Pasjonat z Rybnika

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Zatrzasku maski?! :piwo3 :devil:
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Dość, dość, wystarczy :) Wygrał Roman, chodziło o tabliczkę :idea:
i jeszcze browar dla Szymona, za poczucie humoru :piwo:

A gwoli faktów, oprócz tabliczki założone jest wszystko, plus jeszcze nie ma podstawki akumulatora, ale na tak słabym zdjęciu to ciężko widać, tak więc ave Roman

:wink:
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

A mogę zamienić na żelki na wagę? Bo piwo dla mnie za gorzkie. A jest tam zatrzask maski? Bo jakoś nie widzę? :piwo3 Nie ma też manierki. :???:
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Sto procent żelków Suchy :grinser Ale na Rajdzie.. :D Tylko nie wiem co Ty tak z tym zatrzaskiem.. wszystko jest i nawet działa. . .
Nie mam tylko jednej rzeczy- listew na usta.. :???: tzn. mam, ale w opłakanym stanie..
Próbowałem to zalewać messingiem, dziura za dziurą, ale dziura dziurę dziurą pogania :F

https://images82.fotosik.pl/580/7560461a778f097d.jpg

Pokazywało się ostatnio ogłoszenie z nówkami tymi listwami dorabianymi, nawet tu na forum ktoś zamieszczał ogłoszenie grzecznościowo; w połowie marca zamówiłem, ale cisza.. :???:
No trudno, trzeba czekać, na razie będę jeździł bez listew :]

[ Dodano: 2017-05-23, 22:51 ]
Miałem już jeździć, marzyła mi się traska do Ustronia na Zlot, jednak.. mimo nakładów sił i środków.. nie ma jazdy :x
Nie ma biegów.. tak, wiem, moje łapska to nie zbawienne członki Pyjtersona :piwo: ale aż taki dyletant nie jestem.. Wszystko kręcę wg. oryginalnej instrukcji, jak i Glinki z roku 68', jednak biegi zachowują się irracjonalnie,..
Działanie (niedziałanie) :( jest absurdalne.. np., podciągam pancerz aby uzyskać wsteczny, wsteczny jest, choć skacze, ale wodzik już niemal odrywa się od obudowy skrzyni, więc trójka i czwórka zapomnij :x
Regulacja cięgien to proces dobry na pokutę.. Podejrzewam jeszcze sierżanta, może być sabotażystą :>
Został więc dziś u kumpla przyprowadzony do pionu- sworzeń aż na 9mm rozwiercone, taki był luzak..


Obrazek


Jeszcze trochę powalczę, ale tak to jest jak się składa z dokupionych części, nie ma to jak trafić w komplecie
A w tej Syrenie była założona kompletna skrzynia z osprzętem od 105-ki.. I oczywiście w bardzo dobrym stanie, jednak ja przywracam do oryginału..
Wątpliwe by zdążyć na piątek.. :(
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Przed regulacją najpierw dokładnie POKASUJ wszystkie luzy na cięgnach - (WAŻNE) ! :faja
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
elektryk85
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 569
Rejestracja: 2009-08-26, 22:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: elektryk85 »

Jeszcze masz troszkę czasu noże jednak sie uda
Syrena 105 1975
Syrena Bosto 1979 w remoncie
Komar MR 232
WSK 125 M06 1961
Fiat 126p 1983
Wartburg 1000 1965
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

Doktor i jak? Pacjentka żyje? Będziesz no zlocie?
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Wojt pisze:O, tapicerka się pojawiła. :ok3
Tak, boczki i drzwi są już gotowe jakiś czas
Podobnie jak grill został uzbrojony w brakujące listwy

[ Dodano: 2017-07-30, 22:39 ]
Obecnie dałem dorobić o s t a t n i :) element 102-ki, a mianowicie wykładziny pod deskę rozdzielczą :P jest coś takiego w Syrenie :o

Obrazek


Po głębokiej analizie zdjęć dostępnych w internecie, dałem obszyć w przeważającej wersji- tasiemką, nie nićmi
Obecnie muszę jeszcze te obicia "uzbroić" w zaczepy (tak aby się trzymały nadwodzia) w liczbie 8, i .. samochód będzie można uznać za ukończony :D
Zresztą i tak od razu przeszedłem płynnie w fazę użytkowania i .. remontowania :grinser
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

znaczy że wyjechałeś z garażu a ona sie popsuła ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Wykrakałeś.. :(
.. Z Syreną katastrofa... A wczoraj (ale tak jakby dziś, bo do nocy naprawiałem) wyjechałem. Niestety nastąpił łańcuszek zdarzeń, który doprowadził do sporych strat/
Zasadniczo ogólny powód to jest taki, że po ukończeniu Syreny zacząłem trochę jeździć, to miałem po niedługim czasie podokręcać wszystkie śruby, tak dla zasady..
Tak więc najpierw pancerz linki gazu poluzował się i pedał spadł do podłogi- no ale z tym łatwo sobie poradzić, zablokowałem więc gaz na wysokich obrotach i włączyłem się do ruchu, podciągając po 2-3 metry (był korek, centrum miasta). Ale wtedy wiadomo- wciskając sprzęgło silnik ryczy..
No ale tak ujechałem ze 100 metrów, przy kolejnych "zawyciu" silnika, od wysokich obrotów wyrwało wałek wentylatora! , tak, tak.. mogłem wszystkie śrubki podociągać :-(
Wyłamały się wszystkie łopatki wentylatora, a jeden z odłamków przedziurawił chłodnicę..
Syrenę zepchnęliśmy z uczynnymi ludźmi z ronda..
To ten wiatrak którym mnie elektryk85 poratował.. już go nie ma :cry:
Aha, tak przy okazji:
na ten geburtstag sto lat Marcinie i niech Ci się wiedzie! Syrenek nie wyłączając! :piwo:


Tak to wyglądało..


Obrazek



Oczywiście po pracy zaraz zabrałem się do rozbiórki.. Byłem polutować uszkodzone miejsce w chłodnicy:


Obrazek



No i zleciało sporo godzin.. jutro ciąg dalszy napraw.. Stare Syreny to niezła pokuta :???:
Nie bez powodu zresztą nasz pojazd ewoluował, gdzie na bieżąco eliminowano słabe punkty, linka gazu jak i aluminiowy wiatrak też znikła i chwała Im za to :x
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4292
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Czyli się działo 😅
Po mału ogarniesz i będzie :ok2
motomania na luzie
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Trzymaj się. Da się poskładać. :ok3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

nie ma takiej rzeczy ktorej nie mozna naprawić....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kangur, Spokojnie ! Będzie dobrze, tylko bez nerw ! Jeszcze radocha przed Tobą !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

motonita pisze:nie ma takiej rzeczy ktorej nie mozna naprawić....
Oj są.. :???: Na przykład mój wentylator: w obrębie komory silnika odnalazły się tylko 2 ułamane łopatki..
Fakt, nie od razu przeszukałem ten odcinek drogi, gdyż musiałem do pracy (już spóźniony) ale opanowałem szybko sytuację i po 40 minutach poszedłem tam po te kawałki..
I patrzcie co za kraj, 40 minut i aluminium się traci :/
Odrzucam więc możliwość naprawy tego wałka, tak ukształtowane łopatki wentylatora trzeba by odlać..
Już raz załatwiałem uchwyty szyby do SUMa rok temu, to dziękuję :x Obiecanki cacanki


Obrazek


Natomiast jest plan, gdyż jak wiecie, mam swój wentylator z ułamanym jednym skrzydełkiem, więc dwa z tego denata to aż nadto 8)
Ogólnie to kłopotów ciąg dalszy.. po tym zdarzeniu, a najbardziej przez to, że płyn z chłodnicy leciał ciurkiem tam gdzie nie trzeba, padł rozrusznik, :( i dziś cały dzień znów zeżarła Syrena :/
ODPOWIEDZ