Syrena i rejestracja przez zasiedzenie

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

ew. zaprzyjaźniony skup surowców wtórnych/autozłom i faktura.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

syreniarzu... stawiam cie do pionu.... skup złomu nie moze przyjac pojazdu bez dokumentów :P wiec nie moze takiego sprzedac jak nie ma faktury zakupu :P
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Potwierdzam, kupiłem Syrenę ze zlomowca, udało mi się wydębić jedynie rachunek zakupu z adnotacją "nadwozie samochodu Syrena nr. xxxxxx" Syrena oczywiście kompletna, gdyby miała OC, można było nią śmigać. Ale dla urzędu to słaby dokument do rejestracji "od ręki".
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

tak, bo to jest słaby dokument, firma wystawiając fakturę na takie nadwozie musi mieć dokument potwierdzający jego zakup, a żeby mogła go zakupić do demontażu musi mieć uprawnienia i zakupić od właściciela z dowodu rej... jest to bardzo bananowe jak sanki w lato ale to definiuje kilka ustaw miedzy innymi ustawa o odpadach czy jakichś takichś... także zgodzę się z urzędem że taki papier to może być za mało bo może to być kwas :) jak dl;a Ciebie tak i dla nich oraz dla złomowiska :) to że udaje nam się wydębić jakiś papierek... to jeszcze trzeba wiedzieć co dębić :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ