Ksiazka o Syrenie

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Ksiazka o Syrenie

Post autor: Kozak90 »

Polecam panowie :

http://allegro.pl/syrena-tomasz-szczerb ... 96487.html

400 stron o Syrence.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

A dlaczego polecasz? Czytałeś?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jeszcze nie cała. A polecam bo teraz dasz 48zl a po premierze 80. Jeżeli ktoś chce kupić to lepiej teraz. Pozatym znam kilka historii zawartych w książce i wiele zdjeć. Mi akurat seria Rzecz o motoryzacji bardzo pasuje. Nie każdemu musi. Zreszta nie było jeszcze książki o syrenie na 400 stron. Fajnie ze powstała. Może kilka osób nowych kupi i pokocha Syreny.
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Nie polecam autora, chyba, że ktoś lubi w publikacji czytać prywatne poglądy ideologiczne autora.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Oto co sam autor napisał o swoim dziele:

"Mało o technice dużo o rozwoju i roli społecznej tego auta. Włożyłem w tę książkę dużo pracy i wysiłku, więc zapewniam (być może nieskromnie, ale zapracowałem na to), że owe 400 stron to nie żadna „wata” tylko samo „mięso” informacyjne i historyczne…"
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Zadam może głupie pytania, ale w końcu kto pyta nie błądzi:
1 - Czy książka dotyczy wszystkich modeli? Czy tylko 105 widocznej na okładce?
2 - Czy nie jest to powielenia publikacji "Syrena samochód PRL"?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

To książka o historii modelu a nie techniczna. Jest o całej historii Syreny od samego początku. Wiec tez obejmuje wszystkie modele. Ona jest raczej historyczna a nie techniczna. Jest tez wiele nigdy wcześniej nie publikowanych zdjeć.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Na moje pierwsze odczucie - to może być naprawdę ciekawa książka ucierająca nos wielu krytykom.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

chcialem kupic a tu nima:(
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Pan Szczerbicki pisze bardzo fachowo i ciekawie, ale z poprzednich publikacji odnoszę wrażenie, że jest antyfanem syrenki ;)
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

I nie umieszcza w swoich publikacjach własnych poglądów, oraz czystych wymysłów?
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Jasne,że umieszcza swoje poglądy.Co do wymysłów to bardziej uważam,że to są sugestie któe mają skłonić czytelnika do myślenia. Wkońcu to jego książka. Więc to historia Syreny w któej są zawarte również jego poglądy i domysły. Gdybyś Ty napisał taką książkę to też byś napisał o uważasz. Nie każdemu muszą książki Pana Szczerbickiego pasować. Mi pasują bardzo i staram się zbierać wszelkie publikaje o Syrenie. A jezeli coś wychodzi na 400 stron!! i z bardzo wieloma historycznymi zdjęciami które autor zbierał pare lat oraz mogę kupić ją za 50 a nie 90 zł to poprostu korzystam z sytuacji i polecam kolegom tę książkę. Nie wiem co Cie tak wkurza? Masz za dużo czasu? To podrób Syrenkę sobie albo się nią przejedz :Chyba ,ze już sprzedałeś....Poszła już?
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

suchy pisze:I nie umieszcza w swoich publikacjach własnych poglądów, oraz czystych wymysłów?
owszem, widać, że autor ma serce po prawej stronie, ale również widać, że jest to spowodowane doświadczeniami rodzinnymi. Wymysłów się nie doszukałem, jest bardzo rzetelnie. Podaj przykład.
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

Może kupie. Ale opłaca się? Napisał coś nowego/nieznanego czy po prostu że syrena miała być produkcją uboczną i takie tam pierdoły a skończywszy że w latach 90 nikt nie nazywał jej pełnoprawnym samochodem bo jeśli to drugie to nie kupuje.
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

syreniarz1992 pisze: Podaj przykład.
Proszę uprzejmie, w jednej publikacji dot. samochodów USA we wczesnym PRL, napisał, że były one celowo dewastowane jako niesłuszne ideologicznie. A co ciekawe Bierut jeździł m in samochodem amerykańskim zapewne też zdewastowanym. :majk Mój dziadek jak był w wojsku, widział cały plac Studebackerów do zabudowy i nikt nie mówił, że to złe auta. :shock:

http://oldtimery.com/index.php?option=c ... Itemid=710

,,Nagonka ideologiczna, na „zgniły imperializm i wszystko co z nim związane”, powodowała dewastacje samochodów amerykańskich przez kierowców w firmach państwowych. To przeważnie byli prości ludzie podatni na indoktrynację. Po prostu nie dbali o wozy i eksploatowali je aż do skrajnego zużycia. Nikt nie karał za zniszczenie samochodu amerykańskiego, bo zawsze można było usprawiedliwić się, że to przecież „amerykańskie ścierwo”, a przełożony bał się oponować, bo mogło to mieć dla niego opłakane skutki. Po wycofaniu z ruchu, auta były planowo trwale niszczone i złomowane. "

Oczywiście Szczerbicki nie podał źródła swojej fantazji , bo to tylko jego daleko idący wymysł. Tylko współczuć takiej nienawiści.


Książka poświęcona motoryzacji nie powinna swoim tytułem mylić czytelnika i zawierać prywatne fantazje autora. Niech Szczerbicki wyda całkiem inną pozycję, pt,, moje historyczno-polityczne fantazje", a nie miesza do tego motoryzacji.

Ja nie chwaląc się napisałem na UJ obiektywną pracę mgr dot. motocykli w Niemczech i dostałem za nią 5. Gdybym pisał tam takie brednie jak Szczerbicki, to pewnie bym do tej pory studiów nie skończył. Jak ktoś chce to mogę mu ją wysłać, o ile przeczyta. Za to jest dużo obrazków.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
ODPOWIEDZ