Konieczność rejestracji/ubezpieczenia

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

My jesteśmy dumni że mamy Syrenke wywodzącą się z legend POLSKICH :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Gacwac
Posty: 18
Rejestracja: 2016-08-09, 19:04
Lokalizacja: Kielcensis/Varsovia

Post autor: Gacwac »

Odpowiadam sobie i innym poszukującym na pytanie;

> Orientujecie się może jaki jest orientacyjny koszt wspomnianej opinii rzeczoznawcy?

Znalazłem cennik z Wałbrzycha, ale z 2010 roku: od 400 - 1000 PLN
http://www.itemot.pl/cennik.html

Zatem z mojej strony temat do zamknięcia :-)
Pozdrawiam,
Gac-Wac
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

najtańsi biora 50 zł, i to jest dobra kwota (50-150 zł)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Qbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2015-06-14, 01:54
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Qbek »

Kolego ja bez opini, tylko z kartą PZMot (ok 80zł- i mam zniżki w Pzu na wszystkie pojazdy powyżej 25 Lat) zapłaciłem za OC Syreny 87zł i tu moje pytanie jest warta ta kwota kombinacji? Dwa z takim oc nawet jak nie masz zarejestrowanej fury (trzeba iść do WK i za 62zł na miesiąc wykupić "czerwone tablice" na dojazd na przegląd) można śmigać co zreszta ja robię. Ale już nie długo bo w piątek dostałem decyzje o wpisie od Konserwy:-)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Qbek :) a wież ze popełniasz przestępstwo jeżdżąc pojazdem niedopuszczonym do ruchu ? za to chyba 500 jest :) dalej wiesz że jak coś zrobisz szkode ubezpieczyciel zarząda od ciebie zwrotu tego co wypłacił a ty będziesz musiał zwrócić to?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

?
Chodzi o jeżdżenie na tymczasowych blachach? A to nie jest właśnie dopuszczenie do ruchu...? Warunkowe czy inne? NIe znam tematu ani trochę - pytam jako laik, więc, Kierowniku, prosze prosto, wyraźnie i duzymi literami :piwo:
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
warszawa_24
-#Junior
-#Junior
Posty: 147
Rejestracja: 2016-08-18, 23:47
Lokalizacja: Słubice FSL

Post autor: warszawa_24 »

OC jest na VIN a nie na nr. rejestracyjny.
Do starostwa z Renault 11 poszedłem z białymi blachami DKL, na które miałem oc. Wyszedłem z próbnymi czerwonymi F8 i po dwóch dniach odebrałem żółte FSL9C :)
Zdaję sobie sprawę, że lekko mnie naciągnęli na te przejściowe czerwone, ale za to miałem zagwarantowany odbiór żółtych z numerka B a nie A - czyli od ręki :)
FSC Żuk 1994r
FSO Warszawa 203 1968r
Renault 11 TSE 1983r
MZ ES125/1 1973r
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ty... ale po co wyrabiałeś próbne ? bo ja tego nie rozumie... próbne się wyrabia tylko w przypadku kiedy pojazd nie jest zarejestrowany w Polsce w ogolę, ani w zadnym innym kraju do wykonania badania okresowego.... inaczej się ich nie wyrabia bo po co ?! nawet na badanie zgodności pojazd możesz dostarczyć jako w ogolę nie zarejestrowany.

a qubek wykupił czerwone tablice, na pojazd wyrejestrowany i jeździ na dopuszczeniu czasowym bo ma OC .... i z tego co ja rozumie ( a ostatnie 2 miechy ciężko rozumie) jeździ tak już dłużej jak miesiąc....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

@Motonita - jak krowie na rowie proszę :piwo:

NIeważne, z jakego powodu - ale jeśli obywatel Iksiński bierze z wydziału komunikacji tablice tymczasowe i jeździ na nich - to popełnia pzresteþstwo bo są tylko do dojazud na przegląd?! Czy zrobiłes jakiś duzy skrót myślowy, który nie wynika z samych tu zapisanych postów? :)
Czy Iksiński na tymczasowych może normalnie jeździć tak długo, jak długo termin ważności tych tablic ( =dopuszcenia pojazdu do ruchu? ) określa naklejka na nich i jest to wówczas pojazd dopuszczony do ruchu?
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

no raczej
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Qbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2015-06-14, 01:54
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Qbek »

jest dopuszczony a po miesiącu idziesz do WK i mówisz, że jeszcze nie masz przeglądu bo diagnosta się czepił i wykupujesz jeszcze raz. Auto na czerwonych ja ma OC ( na VIN) może śmigać na legalu::) warszawa_24, widzę, że autko ode mnie z kotliny kupiłeś a z jakiej miejscowości dokładnie??motonita, z drugiej strony dlaczego niby (choć wiem że zawiłości prawa i regulaminów są u nas na poziomie EXPERT) nie można jechać i mieć szkody przecież ustawodawca dopuszcza poruszanie się na przegląd???
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Qbek - przepraszam za szybko pisałem za wolno czytałem.... i nie doczytałem, jeżeli masz czerwone tablice to możesz jeździć owszem, do czasu kiedy oczywiście one nie stracą ważności i nikogo nie powinno interesować gdzie i po co jeździsz.... Ważność tablic określona jest w PC (pozwolenie czasowe) czyli potocznie jednostronicowy miękki dowód. Jeżeli jeździ ktoś po tym terminie porusza się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i jak zrobi szkodę nawet posiadając OC ubezpieczyciel na pewno zażąda zwrotu wypłaconej kwoty i ma do tego prawo. Dalej jeżeli jechałeś bez przeglądu "na przegląd" w 90% możesz spodziewać się że rzeczoznawca przysłany z firmy ubezpieczeniowej zbada twój samochód pod względem sprawności...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ