Sezon 2017 rozpoczęty

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Sezon 2017 rozpoczęty

Post autor: Gieroy »

Lepiej późno niż wcale.
Moja rada dla syreniarzy - trzeba cisnąć po szosach i bezdrożach każdego dnia a nie marnować czas na remonty :grinser
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Gieroy, to są zdjęcia ze Stanów, czy z Polski ? Pierwsze zdjęcie przypomina mi trochę zakręt śmierci ! :faja :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2017 rozpoczęty

Post autor: młody94_105l »

Gieroy pisze: trzeba cisnąć po szosach i bezdrożach każdego dnia a nie marnować czas na remonty :grinser
O to to.
Ja jeszcze lubię przejeżdżać przez rzeki, wbrew pozorom często można spotkać takie przeprawy :D
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

SyrHarMer pisze:to są zdjęcia ze Stanów, czy z Polski ?
Zdjęcia są z Kanady.
SyrHarMer pisze:Pierwsze zdjęcie przypomina mi trochę zakręt śmierci !
Jeszcze chyba nikt tam się nie zabił :grinser
Z ciekawostek technicznych dodam, że z tyłu ciągle mam oryginalne Dębice z dętkami - mają ponad 30 lat. Już nie dają rady bo tylna oś nie jest zbyt dobrze ustawiona i są ścięte w zęby. W związku z tym przy około 105 km/h tył wpada w wibracje i mocno huczy ale wiadomo, że tak szybko nie jeździ się często.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Fajne fotki, od razu widać, że Syrena nie znajduje się w swoim naturalnym środowisku ====a to oznacza tylko ===Polak potrafi :)

Gieroy a mógłbyś wspomnieć kilka słów o tym jak w Kanadzie wygląda sytuacja z OC, przeglądami, rejestracją itd? Różne rzeczy słyszałem o USA tylko tam są różne prawa w zależności od stanu.
====Większa swoboda czy takie bagno jak u nas?
Jeśli to drugie to podwójny szacun za stawianie czoła przeciwnościom :piwo:

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Intryguje mnie ten kraj, może się tam kiedyś przeprowadzę, ale jeszcze parę lat.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

KIEROWCA pisze:Gieroy a mógłbyś wspomnieć kilka słów o tym jak w Kanadzie wygląda sytuacja z OC, przeglądami, rejestracją itd?
Jak w całej Kanadzie to nie wiem za bardzo ale w prowincji Ontario sytuacja wygląda malinowo :grinser
Badanie techniczne przechodzi się tylko raz, przy pierwszej rejestracji i potem można jeździć do końca życia samochodu. I to badanie nie jest zbyt ostre, mechanik ogólnie ocenia stan, nie trzeba nawet rolek do testu hamulców, nie ma testu amortyaztorów. Jak samochód ma powyżej chyba 20 lat to dodatkowo jest zwolniony z badania spalin. Czyli nie ma znaczenia czy to jest cztero czy dwusuw czy na parę.
Jest specjalne ubezpieczenie OC/AC na samochody nie przeznaczone do codziennej eksploatacji czyli właśnie różne historyczne, zabawki, kit-cary, customy itp. Ja płacę (po przeliczeniu) jakieś 260 zł na rok.
Jest możliwość rejestracji na historyczne tablice, jest wtedy tańsza coroczna opłata rejestracyjna.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Dzięki za info.
::::Czyli jest dokładnie tak jak myślałem ===małpują z za granicy tylko te rozwiązania, które pozwalają jak najbardziej wydymać obywatela usprawiedliwiając się przy tym, że ===no ale jak to w innych państwach też tak jest i ludzie żyją!
Tego co służy człowiekowi lub wręcz po prostu nie utrudnia życia nikt do nas nie przeniesie.

Prawda zaś jest taka, że takiego hardkoru jak u nas w PL to ze świecą szukać. Nawet w tych osławionych Niemczech możliwe jest np. wyrejestrowanie swojego własnego samochodu.
Przykre ale prawdziwe.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ