Cięgno gazu - patent

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Cięgno gazu - patent

Post autor: pietrekder »

Nie wiem czy ktoś już tu nie pisał o czymś podobnym. Ale SUPER DAWID powiedział że patent jest naprawdę rewelacyjny, to pomyślałem że wspomnę tutaj o tym.

Składając swoją skarpetę, zauważyłem że elementy cięgna gazu, szczególnie te co bezpośrednio stykają się z kulką na blaszce od osi przepustnicy, są tak wyjechane, że po zmontowaniu to wszystko by klekotało i nie wiadomo czy by się trzymało kupy. Dlatego zastosowałem przeguby kulowe, najmniejsze chyba dostępne to M5 (chyba że jakieś modelarskie byłyby mniejsze, ale M5 wystarczy, a cenowo to koszt ok 5zł/szt).
Jedynie trzeba było odgiąć trochę tą blaszkę nakładaną na oś przepustnicy, z racji iż ten pałąk co przechodzi nad skrzynią biegów kończył się ok 5cm przed gaźnikiem, a przegub kulowy nie mógł pracować pod takim kątem.
(Jeszcze się zastanawiam czy wcześniejszych elementów nie zrobić na przegubie widełkowym oraz kulowym).

Zdjęcia tego patentu:

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

Brawo Ty. Modyfikacja racjonalizatorska celowa i słuszna, jak również przedstawiona w zrozumiały sposób :ok3
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
ODPOWIEDZ