Witam OBYWATELI :) - Tu się witamy! (nowi użytkownicy)

Informacje, sugestie, opinie, zażalenia, sprawy forumowiczów
ODPOWIEDZ
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Witam wszystkich miłośników polskiej motoryzacji!
Jestem nowym forumowiczem, przed chwilą się zarejestrowałem, a teraz wypada się tutaj z Wami przywitać.
O Syrenie marzyłem od zawsze, czyli od dziecka. Syrena to jest nastarszy samochód który pamiętam z dzieciństwa, mój wujek miał 105L. Pamiętam ten dźwięk silnika, zapach spalin i to, że w podłodze była gdzieś dziura, przez którą leciał kurz do środka jak się jechało po polnej drodze. Mimo tego, że zawsze są inne pilne wydatki zakup Syreny się przeciągał na później, aż w końcu w zeszły piątek stałem się właścicielem 105. Z drugiej strony to ciężko nazwać samochodem, jest to raczej baza do odbudowy, ale najważniejsze, że ma papiery, no i cena była bardzo okazyjna. Te dwa argumenty przeważyły, bo tak naprawdę moim marzeniem było auto z biegami w podłodze, no ale trudno. Moim życiem trochę rządzi przypadek.
Jeśli chodzi o Syrenę, to została rozebrana przez poprzedniego właściciela, części schowane do garażu, a buda stała na dworzu pod plandeką, z której czasem zrobił się ser szwajcarski. Także blacharka jest w kiepskim stanie, a podłogi prawie nie ma. Ten stan mnie jednak nie przeraża, bo moim zdaniem im jest gorszy, to tym większa satysfakcja z odbudowy. Do tej pory miałem do czynienia tylko z polskimi motocyklami, odbudowałem swego czasu Osę, która stała ze 30 lat pod chmurką, więc mam świadomość co mnie czeka i powiem szczerze, że zapowiada się emocjonująco.
Od razu powiem, że na razie będę biernym forumowiczem, gdyż jestem w trakcie budowy domu i są wydatki ważniejsze, więc remont, przynajmniej blacharski, ruszy pewnie za jakieś 3-4 lata. Teraz mam zamiar ją wymazać Fertanem. W międzyczasie zajmę się kompletowaniem brakujących części i naprawą pozostałych mechanizmów. Poza tym będę czytał forum i zadawał pytania, gdyż z autami nie miałem jeszcze do czynienia, a motocykl to upełnie inna bajka.
Co mogę powiedzieć o sobie? Oprócz polskich pojazdów zabytkowych, interesuję się jeszcze kobietami i piwem. Czasami mam niewyparzony język, ale zawsze jestem szczery. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona i będę mógł liczyć na Waszą pomoc i doświadczenie.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

No i to jest podejście do tematu.
Teraz wiemy wszystko :devil3
Wiyamyyy
motomania na luzie
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Interesuje się Piwem :faja nadaje się :piwo:
Witamy serdecznie!!!
Możesz zapodać parę fotek swojego nabytku.
Zobaczymy ten ser :faja
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no a ja poprosze numer ramy syrenki do spisu :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

A co to za spis? Sorki, ale forum jest strasznie duże i ogarniecie wszystkich Waszych mechanizmów trochę czasu mi zajmie.
Czy są jakieś ograniczenia w dodawaniu zdjęć?
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Są ograniczenia, ale możesz dodać zdjecia za pomocą hostingu zdjeć i pózniej wkleić link ze zdjeć. Np www.zapodaj.pl
Numerki musisz podać naszemu koledze który prowadzi spis aut.
Zobaczysz z czasem, ze gdy ktoś chwali się nowym nabytkiem, to zaraz po gratulacjach jest prośba kolegi Motonita o numerki:) pozdro.
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

:) i warto dodac ze numerki podajemy na PW a ja informacje co i jak tez wysyłam na PW :) są fajne i ściśle tajne :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Czy ja również będę miał dostęp do tej bazy danych i w jakim zakresie? Czy będzie to dostęp pełny, czy jakiś ograniczony? Kiedyś w robocie miałem kolegę, który zajmował sie bezpieczeństwem w sieci i dlatego tak pytam.
Jakie są te ograniczenia dotyczące wklejania zdjęć? Czy dotyczą rozmiaru, ilości postów, czy czasu od jakiego jestem zarejestrowany? Zdjęcia wolę wrzucać bezpośrednio, ale jak trzeba to zapodam przez link.

[ Dodano: 2015-10-19, 20:50 ]
Ale to forum jest przeogromne. Kiedy ja chociaż pobieżnie sie zapoznam z tym co tu jest.
Ale z innej beczki — dzisiaj pogrzebałem w moich szpargałach i znalazłem katalog części do 105, Naprawę... Glinki oraz Jeżdżę samochodem Syrena. Kurcze zapomniałem, że kiedyś to kupiłem... pewnie za dużo browara.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Nie dane są tylko do mojej informacji, dla ogółu podawane są tylko dane statystyczne a jezeli jakies informacje ktoś coś jakoś to zawsze właściciel jest pytany o zgode pierw :)

juz dłuuuuo robie to na forum i nigdy zadnych problemów nie było :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
didiego
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-03, 15:19
Lokalizacja: gdansk

Post autor: didiego »

witam wszystkich stałem się szczęśliwym posiadaczem syrenki bosto nadającej się do generalnego remontu bądź jak to uszczypliwi mówią do zezłomowania :lol:
:)
jacekk83
Posty: 14
Rejestracja: 2015-12-19, 00:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: jacekk83 »

Witam. Na imię mam Jacek, mieszkam sobie w pewnym miejscu zapomnianym przez drogowców 30km od Lublina.

Na forum trafiłem przez przypadek, wklepałem w googla "remont 105L" i jakoś zaciekawiło mnie to forum pomimo że 105L nad która się obecnie i od dłuższego czasu znęcam to Skoda ;)
Jednak na tyle mnie Syrena zaciekawiła że kupiłem sobie jedną 105L... W skali 1:43 :grinser i od jakiegoś czasu systematycznie przekopuję wątki na forum. Być może ma to związek z dzieciństwem, jestem z pokolenia (83r jak się wyklułem) które pamięta jak po ulicach jeździły na co dzień skarpety, trampki, kaszlaki, kredensy, czarne wołgi bez klamek ( :helm ) warczyburgi i inne pojazdy dziś uznawane za zabytki. Więc jakiś sentyment jest.

Mam nadzieję że kiedy fundusze się poprawią i znajdzie się jakaś Syrena do remontu w okolicy to będę mógł w 100% pełnoprawnie czuć się użytkownikiem tego forum.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wujek dobra skoda nie jest zła :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
abc

Post autor: abc »

Lublin wita! :)
A to 30km w którą stronę?
jacekk83
Posty: 14
Rejestracja: 2015-12-19, 00:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: jacekk83 »

Południowy zachód, dokładniej to prawie Chodel ;)
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

No sama sie nie znajdzie syrena. Musisz polować ,bo ceny zaczynaja być z kosmosu... :faja
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
ODPOWIEDZ