Jakaś dziwna 105...

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Jakaś dziwna 105...

Post autor: DizzyX »

Kupiłem jakąś dziwną stopiątkę. Konkretnie 105L, no i zgadza się, biegi są w podłodze, ale wszystko jakby inne... Panowie, poradźcie, prototyp jakiś czy co?

Obrazek

:grinser :grinser :grinser :grinser :grinser
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Prototyp wersji do USA :ok3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Ślepy już jestem, ale to chyba L jak laminat
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Polacy nazwali Warszawę 203? Peugeot protestował.
Czesi nazwali Skodę 105L? Syrena miała to w d... :devil3

Na pierwszy rzut wygląda elegancko, może mógłby kolega napisać co nieco o tych różnych dziwnych skodowych patentach?
Dla mnie utkwiły w pamięci m.in. klapa otwierana na bok i domykana "pogrzebaczem" po stronie pasażera, akumulator i przemytniczy bagażnik za tylnym siedzeniem, włączanie klaksonu dźwignią kierunków, chlodnica z przodu silnik z tyłu, koło zapasowe na metalowej konstrukcji pod bagażnikiem.

Kiedyś Skoda to była firma wyróżniająca się pod względem tego typu nietypowych rozwiązań. Obecnie niestety wszystko zastąpiła korporacyjna, bezduszna, esesmańsko-goebbelsowska czerń i szarość VAG-a :evil:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

o chłopie :) to mamy wspolny temat :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

motonita pisze:o chłopie to mamy wspolny temat
Już chyba kolejny :grinser
KIEROWCA pisze:Na pierwszy rzut wygląda elegancko,
Elegancka nie jest, ale generalnie jest prosta, w zasadzie bez rdzy i mechanicznie bardzo dobra :)
KIEROWCA pisze:może mógłby kolega napisać co nieco o tych różnych dziwnych skodowych patentach?
Generalnie cały samochód jest dziwny, inny, ciekawy. W sumie Czesi zawsze robili wszystko inaczej. I jest tak jak piszesz - silnik z tyłu, chłodnica z przodu = jakieś 12 litrów płynu chłodniczego :helm dodatkowo bagażnik z przodu, a maska otwierana na bok, wajcha oczywiście od strony pasażera. U mnie jest już "nowsza" wersja, więc koło zapasowe nie jest na konstrukcji, tylko po prostu jest zaczepione takim "dzyndzlem", który odchyla się wajchą w bagażniku :helm akumulator z tyłu, w podłodze dodatkowego "bagażnika" za przednimi siedzeniami, który swoją drogą jest całkiem pojemny :helm instalacja z tego co widzę też jest trochę na opak.
Nie ma np. tak oczywistej w latach '80 sprawy jak miejsce na radio :helm które seryjnie było chyba tylko w najbogatszych 120-tkach.
Więcej się przekonam "na dniach", jak w końcu ruszę z tematem tego auta, bo od kiedy je kupiłem to nawet go dobrze nie obejrzałem...

Aha - ma masakrycznie wygodne fotele. Ogromny komfort! Tak komfortowo podróżowałem tylko w Peugeocie 406, którego miał mój tata. Naprawdę ogromny plus, bo bałem się trochę jazdy tym autem, a zrobiłem 150km bez niczego i nawet się nie zmęczyłem (jedyny minus to brak zagłówków).
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a mam chyba nawet do takiej felgi na sprzedaż w kolorze białym po malowaniu proszkowym :)

sporo gratów pasuje do 100S (którą mam ( mam też 110)) :P

jaka masz podłoge przy mocowaniu pasów?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

motonita, no ja w sumie szukam felg, ale już dostałem ostatnio ofertę i w sumie się ugadałem :P ;)

Co do podłogi - generalnie jest bardzo fajnie, póki co większych ubytków nie zauważyłem :P jest jedna dziurka obok progu, ale do ogarnięcia na spokojnie, może jeszcze w tym miesiącu się tym zajmę. Póki co i tak mam zamiar po prostu nią pojeździć, za większe zabawy zabiorę się pewnie po sezonie :)

Jej wadą jest po prostu to, że jest poobijana i pozaprawiana, taki dziadkowy stan. Do ogarnięcia, byle na spokojnie :) mam zamiar dłubać przy niej sam, wspomagając się tylko w ewentualnym spawaniu, bo na spawanie nie mam po prostu miejsca.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

DizzyX pisze:a zrobiłem 150km bez niczego i nawet się nie zmęczyłem
Nie zmęczyło Cie to wgniatajace w fotel przyspieszenie? :smiech
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Yanosik pisze:Nie zmęczyło Cie to wgniatajace w fotel przyspieszenie?
Przecież do setki przyspiesza w 10 sekund. O ile się już jedzie 90 kmh :grinser

Nie no, powiem szczerze, że z przyspieszeniem będzie tragicznie. Owszem, demon prędkości to nie jest, ale generalnie nie jest aż tak źle :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Obrazek

Obrazek
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Obrazek Obrazek Obrazek

Wnętrze nawet niezłe, niestety na tylnej kanapie wczoraj pękła tapicerka, ponoć standard w Skodzie, trzeba będzie jakieś pokrowce, albo w dziadkowym stylu - kocyk :E

Obrazek Obrazek

I ta potęga motorowni

Obrazek
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ja bym poszukał całego fotela... za kanape tylnią nie zapłacisz milionów :) takie moje zdanie :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Pewnie, że trzeba pokrowce, nie rozumiem jak można jeździć bez. To podstawa jak dywaniki. Łatwiej wyprać pokrowiec czy fotel?
A to jeżdżą takie flejtuchy Golfami/Vento oparcie od strony drzwi wytarte do gąbki ale na pokrowce szkoda 60 zł.
Jak właściciel syfiarz to widać to po samochodzie, pewnie tak samo ma w domu.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

motonita, jasne, poszukam, niestety sam wiesz że oparcia kanapy to w Skodach słaba strona, materiał płowieje i robi się "kruchy" no i pęka :P generalnie i tak wrzucę pokrowiec (co najmniej szyty jak epokowy, o ile nie dorwę epokowych :P ), ale sama świadomość uszkodzenia mnie będzie gryzła :D ot, żeby po prostu móc w każdej chwili ściągnąć pokrowiec i mieć ładne fotele :)

póki co wylądował kocyk, jak u dziadka :helm
KIEROWCA pisze:Pewnie, że trzeba pokrowce, nie rozumiem jak można jeździć bez. To podstawa jak dywaniki. Łatwiej wyprać pokrowiec czy fotel?
:ok3
tzn generalnie ja nie jestem jakimś syfiarzem, że nie wiadomo jak brudzę fotele :grinser
ale w maluchu też miałem pokrowce, zwłaszcza że tam były skajowe fotele i po prostu to była makabra jeździć tym w lato :lol: w Caro+ ojca też normalnie są pokrowce, ale tam akurat fotele są kiepskie i wolę pokrowiec niż brudny fotel :P
ODPOWIEDZ