Napięcie w instalacji

schematy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Napięcie w instalacji

Post autor: Gieroy »

Jak dużej mocy jest układ zapłonowy w S31 (3 cewki i świece)? Jest to odbiornik jak każdy inny więc można mu przypisać jakąś moc. Albo inaczej - czy normalne jest, że na wolnych obrotach (czyli prądnica nic nie ładuje) i na zdrowym, naładowanym akumulatorze napięcie w instalacji spada do 10V?
Gdy silnik nie chodzi to napięcie mam 12V czyli tyle ile ma aku.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Zdrowy aku powinien naładowany mieć ponad 12v a jak prądnica dobrze ładuje w zależności od regulatora to ciut więcej do 13v. Cewki nie biorą dużo tym bardziej źe ich praca nie jest ciągła więc taki spadek napięcia jeśli jest mierzony na cewkach wynika z kiepskich, zaśniedziałych połączeń. Zmierz napięcie w czasie pracy silnika na aku i przy cewkach oraz przy większych obrotach.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Ja mam voltomierz na stałe podłączony bo ta fabryczna lampka nic nie jest warta. I widzę cały czas jak napięcie się zmienia. Podłączony jest do głównego wyłącznika świateł czyli praktycznie do aku. Jak włączę zapłon to mam 12,5 V czyli aku jest malinowy. Jak silnik chodzi na wolnych obr. to napięcie spada do 10 V i to mnie dziwi, że spadek jest tak duży. Potem jak dymam na obrotach to jest OK bo przy 3500-4000 obr napięcie jest ~14V.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Ja bym woltomierzem sprawdził przy aku. Wie Kolega te kontrolki to tak na 100% nie pewne. Moźna odpiąć prądn7cę i przekonać się czy to ona nie pożera mimo źe nie ładuje.
ODPOWIEDZ