Czy zbiornik paliwa od r20 pasuje do bosto 105 ?

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Rafal.104
Posty: 19
Rejestracja: 2016-10-26, 09:51
Lokalizacja: Kępno

Czy zbiornik paliwa od r20 pasuje do bosto 105 ?

Post autor: Rafal.104 »

Czy zbiornik paliwa r20 i bosto to to samo?
Rafał
104 WSM
BOSTO
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Bosto i r20 z tego co pamiętam miały zbiornik z fiata 125p. Do 105 nie podejdzie
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

zbiorniki w r20 i bosto są takie same ale mają inaczej wyprofilowane wlewy bosto ma krótszy i prosty a r20 ma dłuższy i zagięty
Awatar użytkownika
sidor
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2013-10-18, 23:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sidor »

Dodatkowo na moje oko są to zbiorniki od 125 choć nie pasują mi rurki na węże ale to chyba nic. Mam 125p i dla mnie to prawie ten sam zbiornik ale coś mi nie pasuje z rurą.
Syrena Bosto w składzie firmy Sidor
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

tak zbiornik jest ten sam tylko rury wlewowe są inne ja do r20 dopasowałem niby był to zbiornik od fiata 125 kombi
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

To w przypadku nowego nigdy nie zalewanego zbiornika nie jest problemem. Rurę można bez problemu przespawać że starego zbiornika.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

stary zdrowy zbiornik też możne przespawać ,ALE trzeba taki zbiornik uzywany pare razy przepłukac i podczas spawania tez zalac woda poziomem wody poniżej LINI spawu
]w latach kryzysu tj 79-80 rok widziałem na warsztacie gdzie pracowałem ,jak spawacz koledze spawał zbiornik od D F i pomyslcie co nastąpiło tylko po przyłożeniu palnika [jeszcze wtedy nie było tak popularnych migomagów]

co nastąpiło = WIELKIE BUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM I po zbiorniku
przyczyna -brak płukania i brak zalania
kombi
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

dobrze ze nie bylo tez braku glowy u spawacza:]
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

W stanach taki spawacz zaraz pozwałby fabrykę na 100000000 $ bo niebezpieczne, wybuchowe zbiorniki, nigdzie nie było ostrzeżenia o możliwości eksplozji w przypadku kontaktu z ogniem :)

U nas w pracy nie dalej jak 1,5 roku temu kolega zdjął pokrywę z beczki farby drukarskiej (na bazie spirytusu) i od razu dawaj, wiertarka z mieszadłem. A że szczotki lubią czasami zaiskrzyć...
Mnie nie było, zszedłem z nocki a to wydarzyło się ok. 7. Ci którzy byli opowiadali później, że najpierw był wybuch aż podłoga się zatrzęsła, później zobaczyli chmurę czarnego dymu. Kolo miał szczęście, że jest obcięty na łyso ale brwi i koszulkę stracił.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ko-ma
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-13, 18:21
Lokalizacja: Końskie

Post autor: ko-ma »

Temat zbiornika odgrzewam - jako, że został ostatnio przepracowany dogłębnie.
1. Nie, zbiornik od PF 125p nie pasuje wprost do R20
2. Najbliższy prawdy jest zbiornik do Poloneza kombi oraz (uwaga) Atu. Oś przewodu wlewowego przestawiona jest w tył o ok. 9 cm, ale za pomocą dwóch kolan wlewu (od Poloneza) i rurki 60 mm da się to wyrzeźbić, miejsca jest wystarczająco. W przypadku tego zbiornika może być potrzebne zaślepienie dodatkowego otworu na elektryczną pompę paliwa oraz dodatkowego króćca odpowietrzenia.
3. Nie sugerujcie się opisami zamieszczanymi przez jedynego obecnie człowieka handlującego nowymi zbiornikami - oferowany przez niego zbi9ornik, jakoby do R20 - w rzeczywistości NIE nadaje się montażu bez dużej przeróbki - bo dostarcza standardowy zbiornik do poloneza z wlewem w przednim narożniku (bo tak mu ktoś kiedyś powiedział).
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

ko-ma pisze:3. Nie sugerujcie się opisami zamieszczanymi przez jedynego obecnie człowieka handlującego nowymi zbiornikami - oferowany przez niego zbi9ornik, jakoby do R20 - w rzeczywistości NIE nadaje się montażu bez dużej przeróbki - bo dostarcza standardowy zbiornik do poloneza z wlewem w przednim narożniku (bo tak mu ktoś kiedyś powiedział).
Czyli autorzy Katalogu Części Zamiennych i autorzy Instrukcji Obsługi również się mylili?
https://zapodaj.net/7e500821baf39.jpg.html

Ja już tłumaczyłem - tam powinien być zbiornik od 125p. Na zdrowy rozum - jak mógłby być stosowany zbiornik od Poloneza Kombi czy Poloneza Atu, jak te auta nawet w planach wtedy nie były?
Ja mam po prostu wrażenie, że współczesne zamienniki mają inny kształt rury wlewowej - nawet patrząc po fotkach zbiorników paliwa "z epoki" to rura wlewowa jest krótsza.
No i bierz pod uwagę fakt, że nasz egzemplarz mógł mieć przychody kolizyjno-przeróbkowo-druciarsko-blacharsko-lakiernicze.
ODPOWIEDZ