Syrena i rejestracja przez zasiedzenie

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
sahar
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-30, 23:37
Lokalizacja: Zabłudów

Syrena i rejestracja przez zasiedzenie

Post autor: sahar »

Witam

Mój tato (jest to jego pytanie) jest właścicielem pojazdu osobowego jakim jest skarpeta :) . Chodzi o to, że ok 21 lat temu syrena 105 została nabyta na złomie (nie ma żadnego papieru na to niestety) i od tamtej pory stała schowana w stodole co jakiś czas wyciągana i odpalana więc chodzi, na jeden gar...ale chodzi! :) I tu nasuwa się pytanie czy jest możliwość rejestracji jej na żółte blachy(na zastanie) ? Syrena jest najprawdopodobniej w ok 75% oryginalna (lakier, silnik, tapicerka(jeśli można to tak nazwać)). Zmienione są tylko z tego co nam wiadomo 3 koła bo oryginalne sparciały. Syrena jest w całkiem dobrym stanie, na oryginalnym lakierze widać gdzieniegdzie ogniska rdzy ale na szczęście jest to stary polski lakier i nie rozchodzi się ona prawie wcale. Czekamy niecierpliwie na odpowiedzi.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Serdecznie Sahar :D

Fosol...rdzy nie przepuści
Awatar użytkownika
Maciej HYsa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 678
Rejestracja: 2012-07-30, 11:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Maciej HYsa »

A ja mam pytanie czy byliście już z tatą w powitalni?
SYRENA 101 1961 r. "długa klapa"
SYRENA 104 1967 r.
SYRENA R20 1979 r.
SYRENA 105 1978 r.
KOMAR SPORT 2361 1972 r.
SIMSON SR2 1958 r.
Piaggio Bravo Ciao 1980 r.

Syrena jest bogiem, jazda nałogiem, remont podstawą a reszta zabawą :D
sahar
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-30, 23:37
Lokalizacja: Zabłudów

Post autor: sahar »

Gdzie ?
Pozdrawiam Serdecznie Sahar :D

Fosol...rdzy nie przepuści
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

W PO-WI-TAL-NI
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

niuch niuch.. wąch wąch.. laczek ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
sahar
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-30, 23:37
Lokalizacja: Zabłudów

Post autor: sahar »

Nie rozumiem ? Czy otrzymam radę, jakąś pomoc ?
Pozdrawiam Serdecznie Sahar :D

Fosol...rdzy nie przepuści
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Witaj oto temat powitalnia,tak tutaj sie witamy z innymi uzytkownikami forum. http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... ght=witamy NATOMIAST TUTAJ JEST NAPISANE OD A DO Z WSZYSTKO O REJESTRACJI NA POJAZD ZABYTKOWY !!! http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... j++zo%B3te Chce tylko grzecznie przypomniec ze jest cos takiego jak opcja szukaj na forum sluzaca do znalezienia tematu,np rejestracji na pojazd zabytkowy.Wystarczy wpisac slowo kluczowe rejestracja,zabytek itp.Zajmuje to co prawda cala wiecznosc czyli okolo 10 sekund,bynajmniej mi tyle zajelo :D .Kto szuka ten znajdzie,dla chcacego nic trudnego a nie zakłada z lenistwa nowy,stary temat o tym samym na okraglo.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

aleście chłopaka zrypali jak burą sukę :) Nie zrażaj się kol. sahar, tak to na wszystkich forach wygląda, że jak się nowy do panujących reguł nie dopasuje, to mu się robi taką małą "falę" jak powyżej. Zapraszam do pozostania w naszych skromnych progach, doradzimy, pomożemy- środowisko jest bardzo skonsolidowane, bo łączy nas wspólne nieszczęście- miłość do syreny. :grinser

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

chciałem tylko zaznaczyć, że opcja "szukaj" nie funkcjonuje...
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

sahar
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-30, 23:37
Lokalizacja: Zabłudów

Post autor: sahar »

Syreniarz-wreszcie ktoś sie odezwał jak człowiek... Powitalni nie znalazłem, a temat tamten przeczytałem całkowicie. Mimo to nie odnalazłem odpowiedzi na pytanie jak zarejestrować syrenkę, którą Tato uratował przed stopieniem w hucie 17 lat temu. Syrena była kupiona za cenę złomu. Złom (chodzi o firmę)ten nie funkcjonuje od paru lat. I jak niby uzyskać dowód własności, czegoś co sam zdobyłeś, zapłaciłeś i przechowałeś w takim stanie prawie 20lat. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Serdecznie Sahar :D

Fosol...rdzy nie przepuści
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

drobson pisze:chciałem tylko zaznaczyć, że opcja "szukaj" nie funkcjonuje...
funkcjonuje jak najbardziej,codziennie odkopuje rozne tematy i czytam ;) chyba ze mam inny internet i tylko u mnie dziala wyszukiwarka...

[ Dodano: 2016-12-04, 20:08 ]
sahar pisze:Mimo to nie odnalazłem odpowiedzi na pytanie jak zarejestrować syrenkę, którą Tato uratował przed stopieniem w hucie 17 lat temu. Syrena była kupiona za cenę złomu. Złom (chodzi o firmę)ten nie funkcjonuje od paru lat. I jak niby uzyskać dowód własności, czegoś co sam zdobyłeś, zapłaciłeś i przechowałeś w takim stanie prawie 20lat. Proszę o pomoc.
Pozostaje wlasnie tylko rejestracja na pojazd zabytkowy.Moze byc syrena wyrejestrowana,bez umowy,z zagubionymi dokumentami,bez ciaglosci umow itp ;) Dlatego jest ten samouczek o rejestracji takiego pojazdu,tam jest opisane wszystko :ok3 lacznie z kruczkami prawnymi typu opinia rzeczoznawcy czyli martwy przepis.Dobrze prawie kolego motonita ?? czy cos przeoczyłem tak w ogromnym skrocie ujmujac :ok3

[ Dodano: 2016-12-04, 20:11 ]
odkop z opcji szukaj prosze http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... light=#300 wiec jak nie dziala jak dziala :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

dobrze :) jezeli ktoś ma umiejętność czytania ze zrozumieniem to przyklad który kolega ma jest opisany dogłebnie po najniższych kosztach :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
sahar
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-30, 23:37
Lokalizacja: Zabłudów

Post autor: sahar »

Czyli zostaje jedynie metoda na Romka spod sklepu ? Bo najbardziej obawiamy się problemów związanych z tym, że to niby nie nasza własność.
Pozdrawiam Serdecznie Sahar :D

Fosol...rdzy nie przepuści
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

palm face :grinser
motonita pisze: jezeli ktoś ma umiejętność czytania ze zrozumieniem to przyklad który kolega ma jest opisany dogłebnie po najniższych kosztach
Przeczytaj kolego dokladnie na spokojnie przy herbatce ziolowej caly temat o rejestracji na zabytek.Zapros przed monitor tate czy tam wujka i razem czytajcie dokladnie od A do Z temat z linku ;) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ