bielsku produkowali Syreny i im prościej udowodnić celowość takich zlotów, tak więc my pojechalibyśmy do Gorzyc, miejsca gdzie produkowano tłoki do silników S-31.
Awatar użytkownika
aparatos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 815
Rejestracja: 2006-11-29, 23:52
Lokalizacja: LIGOTA / ŚLĄSKIE
Kontakt:

Post autor: aparatos »

Współorganizowałem już kilka zlotów / rajdów syren i nie tylko i powiem tak, że celowość, miejsce itd. raczej jest na drugim plane. Ważni są ludzie i klimat, a klimat tworzą ludzie. Wynika z tego, że wszystko robią ludzie ;) . Odległość za to robi koszty, ale też przyjemność, nie sztuka pojechać 20 km na zlot. Wyzwaniem jest pojechać 500, 600 czy 1100 km ;)

Dla dobrego klimatu warto jechać daleko.

Jakby w tym roku był zlot na wschodzie PL, to ja chętnie, tylko może to być zależne od pewnych spraw związanych z powiększająca się rodziną :)
http://rodzina.syren.pl
Syrena 104/105 '69
Syrena 105 Bosto '76
Syrena R20
Syrena 104 kabriolet '71
TRABANT 1.1
125p KOMBI
126p ST '79
126p el '96
Jawa 350
i kupa złomu w ogrodzie
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Dawids pisze:Co do białej plamy. Jeżeli chodzi o nasz region to teoretycznie jest dość dużo Syren bo do Sandomierza podobna droga z Lublina, Kielc oraz Rzeszowa. W Rzeszowie była kiedyś mocna ekipa, która jeździła na Zloty Syren i Warszaw w Karczewie ale niestety się wykruszyła. W Lublinie (Lubelszczyźnie) też jest kilku znanych "syreniarzy", którzy posiadają 100-tki, 101-ki więc na taką trasę do Sandomierza mogliby je w końcu odpalić. W Świętokrzyskim jak się nie mylę ktoś z Ostrowca Świętokrzyskiego tworzył stronę Syrena Klub (już mi wyleciała z pamięci dokładna nazwa) może jeszcze się ostali poza Suchym inni. Na końcu moje miasto Stalowa Wola, tutaj jeżdżących Syren jest niewiele 4 egzemplarze, bo kierownik Motonita woli pierw remontować Skodę, ale sądzę że niebawem pojawią się nowe egzemplarze. Tak więc może i to dobry pomysł żeby zorganizować coś na kształt zlotów odbywających się w Bielsku, Nekli, Bydgoszczy i pobudzić miejscowych właścicieli Syren. Może i w Bielsku produkowali Syreny i im prościej udowodnić celowość takich zlotów, tak więc my pojechalibyśmy do Gorzyc, miejsca gdzie produkowano tłoki do silników S-31.
Stalowa za miedzą, można by było zorganizować jakieś spotkania np co 2 tyg, coś jak Lubelskie klasyki nocą:) Długo mnie nie było, ale chyba coś takiego było w stw??
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Dawids
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-11-09, 12:47
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: Dawids »

Mieliśmy kilka mniejszych spotkań, głównie w porze letniej. W tym roku w maju mamy MPPZ, końcem sierpnia Niżański Zlot Zabytków, jeżeli bardzo pragniesz wyjechać swoją 104-ką to na wiosnę możemy się spotkać w kilka Syren, pojeździć, pogadać, porobić kilka fotografii, a później pogrillować u Motonity.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

we wrzesniu jest wolominski 2-3 to nie radze;P
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

dawidzie.... garaż mi znajdz to rusze z syreną.... obiecuje
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Suwmiarka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2014-07-07, 09:30
Lokalizacja: PL

Post autor: Suwmiarka »

Znamy juz jakies konkrety odnosnie zlotu?
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Tegoroczne lato i jesień już syrenkowo rozplanowana, więc najbliższy wolny termin to 2018. Tak dzisiaj ustaliliśmy w Krakowie
mir1966
Posty: 10
Rejestracja: 2009-03-08, 11:15
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mir1966 »

ok czekam na informacje w 2018 roku to dobry pomysł
ODPOWIEDZ